Kocaeli Üniversitesi | Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği


Tüm Yayınlanmış Duyurular

Tarih Duyuru Başlığı Detay Açıklama
20 Nisan Bilgisayar Destekli Çizim Dersi Quizi Göster Bilgisayar Destekli Çizim dersinin quizi 26 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacaktır. Bütün öğrencilerin bilgisayarlarını ve gerekliyse uzatma kablolarını getirmeleri gerekmektedir.

19 Nisan Bilgisayar programlama Uygulama Dersi Haftalık Çalışmalar Göster Bilgisayar Programlama Uygulama Dersi - 6 ve 7 hafta uygulamaları ektedir.
19 Nisan C Programlama Dersi - Örnek Kodlar
Göster 09.04.2018 ve 16.04.2018 tarihlerinde derste çözülen örnekler ektedir.
17 Nisan Elektrikle Tahrik Dersi Laboratuvarı/Trafo deney Föyü Göster Trafo deneyleri için yapılacak işlem basamaklarına ait deney föyü ekte verilmiştir. Laboratuvara gelirken 
föyde verilen tablo ve grafik çizim alanlarını getirmeyi unutmayınız.
17 Nisan Computer Programming-Ödev 5 Göster Ödev 5  ve güncel plan linkten indirilebilir: 
https://yadi.sk/d/bm8jM9Ry3UUcWi

13 Nisan Bilgisayar Programlama - Ödev 1-2-3 Sonuçları Göster Ödev 1-2-3 sonuçları ve 6.hafta uygulama çalışması ektedir.
13 Nisan Elektrikle Tahrik Laboratuvar Grupları Göster Elektrikle Tahrik dersi laboratuvar çalışmaları 18 Nisan Çarşamba günü başlayacaktır. I. ve II. öğretimler laboratuvar grupları için gün ve saatler ekteki dosyadadır. Lab Föyü bölüm sayfasında ilan edilecek.
13 Nisan Mekatronik Yapı Elemanları dersi hakkında Göster Bugün ikinci öğretimlere yapılacak Mekatronik Yapı Elemanları dersi saat 17:40'ta başlayacaktır. 

13 Nisan II. Öğrt. Sayısal Kontrol Sistemleri Dersi Hk.
Göster Bugün 17:00'deki ders 17:30'da başlayacaktır. 
11 Nisan Mühendislik Malzemeleri  1 Öğretim Ders Saati Değişikliği Göster Mühendislik Malzemeleri I öğretim Dersi saat 13:00 dan 17:00 a alınmıştır.
10 Nisan Computer Programming-Ödev 4 Göster Ödev 4 ektedir.
06 Nisan BİLİMSEL MAKALELERE ULAŞMA ONLINE EĞİTİM Göster Sevgili Öğrenciler Merhaba

Aşağıda  Kütüphane ve Dok. Dai. Bşk. tarafından gelen duyuru mevcuttur.

İyi çalışmalar

%%%%%%%%%%%%%%%%%

Değerli Akademisyenlerimiz,Üniversitemizde ki akademisyen ve öğrencilerin, akademik çalışmalarını daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütmeleri amacıyla TUBITAK ULAKBIM EKUAL Projesi kapsamında sağlanan veritabanı ve araştırma çözümlerinin daha verimli bir şekilde kullanımını sağlamak ve yeni özellikleri hakkında bilgi vermek amacıyla ELSEVIER firması tarafından aşağıda detayları belirtilen online eğitim programı planlanmıştır.
1-SCIENCE DIRECT ile ETKIN ARASTIRMANIN KISA YOLLARI ve YENILIKLER
9 NİSAN 2018 – PAZARTESI, SAAT: 11.00Erisim Linki: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/314253?utm_source=Elsevier&utm_medium=brighttalk&utm_campaign=314253

* Egitim dili: Turkce - Sure: 40dk.
Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanı olan ScienceDirect uzerinden arastirma deneyiminizi gelistirecek yenilikler ve arama ipuclarinin paylasildigi bir seminerdir.

ScienceDirect bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 37,000'den fazla elektronik kitap ve 3,800'den fazla elektronik dergi baslıgını, geliştirilmiş teknoloji ile birlestirerek hızlı, kolay ve etkin bir kesif deneyimi sunar.


2-MENDELEY ile KOLAYCA ATIF\KAYNAKCA OLUSTURMA ve OTESI
9 NİSAN 2018 – PAZARTESI, SAAT: 16.00

Erisim Linki: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/314255?utm_source=Elsevier&utm_medium=brighttalk&utm_campaign=314255

* Egitim dili: Turkce - Sure: 60dk.

Dünyada 6.5 Milyon kişi tarafından kullanılan Mendeley referans yönetim ve akademik sosyal ağ sisteminin temel kullanim fonksiyonlarinin anlatildigi online egitim semineridir.

Araştırmanızı kolay ve hızlı bir şekilde organize etmenizi, tek tıkla atıf/kaynakça oluşturmanızı, işbirliği olanakları yaratmanızı ve alanınızdaki en güncel arastırma trendlerini & çıktılarını takip etmenizi sağlar.


İyi çalışmalar dileriz,

Kütüphane ve Dok. Dai. Bşk.
05 Nisan Zorunlu Staj Belgesi Göster Bazı iş yerleri öğrencilerden okudukları bölümde  Ek16 haricinde zorunlu staj olduğuna dair "Zorunlu Staj Belgesi" talep etmektedirler. Bu belgeye ihtiyaç duyan öğrenciler ekteki dosyayı indirebilirler. Gerekli yerleri doldurduktan sonra belgeyi Staj Komisyonuna imzalatmalısınız(.Arş.Gör. Hüseyin Emre Güner veya Arş.Gör Cenk Karaman). 
04 Nisan Güç Elektroniği Lab. 15.00-19.00 Grupları Hk. Göster 9 Nisan Pazartesi günü 15.00-19.00 grupları için Güç Elektroniği Laboratuvar çalışmaları kaldığı yerden devam edecek. Bu hafta 7. ve 8. deneyler yapılacaktır.
03 Nisan Bilgisayar Destekli Çizim Dersi Ara Sınavı hakkında Göster Sınava gelirken mutlaka AutoCAD yüklü  bilgisayarınızı yanınızda getiriniz. Şarj sorunu olanlar yanlarında uzatma kablosu da getirmeleri gerekebilir. Ayrıca iyi silen bir silgi ve kurşun kalemi de sınavda yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. 

  
02 Nisan SKS Ödev - Turnitin Göster Teslim tarihi güncellenmiştir, yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

Herhangi bir problemde bana tuceyaren@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 
30 Mart İş ilanı
Göster
29 Mart GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI ÇIKMAYANLAR Göster Merhaba,

Girişimcilik sertifikaları dağıtıldı. Bölüm Sekreterliği'nde Sertifikaları'nızı bulumadığını bazı öğrencilerimiz bildirdi.

 Sertifikaları çıkmayanlar 5 Mart 2018,Perşembe gününe kadar oznurturkmen@gmail.com adresine email atınız.


İsim Soy İsim, Öğrenci Numaralarıyla birlikte sertifiklarınızı bulamadığınızı emailinizde belirtiniz.

Tüm itirazları alıp Teknoloji Transfer Ofisine Bildireceğim.

İyi günler
28 Mart İş ilanı
Göster
27 Mart SKS ÖDEV HAKKINDA Göster Ödev teslim tarihi sınav gününe ertelenmiştir. 

04.04.2018 tarihi son teslim tarihidir. 
22 Mart Elektronik ve Uygulamaları Dersini Alan Öğrencilerin DİKKATİNE Göster Elektronik ve Uygulamaları dersinin laboratuvarı ile ilgili aşağıdaki duyuru paylaşılmıştır. İlk üç hafta notlarını da içermektedir. Dersi alan herkesin dikkatle okuması gerekmektedir. Teşekkürler.
22 Mart GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI Göster Merhaba,

Girişimcilik Sertifikalarını almayanların sertifikalarını Bölüm Sekreterliği'ne bıraktım.

İyi günler

21 Mart Bayan Müh. İş İlanı
Göster Emesis Ltd.Şti. firması Otomasyon ve Makine bölümünde faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışında çalışmaların yapıldığı bir limited şirketidir. Firmamızda elektrik-otomasyon bölümü için 1 adet bayan mühendis çalışma arkadaşına ihtiyacımız var. Başvuracak adaylarda aradığımız kriterler aşağıda listelenmiştir. Özgeçmişinizi okahraman@emesis.com.tr adresine gönderebilirsiniz.* Elektrik Elektronik Mühendisi-Elektrik Mühendisi-Elektronik Haberleşme Mühendisi-Mekatronik Mühendisi* Seyahat engeli bulunmayan* Üniversitede otomatik kontrol veya PLC programlama dersini almış olan* Elginkan Vakfı veya başka bir kurumda PLC ve Kumanda kurslarına gitmiş olan tercih sebebidir.* İngilizce seviyesi iyi olan* Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek olan* Kocaeli de ikamet eden veya edebilecek olan
21 Mart Bilgisayar Programlama- Haftalık Uygulama & Çalışma Soruları Göster Örnek çalışma soruları ve güncel ödev takvimi linkten indirilebilir. 5. Hafta uygulaması ektedir.
https://yadi.sk/d/qwcHA8MJ3Tdo9K
21 Mart Pnömatik Laboratuvar Uygulama Föyü Göster
20 Mart İş ilanı
Göster
20 Mart Öğrenci E-Posta Destek Sistemi Göster Öğrenci e-posta destek sistemi hakkında bilgilendirme afişi ektedir. Bilginize.
20 Mart İsveç'te Lisanüstü Eğitim Programları Bilgilendirme Toplantısı Göster İsveç Başkonsolosluğu tarafından 26 Mart 2018 Pazartesi günü 10:30–12:00 saatleri arasında üniversitemizde eğitim görmekte olan 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik , İsveç'te lisansüstü eğitim programları için Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. 

Lisansüstü eğitim düşünen bütün öğrencilerimiz davetlidir. İlgili afiş ektedir.
20 Mart Güç Elektroniği Örnekler Göster
18 Mart OKS Lab Ödev (Düzeltme) Göster OKS Lab ödevi ektedir. 23 Mart 2017 tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Ödev kağıda çıktı olarak teslim edilecektir. 
17 Mart Bahar Vize Programı Göster
16 Mart 2017-2018 Bahar Vize Sınavı Programı Göster Sınav programı ektedir
16 Mart Savunma Sanayinde İş İlanı Göster TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesinde istihdam edilmek üzere Mekatronik Mühendisleri alımı gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi: 29 mart 2018.
15 Mart Computer Programming-Uygulama dersi hk. Göster Computer Programming  uyg. dersi 4.hafta uygulaması ektedir.
15 Mart Güç Elektroniği Dersi II. Öğretim Laboratuvarı Hakkında
Göster 19.03.2018 pazartesi günü yapılacak Güç elektroniği II. öğretim laboratuvar derslerinde 7. deneye ek olarak 8. deney de yapılacaktır. Laboratuvara katılan tüm öğrencilerin buna göre gelmeleri gerekmektedir.
14 Mart WIN EURASIA 2018 Otomasyon Fuarı Teknik Gezisi Göster Mekatronik Mühendisliği Kulübü, 17 Mart 2018 Cumartesi günü WIN EURASIA 2018 Otomasyon Fuarına teknik bir gezi düzenlemektedir. Otobüs hareket saat ve yerleri 08:30 Umuttepe, 08:50 Perşembe Pazarı'dır. Geziye katılmak isteyen öğrencilerimizin aşağıda linki verilen başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Geziye katılacak öğrenciler bu form ile kayıt yaptıranlar arasından seçilecektir.

WIN EURASIA 2018 Otomasyon Fuarı Teknik Gezi Başvuru Formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVaEZ82WfA1vBavAeggrTarIuwhYrcVbpNMz6aawFJ0NZUGw/viewform
14 Mart Elektronik Laboratuvarı Serbest Çalışma Saatleri Güncel Göster Güncel saatler ekteki gibidir.
14 Mart SKS ÖDEV - 1 Göster Ödev ve ilgili açıklamalar ekteki dosyadadır. 


14 Mart Güç Elektroniği Lab Duyuru Göster 19 Mart 2018 Pazartesi günü 15:00-19:00 arasındaki gruplar için laboratuvar çalışması yapılmayacaktır. Bu saatler dışındaki gruplar için lab çalışması olacak.
12 Mart proses kontrol notları Göster https://drive.google.com/drive/folders/0Bz9NKa8-VjJqUkN6R3BvOThsWUE?usp=sharing
09 Mart İmge İşleme Dersi Hk.
Göster Webcam' den ve video dosyasından görüntülerin okunup ekranda gerçek zamanlı olarak gösterilmesini sağlayan kod fragmanları ektedir.
09 Mart Bilgisayar Programlama Dersi Hk.
Göster 05.03.2018 tarihli derste anlatılan örnek programlar ektedir.
08 Mart Bilgisayar Programlama-3.hafta uygulamaları Göster Uygulama dersinde yapılan çalışmalar ektedir.
08 Mart MMO Günleri Göster MMO Öğrenci Konseyinin 8-10 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlediği etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ekte bulabilirsiniz.
07 Mart 3. Sınıf II. Öğretim Öğrencilerinin Dikkatine Göster Ekli listede yer alan öğrencilerin beni görmeleri gerekmektedir.
06 Mart Elektronik ve Uygulamaları Dersini Alanların dikkatine!!! Göster Arkadaşlar Elektronik ve Uygulamaları dersini alan öğrencilerin laboratuvar grupları ekte sunulmuştur.
Dersi ilk defa ve tekrar alan öğrencilerin incelemesi gerekmektedir. Bundan sonraki çalışmalara bu listeler üzerinden devam edilecektir. Dikkatle inceleyerek deneye vaktinde gelmeniz rica olunur.
06 Mart Elektronik Laboratuvarı Serbest Çalışma Saatleri Göster
06 Mart Computer Programming-Ödev 3 Göster Güncel plan ve ödev-3 ektedir.
05 Mart Sensor Lab hk.da Duyuru Göster Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Perşembe günleri laboratuvar için basvuran az sayıdaki öğrenci için perşembe 16.17.00 arası ayrı bir lab açılacaktıryapılacaktır. Bu yüzden isimlerinizi bana yazdırmanız gerekmektedir. Ekteki tüm dosyalara bakmanızı öneririm.
Dosyalara https://sites.google.com/site/kousensorlab/ adresinden erişebilirsiniz
 • 07.03.2017 tarihinde Sensör Tekniği Dersinin Laboratuvar çalışması başlayacaktır.
 • İlk hafta Deney 1, Deney 2.1 ve Deney 2.2 uygulamaları yapılacaktır. Ayrıca ekli dosyada Laboratuvar grupları yer almaktadır. Bütün öğrenciler bu listeye bakarak hangi gruptaysa o grup saatinde gerekli malzemelerle Laboratuvar saatinde bulunmalıdır. 10 dk’dan fazla geç kalanlar deneye alınmayacaktır.
 • Deney Föyü pdf olarak ekte verilecek ve her öğrenci kendisine ait bir adet deney föyünü pdf üzerinden çıktı alarak temin edebilecektir. Föylerin üzerine isim soy isim vb. gerekli bilgiler tükenmez kalem ile yazılarak kontrolü yapılacak ve deney föyü olmadan Laboratuvara kesinlikle alınmayacaktır. Her öğrenci kendisi bireysel olarak çıktı alacaktır. Ø  Deneyler öncesi ve sonrası ön hazırlık rapor istenmeyecektir. Yapmanız gereken deneylere katılmak ve deneyleri en doğru şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktır. 
 • Alttan alan öğrenciler deneylere geçen sene girmişler ise girmelerine gerek yoktur. Geçen seneki lab notu veya duruma göre vize notu girilecektir. 
 • Son olarak bir adet telafi Laboratuvarı olacaktır ve duyurusu daha sonra yapılacaktır. Ø  Deneyler Lab. saatinde devreye kurulmaya başlanacaktır. Size tavsiyem daha önce evde deneyip deneyde daha başarılı olabilirsiniz.
 • Deney sırasında veya deneyde bir değişiklik olursa size deney saatlerinden önce duyurulacaktır.
 • Ayrıca Gruplarda ismi geçmeye öğrenciler benim ile iletişime geçip isimlerini yazdırabilirler.  İyi çalışmalar dilerim…
05 Mart  "Güç Elektroniği I. Öğretim Deney Föyleri Hakkında Göster Yayınlayan:Arş. Gör. Orkun YILMAZ
Duyuru Tarihi:02 Mart 2018
Duyuru Açıklaması:

Güç elektroniği I. öğretim deney föyleri için pazartesi günü gün boyunca sınıf temsilcisi Özer Mert Özdemir ile iletişime geçiniz. 
02 Mart OKS Lab Göster OKS Lab Uygulama Notları ektedir.
02 Mart Güç Lab Föy Göster Deney föyünü temin edemeyenler için 3 ve 4.  deney bölümleri ektedir.
02 Mart Güç Elektroniği I. Öğretim Deney Föyleri Hakkında
Göster Güç elektroniği I. öğretim deney föyleri için pazartesi günü gün boyunca sınıf temsilcisi Özer Mert Özdemir ile iletişime geçiniz.
01 Mart Proses Kontrol Uygulaması Hakkında Göster 6 MART SALI GÜNÜ
1.Öğretimler için 10:00-11.50 arası
2.Öğretimler İçin 15:00-16:50 arası
Mekatronik Mühendisliği 205 nolu sınıfta laboratuvar uygulaması yapılacaktır.
*Katılım zorunludur.(Alttan alan örenciler dahil)
*Lab'a gelirken MATLAB yüklü laptoplarınızı getirmeyi unutmayın. 
01 Mart Computer Programming Dersi-2.hafta Uygulamaları Göster Uygulama dersinde yapılan çalışmalar ektedir.
01 Mart Güç Elektroniği Lab. Föyleri Göster Laboratuvar föylerini Otomasyon Lab. dan temin edebilirsiniz.
01 Mart Pnömatik Ders Notları Göster https://drive.google.com/drive/folders/10ioak_WlQoy69vMMQ908Gpq5DboVqTTK?usp=sharing
01 Mart Deprem Çalıştayı etkinliği
Göster 05 Mart 2018 Pazartesi günü saat 09:00 da Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacak olan Kocaeli Deprem Çalıştayı "Deprem Farkındalığı ve Hazırlık Çalışmaları" etkinliği düzenlenecektir.

28 Şubat Hidrolik/Pnömatik Göster Yarınki derste FluidSim-P programının laptoplara kurulu olarak gelmenizi rica ederim.
28 Şubat İmge İşlemenin Temelleri - 1. Ödev
Göster İmge İşlemenin Temelleri dersinin 1. ödevi ektedir.
27 Şubat Kocaeli Üniversitesi Koupeller Takımı Ekip Arkadaşlarını Arıyor
Göster Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2018 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Türkiye Yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı kategorisinde Kocaeli Üniversitesi KOUPeller Takımımız katılacaktır. Ekibimizde yer almak ve üniversitemizi temsil etmek istiyorsanız aşağıda belirtilen başvuru formunu doldurunuz. (Son Başvuru Tarihi 5 Mart 2018) Başvuru Formu: https://goo.gl/forms/BsHEyuAajuFgdqp32 İletişim ve detaylı bilgi için proje sorumlularına ulaşabilirsiniz. Furkan TÜRKMEN - 0538 368 12 88 Yasemen ÇİFTÇİ - 0539 307 88 82 Berke CAN - 0543 490 51 13
27 Şubat Computer Programming-Ödev 2 Göster Ektedir.
27 Şubat Real Time Deney Seti Göster Arkadaşlar, 

Bugün 12:00 - 16:00 arası otomasyon laboratuvarındayım. Deney setlerini almak için gelebilirsiniz. 
27 Şubat Bilgisayar Programlama Dersi Hk.
Göster 4. haftada derste anlatılan 2 program ektedir.
26 Şubat Elektronik ve Uygulamaları Laboratuvarı Grup Belirleme Göster Arkadaşlar ekteki exceli dikkatle okuyunuz. 
Hızlı ve doğru bir şekilde grupların belirlenmesi için yazılan uyarılara dikkat ediniz.
İyi çalışmalar.
26 Şubat Acil!! Mezuniyet dilekçesi vermeyen öğrenciler Göster merhaba Arkadaşlar
120224048 Selim Akgün
130224071 Sema Hacıömeroğlu 130224045 Beyza Çaylak 130224037 Ali Doğan Çoban 150224084 Furkan Peçe öğrencilerin mezuniyet işlemlerinin başlaması için bölüm sekreterliğine dilekçe vermesi gerekmektedir.
Dilekçe örneği 
http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/ogrenci/mezuniyet_islem.php adresinde mevcuttur.
Ayrıca Ömer Faruk Avcı Fizik II dersi sistemde iki adet gözükmektedir. Bilgi işlemden düzeltilmesi gerekmektedir. 
iyi çalışmalar dilerim.
26 Şubat GİRiŞİMCİLİK SERTİFİKA TÖRENİ- 7 MART İBF  Göster Merhaba,

Son sınıf öğrencileri için  geçen dönem Girişimcilik Eğitimi gerçekleştirilmişti.

Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazananlar ilan edilmişti.

Girişimcilik sertifikası almaya hak kazananların Sertifika Töreni 7 Mart 2018,
Saat: 15:00-17:00 arasında İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Seminer salonunda gerçekleşecektir. 

İşi olup törene katılamayanlar olursa, törende sertifikasını almayanların sertifikalarını Bölüm Sekreterliğine bırakacağız. Geri kalanlar sertifikalarını 7 Mart'tan sonra Sekreterlik'ten alabilirler.

İyi çalışmalar dilerim..
25 Şubat Güç Elektroniği II. Öğretim laboratuvar Listesi (GÜNCEL!!) Göster Güç Elektroniği II. Öğretim GÜNCEL laboratuvar listeleri ektedir.
24 Şubat Güç Elektroniği Laboratuvarı I. Öğretim Saatler Göster Liste ektedir. 
24 Şubat İş ilanı Göster Trafo yalıtım izolasyon imalat fabrikasinda calistirilmak uzere Mekatronik müh. Aranmaktadır. (Yemek + servis + ssk + maas) Adres: İzmit, Kullar yolu uzeri yeni hal karsisinda. Başvuru için Mensur.Demircan@temtrafo.com.tr adresine cv gönderebilirsiniz.
23 Şubat Güç Elektroniği Lab. Hk. Göster Güç Elektroniği Laboratuvar çalışmaları 26 Şubat 2018 pazartesi günü başlayacaktır. İlk iki deneye ait döküman ektedir. Pazartesi günü her iki deney için gerekli devreleri ve malzemeleri yanınızda getiriniz. Birinci öğretim grupları yarın (24 Şubat) bölüm sayfasında ilan edilecek.
22 Şubat Computer Programming Dersi-1.hafta Uygulamaları Göster Uygulama dersinde yapılan çalışmalar ektedir.
22 Şubat IEEE CSCON Konferansı
Göster
22 Şubat Elginkan vakfı

Göster
22 Şubat Ethercad ve Twincad Eğitimi Göster 24 Şubat tarihinde İstanbul'da Beckhoff ve Mekatronik Mühendisleri Derneği tarafından düzenlenecek olan EtherCAT ve TwinCaT eğitimine başvuruda bulunmak için aşağıdaki linkte bulunan formu doldurabilirsiniz. 
22 Şubat 23.02.2018 / SKS Dersi Hakkında Göster Arkadaşlar, 

23.02.2018 tarihinde SKS dersi 1. öğretimler için 10.00' da, 2. öğretimler için 11.30'da başlayacaktır. 
 
Derste, doğrusal olmayan bir sistemin kontrolü ile ilgili örnek bir uygulama anlatılacaktır. 
21 Şubat Elektronik ve Uygulamaları Laboratuvarı Hakkında
Göster Elektronik ve Uygulamaları Laboratuvarı ile ilgili 1. sınıf 1. ve 2. öğretim sınıf temsilcileri Otomasyon Laboratuvarına gelip benimle görüşebilir. Laboratuvar gruplarının ayarlanması ile ilgili çalışmalara başlayabiliriz.
21 Şubat BİTİRME ÇALIŞMASI ALANLAR Göster Merhaba,

Bu yıl Bitirme Çalışması dersine anlaştığınız Danışman Öğretim Üyesini belirterek kaydoldunuz.
Bu yüzden ayrıca  Proje Grup ve Proje Danışmanı ilanı yapılmayacaktır. 
 
BİTİRME ÇALIŞMASI ALAN öğrenciler seçtikleri Danışman Öğretim Üyesi ile  acilen iletişime geçmelidir.

Dönemin 3. haftası bitmek üzere. Danışman Hocaları ile henüz görüşmeyen ve proje planlamasını yapmayan öğrenciler mutlaka Hocaları ile acilen görüşmelidir.

Danışman Öğretim Üyenizin sizin yıl içi performansınızı değerlendirebilmesi için DÖNEM İÇİNDE DÜZENLİ OLARAK proje konusundaki gelişmeler hakkında bilgilendirilmesi önemlidir.


İyi dönemler 
20 Şubat Computer Programming-Ödev 1 Göster ektedir.
16 Şubat Fulbright Bursu Göster
Bursla ilgili ayrıntılı bilgi için http://fulbright.org.tr adresini ziyaret ediniz.

Öğrenci bursu linki:

http://fulbright.org.tr/burslarimiz-ve-hizmetlerimiz/turkiye-cumhuriyeti-vatandaslarina-burslar/ogre...
16 Şubat  Bitirme Çalışması Danışman Seçimi---ACİL Göster Merhaba, Bu sene Bitirme Çalışması yapacak öğrenciler Bitirme Dersini seçerken Danışman Öğretim Üyelerinin üzerinde gözüken Bitirme Çalışması dersini seçeceklerdir.   

Güz döneminde ‘‘Applied Mechatronics Engineering Design’’ dersini alanlar Danışman Öğretim Üyelerinde herhangi bir değişiklik yoksa aynı Danışman üzerinde gözüken Bitirme Çalışması dersini seçmelidir.  

          i.) ‘‘Applied Mechatronics Engineering Design’’ dersindeki danışmanını değiştiren ya da  ii.) Geçen dönem ‘‘Applied Mechatronics Engineering Design’’ dersini almayıp bu dönem Bitirme Çalışması alan kişiler   

Bitirme Çalışması yapacakları Yeni Öğretim Üyesi ile konuşup anlaşmalıdırlar. Bu Hocaların iş yükünün eşit olarak dağıtılması için gerekmektedir. Yeni Öğretim Üyesi ile çalışacak kişiler Danışman Hocaları ile konuşup konuşmadıklarını oznur.kucuksari@kocaeli.edu.tr adresine bildirsinler lütfen.  

İyi günler
16 Şubat Dersleri Onaylanmayanlar ve Harç Borcu Olanlar DİKKAT! Göster Bugün ders onayı için son gündür. Bütün öğrencilerimiz sistemlerini kontrol etsinler. Dersleri onaylanmayan değişiklik yapmak isteyen ve harç borcu olanlar, danışmanlarına ulaşarak sorunlarını halletmelidirler.
15 Şubat 070223046 MUHAMMED ŞİMŞEK ve 
 130224038 AHMET OZAN YİGİT BOZKURT
Göster Ders seçimi ile ilgili Arş.Gör. Suat KARAKAYA ile iletişime geçmeleri veya ÖBS üzerinden kendilerine gönderilen danışman mesajını ivedilikle cevaplamaları gerekmektedir.
15 Şubat Kadın konulu Kısa Film Yarışması

Göster
15 Şubat Mert Samast'ın Dikkatine Göster Mert Samast adlı öğrencinin acilen bana ulaşması gerekmektedir.
14 Şubat Güç Elektroniği Laboratuvarı Hakkında
Göster Güç elektroniği laboratuvarı için 2. sınıf 2. öğretim temsilcisinin mekatronik.orkun@gmail.com adresine mail atması gerekmektedir.
13 Şubat MATLAB-EkDers, MKT214Olasılıkİstatistik ve MK212NumerikAnaliz İçin Göster 16 Şubat 2018 Cuma günü 14-15:30 arasında Matlab'a Giriş için Makine 114 nolu sınıfta ek ders yapılacaktır.

m file oluşturma, mantıksal ve ilişkisel operatörler, if, for, while döngüleri konuları bu derste işlenilecektir. 
Ek ders MKT214 Olasılık ve İstatistik dersini alan ve MKT212 Numerical Methods for Mechatronics
 Engineering dersini alan öğrenciler için düzenlenmektedir.


Bu konularda eksiği olan öğrenciler ek-derse katılabilir.


İyi günler
13 Şubat BEKAERT  ENDÜSTRİYEL STAJYER ÖĞRENCİ İŞE ALIM DUYURUSU Göster Ekteki linkten ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.

http://mf.kocaeli.edu.tr/files/045fBekaert_Duyurusu.pdf
12 Şubat Sayısal İmge İşlemenin Temelleri - Ders Notları
Göster Sayısal İmge İşlemenin Temelleri Dersinin notlarını https://drive.google.com/open?id=1y9SMMYaFzR4T7RXkCr3vfrqzeLCSsMV8 adresinden indirebilirsiniz.
12 Şubat C Programlama - Ders Notları
Göster C Programlama Dersinin notlarını https://drive.google.com/open?id=1KrYFWb1AaNzgVXJeaG4zt8nI4MXrAA9Z adresinden indirebilirsiniz.
08 Şubat Sunumlu Proje ve Bitirme Projesi Danışman Seçimi Göster  Merhaba

Sunumlu Proje  ve Bitirme Projesi dersi alan öğrencilerin danışman öğretim üyesi seçimlerini en geç 16 Şubat 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Bu duyurunun ekindeki dilekçeyi BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE en geç 16 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar bırakınız.  

Dersin uygulama esaslarına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz.  
http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt402/KOU_MKT402_Bit_Cal_Uygulama_Esaslari.pdf  

Dilekçe altına not düşerek MKT402 Applied Mec. Eng dersindeki danışmanınızla bu dersin projesine devam edip etmeyeceğinizi yazınız. Grubunuzda değişiklik varsa bunları da not düşünüz.


İyi dönemler
06 Şubat IME ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE Göster Ekteki formu Çarşamba günü mesai saati bitimin kadar doldurup oznur.kucuksari@kocaeli.edu.tr adresine mail atmanız beklenmektedir
01 Şubat Murat Karasoy adlı Öğrencinin Dikkatine!!! Göster Acilen bölüm sekreterliğine veya bana ulaşması gerekmektedir.
01 Şubat Sempozyum
Göster
31 Ocak 2018-7-2018 Bahar Ders Programı
Göster
30 Ocak 100/2000 YÖK Doktara Bursu Kapsamında Doktora Programları Başvuru Koşulları ve Kontenjanları Göster 100/2000 YÖK Doktora Bursu Kapsamında aşağıda listelenen Doktora Programları ve konular için belirtilen sayılarda doktora öğrencisi alınacak ve burs verilecektir. Bütünleşik Doktora öğrencilerine azami 5 yıl, Doktora öğrencilerin e azami 4 yıl boyunca yılda 12 ay ve ayda 2000 TL burs ödemesi yapılacaktır. Başvuracak öğrencilerin T.C. vatandaşı olması, kamu veya özel herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olması gerekmektedir. 

Bölümümüz öğrencileri 
 Polimer Bilimi ve Teknolojisi  , Kimya Mühendisliği  Mekatronik Mühendisliği ve  Bilgisayar Mühendisliği programlarına başvurabilirler.

Detaylar linktedir : 
http://fbe.kocaeli.edu.tr/1718BaharDrBurs.php
25 Ocak 2017-2018 Güz %10 Listesi Göster
25 Ocak Elginkan Vakfı Kursu Göster
21 Ocak Tek Ders Sınavına Girecek Öğrenciler Göster Tek ders sınavına girecek öğrencilerin, dersin hocasıyla görüşerek sınav saatini öğrenmeleri gerekmektedir

23 Ocak İş Yeri Mühendislik Eğitimi-ACİL-TOPLU EMAİL LİSTESİ Göster Merhaba,

İME asıl ve yedek listede bulunan kişilerin email listelerinden oluşan toplu email listesi oluşturdum.
Bu listeye az önce oznur.kucuksari@kocaeli.edu.tr adresinden İME TOPLU EMAIL LİSTESİ-YENİ başlıklı bir email attım. İME asıl ve yedek listede olupta email ulaşmayan varsa bana ACİLEN email atsın lütfen. Süreci hızlandırması adına İME ile ilgili bilgilendirmeleri bundan sonra bu toplu liste üzerinden email ile yapacağım.

İyi günler

NOT: Email listesi aşağıdaki gibi

ozyalcinkubilay@gmail.com, ensarakgun96@gmail.com, sarmusak.burak@gmail.com,   kdr1995alkan@gmail.com,   saralhatice1994@gmail.com,   muratyildirim0618@gmail.com,   ismet4117@gmail.com, hakan.kocakoyun@gmail.com,   ozturkyigitcan5@gmail.com,   ssonerkaracay@gmail.com,     ahmetyasinbaltaci@gmail.com,   ahmetcyigit@hotmail.com,   ismetulusoy07@gmail.com,   alperdmrtrk@gmail.com,   sadettinecevit@gmail.com,   edaserts@gmail.com,   cihat.95.kou@gmail.com, burakguler54@outlook.com,   muratkarasoy44@gmail.com,   omertserbest@gmail.com,   emreseyrek14@gmail.com,   e-durukan@hotmail.com
23 Ocak Real Time Control Dersini almak isteyen öğrencilerin dikkatine! Göster İlgili ders uygulamalı olup, dersi alan öğrenciler 2-3 kişilik grup oluşturarak ve basit bir dc motor kontrol düzeneği oluşturarak derse katılırlar. Deney düzeneği için motor guruplara verilecektir. Grupların 1 adet STM32F4 Discovery (Çizgitagem 18$), FTDI USB-UART dönüştürücü (10-40TL), LMD18200 Motor Sürücü modülü , 24 V Adaptör Güç kaynağı, Jumper Kablo ve Potansiyometreye ihtiyaçları olacaktır. Detaylı bilgi derste verilecektir. Kullanılacak yazılımlar: Matlab-Simulink, Waijuing blok seti, Seri terminal programı (docklight). Ekte örnek ders içeriğini ve uygulamasını görebilirsiniz. Dersi almak isteyen öğrencilerin dersin verimli olması adına duyurudaki hususları göz önünde bulundurmaları ve deney düzeneğini acilen oluşturmaya başlamalarında önem vardır.
23 Ocak RÖZMAŞ Çelik San. ve Tic. A.Ş.‘nin Ar-Ge Çalışmaları ETKİNLİĞİ Göster Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında,

RÖZMAŞ Çelik San. ve Tic. A.Ş. Ar-Ge Müdürü Sayın İlker DEMİR tarafından sunulacak 

"RÖZMAŞ Çelik San. ve Tic. A.Ş.‘nin Ar-Ge Çalışmaları" konulu etkinlik, 

29 Ocak 2018 Pazartesi günü
saat 14.00'de Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda yapılacaktır.

Etkinlik bilgileri ayrıca ekte yer almaktadır.

NOT: Firmaları tanımak için güzel bir fırsat

22 Ocak İş Yeri Mühendislik Eğitimi Sonuçları Göster IME öğrencilerinin dikkatine,     IME programı kapsamında 2017-2018 Bahar döneminde işyerinde mühendislik eğitimi programına hak kazanan I. ve II. Öğretim öğrencilerinin listesi, 10 adet asil ve 1 adet yedek ile beraber ekte verilmiştir. Başvuru esnasında firmasını belirten öğrenciler ekte verilen protokolü firma yetkilisine imzalatarak bölüme 30 Ocak 2018 Salı gününe kadar iletmesi gerekmektedir. Başvuru esnasında firma belirtmeyen asil listedeki öğrenciler ise ekteki listede verilen firmalarla iletişime geçip talep eden firmalara özgeçmişlerini göndermeleri ve yine istenildiği takdirde mülakat ve/veya sınava girmeleri gerekebilir. Bu sürecin 30 Ocak 2018 Salı gününe kadar tamamlanıp, Arş. Gör. Dr. Öznur Küçüksarı’ ya sürecin sonucu hakkında bilgi verilmelidir. Bu zaman dilimi içerisinde girişimde bulunup herhangi bir firma ile anlaşamayan öğrenciler firmalarla kontenjan dahilinde rastgele eşleştirilecektir.  

Not 1: Hakkından feragat edip İşyerinde Mühendislik Eğitimi’nden vazgeçmeye karar veren olursa kararını 24 Ocak 2018 tarihine kadar oznur.kucuksari@kocaeli.edu.tr adresine  email ile bildirmeleri gerekmektedir.   

Not 2:
 Firma listesi ve iletişim adresleri sürekli güncellenmektedir. Güncel liste için bölüm web sayfasını düzenli olarak kontrol ediniz.

Not 3: Firmalarla imzalanacak protokol için bu duyurunun ekindeki protokol geçerlidir.  Protokolün altında Rektörlük Onayı yazısı olması gerekmektedir. Önceki protokoller güncellendi. Lütfen SADECE bu duyurunun ekindeki protokolü kullanınız
16 Ocak İş İlanı
Göster
12 Ocak Mikroişlemciler Bütünleme Sınavı Göster Mikroişlemciler bütünleme sınavı, 1. ve 2. öğretimlere ortak şekilde 15 Ocak Pazartesi saat 11'de yapılacaktır. 
12 Ocak Erasmus+ 2018-2019 Öğrenim Başvuruları Göster Erasmus+ 2018-2019 öğrenim hareketliliği başvuruları, 16 Ocak 2018 - 16 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.   Ayrıntı bilgi için lütfen Uluslararası İlişkiler Birimi'nin web sayfasına bakınız:
http://int.kocaeli.edu.tr/
29 Aralık Tuğçe Efe İsimli Öğrencinin Dikkatine!!! Göster 08 Ocak veya 09 Ocak saat 13.30'da Metin Aydın Hoca'nın ofisine gelmeniz gerekmektedir. 
05 Ocak Jean Monnet Burs Programı  Göster Merhaba 
Jean Monnet Burs Programı  ile ilgili duyuru ektedir.

Bu program Avrupa Birliği'nin uzmanlaşmış insan  potansiyelini artırmaya yönelik bir programdır.

Burs programı  bir AB ülkesinde AB ile ilgili konularda lisansüstü seviyesinde çalışmayı kapsamaktadır. 

Bu burs programı ile ilgili sorular için

 https://www.ab.gov.tr/48239.html

linkine başvurabilir. 
 
Linkte verilen bazı bilgiler güncellenmiş olabilir. Yeni tarihli linkleri lütfen kendiniz araştırınız. 

Başvurular bireysel olarak yapılacaktır.
Bölüm başvuru almamaktadır.

KİŞİSEL YORUM: Program son sınıf öğrencilerini kapsasa da 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz program ve gerekliliklerini okurlarsa bu onların ilerleyen zamanlardaki kariyerlerini planlamalarına yardımcı olabilir. 

İyi günler

Öznur
05 Ocak iş ilanı
Göster
04 Ocak MEKATRONİK TASARIM QUIZ VE PROJE SONUÇLARI Göster liste günceldir. İtirazlar için son gün 04.01.2017 saat 18.00dır.
04 Ocak Girişimcilik Sertifika Sonuçları Göster Merhaba,

Girişimcilik eğitimi sonuçları ektedir.

Eğitimden başarılı gözükenlere sertifika verilecektir.

Başarılı gözüken öğrencilerin sertifikaları hazır olunca sertifika teslimi için size duyuru atacağım.

İyi günler

04 Ocak Bütünleme Sınav Programı Göster Bütünleme Sınav Programı ektedir.
04 Ocak Mezun durumunda olup sadece staj eksiği bulunan öğrencilerin dikkatine. Göster Mezun olabilmesi için sadece zorunlu stajı kalmış öğrencilerin en geç 6 Ocak Cuma gününe kadar ad-soyad öğrenci no ve tel iletişim bilgilerini, cenk.karaman@kocaeli.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir.
29 Aralık Mech.Eng.Desg.Project Sunumu S. Kizir Göster Sunumlu / Bitirme projesi öğrencilerimin dikkatine......................: Proje sunumları 4 Ocak Perşembe günü, saat 10:00 da 207 nolu sınıfta yapılacaktır. Her grup eksiksiz bir şekilde sunuma katılmalıdır. Projenizi ayrıntılı anlatan bir ppt sunumu hazırlanmalı ve grup üyeleri tarafından sunulmalıdır.
29 Aralık Applied Mechatronics Engineering Design projeleri
Göster Prof. Dr. Hasan OCAK' tan proje alan öğrenciler sunumlarını 03.01.2017 Çarşamba günü 10-12 arasında yapacaktır.
29 Aralık Mekatronik Tasarım PROJE VE QUIZ notları Göster Merhaba,

ekte notlarınız bulunmaktadır. notu eksik olanlar  bugün gün sonuna kadar heguner@gmail.com adresine mail atsınlar. 
25 Aralık İş İlanı
Göster
24 Aralık Mekatronik Mühendisliğine Giriş Projeleri Göster El protezi projesinde Emre, Android ile Seri Robot Programlama Projesinde Umut adlı öğrenciler bana gelip numarasını ve soyadını bildirmemişler. O yüzden kim olduklarını bilemiyorum ve notlarını giremiyorum. Bugün akşam saat 18:00'a kadar bu öğrenciler isim soyisimlerini bana bildirsinler. Yoksa proje notu olarak sıfır alacaklar. e-mail: imkundakci@gmail.com
23 Aralık İşaret İşleme 2. Öğretim 2. Ödev Notları  Göster İşaret işleme 2. Ödev notları ektedir. 

Dosyası açılmayan öğrencilerin Pazartesi günü saat 12.00'a kadar ödevlerini bana mail yoluyla iletmiş olmaları gerekmektedir. Aksi halde notları "0" olarak girilecektir.
23 Aralık İşaret İşleme 1. Öğretim 2. Ödev notları  Göster İşaret işleme 2. Ödev notları ektedir. 

Dosyası açılmayan öğrencilerin Pazartesi günü saat 12.00'a kadar ödevlerini bana mail yoluyla iletmiş olmaları gerekmektedir. Aksi halde notları "0" olarak girilecektir.
22 Aralık MMG  FİNALİ ÖNEMLİ  Göster Aşağıdaki linkteki dokumanları okumanız final sınavında sizin için faydalı olacaktır.

http://www1.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/f3bc609660deebb_ek.pdf?dergi
http://arsiv.mmo.org.tr/pdf/11210.pdf
21 Aralık EDT Lab. Hakkında Göster Yarınki deneyde 2 deney beraber yapılacaktır. Lab grupları aşağıdaki şekilde düzeltilmiştir.

9:00 - 10:15
10:15 - 11:30
14:00 - 15:15
15:15 - 16:30
16:30 - 17:45
21 Aralık Görsel Programlama 3.ödev teslimi hk. Göster 3. ödevler ilk 2 ödevde olduğu gibi sınıf temsilcileri tarafından toplanacaktır.
20 Aralık Final Sınavı Tarihleri Göster Merhaba

Final Sınavı programı ektedir.

Sınavlarda başarılar.
20 Aralık İş İlanı - Haem Energy Göster Haem Energy firması süreli (2-4 ay) home ofis çalışabilecek sigortalı çalışma arkadaşları aramaktadır. Öğrenciliğin devam etmesi sorun teşkil etmeyecektir. Ag Og malzemeleri online satışı ile uğraşılacak, o yüzden iyi derecede Excel ve Web Arayüzü bilen yenilikçi, fikir paylaşımında bulunabilecek arkadaşlar gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar imkundakci@gmail.com adresine CV yollasınlar. 
20 Aralık EDT Ödev 8 için Turnitin açılmıştır. Ödevlerin sisteme yüklenmesi için son tarih 21 Aralık 23:59. Göster
20 Aralık Mekatronik Tasarım Uygulama Sınavı Mazareti Göster Solidworks Uygulama sınavına mazeretlerinden dolayı giremeyenler için yeni sınav   21.12.2017 Perşembe günü saat 10:00 da PLC laboratuvarda yapılacaktır.
19 Aralık Mikroişlemciler Lab / 20.12.2017 Göster Yarın Lab var. Deney 8 CCP föyüne hazırlanın 
18 Aralık Fuzzy Logic Mazeret sınavı Göster Fuzzy Logic dersinin mazeret sınavı 21 Aralık 2017 Perşembe günü saat 15:00'da 205 nolu derslikte yapılacaktır. 
18 Aralık Sistem Dinamiği Mazeret Sınavı Göster Sistem Dinamiği mazeret sınavı 19 Aralık 2017 Salı Saat 17:00'da Jeofizik Amfi'de ders esnasında yapılacaktır. 
18 Aralık Akışkanlar Mekaniği Mazeret Sınavı Göster Akışkanlar Mekaniği Mazeret Sınavı, 20 Aralık Çarşamba saat 11.00 de 205 no lu derslikte yapılacaktır. Vize konuları geçerlidir.
18 Aralık MKT403 App.Mech.Eng.  Proje Sunumu & Final Raporu Göster Merhaba

MKT403 App. Mech. Eng.  proje sunumları  2-5 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Hocalarınıza ulaşıp sunum gününüzü belirleyiniz.

Final raporun yazım ve teslim aşamalarıyla ilgili tüm bilgiler ekteki dosyada mevcuttur.

Lütfen ekteki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

İyi günler
17 Aralık Mekatronik Tasarım Dersi Mazeret Sınavı Göster Mekatronik Tasarım dersinin mazeret sınavı 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 15:00'te, 207 nolu sınıfta yapılacaktır. Sınav konuları vize konuları ile aynıdır. 
17 Aralık Mühendislik Matematiği Dersi Mazeret Sınavı Göster Mühendislik Matematiği dersinin mazeret sınavı 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 12:00'de 203 nolu sınıfta yapılacaktır. Sınav konuları vize konuları ile aynıdır. 
17 Aralık Robotik ve Otomasyon Laboratuvarı I. Öğretim Dersi Hakkında
Göster Robotik ve otomasyon laboratuvarı I. Öğretim dersi 18.12.2017 pazartesi günü daha önceden de belirtildiği üzere yapılmayacaktır. Saat 13.00 ve 17.00 da birinci ve ikinci öğretim Robotik ve Otomasyon derslerinde dinamik problemleri çözülecektir. Projeler 24.12.2017 23.59'a kadar gönderilmelidir. Herhangi bir sunum olmayacaktır. Ödev II ise zorunlu değildir.
15 Aralık Görsel Programlama Mazeret Sınavı
Göster Görsel Programlama dersinin mazeret sınavı (I. ve II. öğretimler) 21 Aralık 2017 Perşembe günü 10:00' da Makine Görüsü Laboratuarında yapılacaktır.
15 Aralık Mekatronik Tasarım Dersi Hakkında Göster 18 Aralık 2017 Pazartesi günü, laboratuvar saatlerinde ders işlenecektir. I. öğretim saat 09:30. II. öğretim: 17:00. İlgili öğrencilere duyurulur.

15 Aralık Endüstriyel Otomasyon Haberleşmesi - CANBUS Semineri Saat Değişikliği Göster 1. öğretimler için Endüstriyel Otomasyon Haberleşmesi - CANBUS Semineri saat 16.00'dan sonra başlayacaktır. 
Bilgilerinize. 

15 Aralık Mekatronik Tasarım Projeleri Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar,
Solidworks projenizi 20.12.2017 Çarşamba günü
I. öğretimler 10.30-12.30
II. öğretimler 13.00-15.00 arasında sunabilirsiniz.
iyi çalışmalar dilerim.

15 Aralık Mikroişlemciler Mazeret Sınavı  Göster Mikroişlemciler mazeret sınavı  19 Aralık 2017 Salı, Saat 10:30'da Otomasyon Lab'da yapılacaktır.

NOT: Sınav test değil, klasik. Bilginize. 

14 Aralık Görsel Programlama Uygulama Dersi  Göster Görsel Programlama Uygulama Dersi için hazırlanan VB.Net-Arduino_uno haberleşme dosyaları ektedir.
13 Aralık Akışkanlar Mekaniği Projesi Göster Merhaba arkadaşlar 
Akışkanlar Mekaniği dersi projesini 21.12.2017 perşembe günü saat 11.00-13.00 arası gösterebilirsiniz. Raporlarınızı getirmeyi unutmayınız.
2 kişilik grup oluşturabilirsiniz.
iyi çalışmalar
13 Aralık Analitik Geometri ve Lineer Cebir mazeret sınavları
Göster Analitik Geometri ve Lineer Cebir mazeret sınavları 21 Aralık 2017 Perşembe günü saat 13:30 da Fen Edebiyat fak A/ Blok 2020A nolu sınıfta yapılacaktır.
13 Aralık Sayısal İşaret İşlemeye Giriş Dersi Örnek Çalışma Soruları Göster Ektedir.
13 Aralık Görsel Programlama Dersi Örnek Çalışma Soruları Göster Ektedir.
13 Aralık MKT403-AppMEcEng- Mazeret Sınavı Göster Merhaba,

MKT403 App. Mec. Eng.  mazeret sınavı  20 Aralık 2017, Çarşamba, Saat 14:00'de yapılacaktır.

İyi günler
12 Aralık EDT Lab Cuma Günü Lab Saatleri Göster 15 Aralık Cuma günü yapılacak EDT labı için grup saatleri aşağıdaki gibi değiştirilmiştir:

10:00-11:00  >>>  09:00-10:00
11:00-12:00  >>>  10:00-11:00
14:00-15:00  >>>  11:00-12:00
15:00-16:00  >>>  12:00-13:00
16:00-17:00  >>>  14:00-15:00
12 Aralık İşaret İşleme Dersi - Filtreler Konusu Ders Notları
Göster Ders notlarını https://drive.google.com/open?id=1UeUeC9pW5_kUGl4_wdlDTKNuFQyMEXLM linkinden indirebilirsiniz.
12 Aralık Mikro Lab / 13.12.2017 Göster Arkadaşlar, 

Bu haftaki laboratuvarda ADC ve seri iletişim uygulamaları yapılacaktır. 

Deney - 7 ADC ve Deney - 9 USART föyüne çalışarak gelin. Uygulamaların Proteus devrelerini kurup, örnek uygulama gerçekleştirin. Proteus devrenizin çalıştığından emin olarak gelin veya problem varsa halledin. Gerekli uyarı yapıldığından, Proteus devrenizin çalışmaması bu haftaki labda geçerli bir bahane olmayacak ve notlandırmanız buna göre yapılacaktır. 
Ayrıca herkes kendi lab saatinde laboratuvarda olsun. (Dönem başından beri olduğu gibi: her saat  başı bir grup. Grup birleştirme, saat değişikliği söz konusu değil.) Kendi lab saatinde labda olmayan başka grupla deneye giremeyecektir.

Uyarıları dikkate alın, bilginize. 
11 Aralık Robotik ve Otomasyon Sistemleri Mazeret Sınav Tarihi Göster Arkadaşlar Robotik ve Otomasyon Sistemleri Mazeret Sınavı 18.12.2017 Pazartesi Saat 11:00'de Otomasyon Laboratuvarında yapılacaktır. Başarılar.
11 Aralık iş ilanı
Göster
11 Aralık MEKATRONİK TASARIM UYGULAMA Göster UYGULAMA EKTEDİR.

https://drive.google.com/file/d/1sa2VA5wr-tGK7c4PvIjPJPPXSh2PTlho/view?usp=sharing


10 Aralık Robotik ve Otomasyon Laboratuvarı I. Öğretim Dersi Hakkında Göster Robotik ve otomasyon  laboratuvarı I. öğretim dersi 11.12.2017 pazartesi günü yapılmayacaktır.
08 Aralık İş İlanı  Göster Ekte eski bir öğrencimizin firmasında çalışmak üzere Android programlama bilen eleman ilanı bulunmaktadır.
08 Aralık Mazeret Sınavı Göster 2017-18 Güz yarıyılında Mazeret Sınavına girmesi uygun görülen öğrencilerin listesi ektedir. Dersin hocasıyla iletişime geçeret sınav tarihini netleştiriniz.
08 Aralık Elektronik Lab. Hk.- (Arş.Gör.Gürkan KÜÇÜKYILDIZ) Göster 08.12.2017 Elektronik Laboratuvarı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Daha sonra lab. tarihi duyurulacaktır.
Arş.Gör.Gürkan KÜÇÜKYILDIZ


07 Aralık Mekatronik Mühendisliği Kulübü Seçimleri Göster Mekatronik Mühendisliği Kulübü başkanlık seçimi, 7 Aralık 2017 Perşembe günü saat 13:00-17:00 saatleri arasında Mekatronik Mühendisliği Bölümü Seminer Odasında yapılacaktır. 

07 Aralık Sayısal Tasarım Telafi Lab. Hk.da Göster
 1. Merhaba arkadaşlar 14.12.2017 saat 13.00-17.00 arası telafi laboratuvarı yapılacaktır.
 2. telafi lab. girmek isteyen arkadaşlar sadece bir haftalık deneyi tekrar edebilir ve notunu alabilirler. telafi lab. rapor ve ön hazırlık istenmeyecektir. Sadece aldığınız puan geçerli olacaktır.
 3. Alttan alan ve daha önce laboratuvar takip edip puan almış arkadaşlar isterlerse notlarını yükseltmek için son iki haftalık deneyleri 60 dk. boyunca yapabilir (Deney No: 2.6, 3.2 ve 3.3 )ve notlarını alabilirler.
 4. Deneyler için sadece 45 dk. süreniz olacaktır. iyi çalışmalar dilerim.
07 Aralık Sayısal İşaret İşleme 2. Ödevi
Göster Ödevler rapor şeklinde hazırlanacak olup raporlar soft copy olarak sınıf temsilcisine teslim edilecektir. Sınıf temsilcisi raporları bir flash bellek içinde toplayıp Gürkan Küçükyıldız Hocaya zamanında teslim edecektir. Raporlar teknik bir doküman gibi hazırlanacaktır. Problem tanımı, kullanılan metotların detayı, akış şemaları, Matlab kodları, sonuçlar rapor içerisinde mevcut olmalıdır.  
06 Aralık FPGA kursu Göster FPGA ve LabVIEW kursları için link'e tıklayınız.
06 Aralık 2016-2017 Onur-Yüksek Onur Belgelerini Bölüm Sekreterliğinden Alabilirsininz.
Göster
05 Aralık MKT403AppMecEng-SertifikaNotları Göster Merhaba,

Girişimcilik sertifika programı kapsamında işlenilen ders notları linki ektedir. Bu ders notlarının yazılı çıktısı A Blok en alt kattaki kırtasiyede de mevcuttur.

Sertifika verilebilmesi için

1.     
Notlardan(derste işlenilen konulardan) yapılan kısa sınavdan en az 70 almak


2.     
Ekteki iş planını doldurmak gerekmektedir.


19 Aralık Salı günü son dersimiz olacaktır.

Kısa sınav ve İş planı teslimi derslerin  bittiği dönemin son gün olan 22 Aralık Cuma Saat 10:00-11:00’da 201-207 nolu bölüm sınıflarında yapılacaktır.
İyi günler
04 Aralık Sayısal İşaret İşlemeye Giriş Ödev-1 Sonuçları Göster Sayısal İşaret İşlemeye Giriş Dersi 1.ödev sonuçları ektedir. İtiraz süresi 1 haftadır. Ödevle ilgili konular Arş.Gör. Gürkan Küçükyıldız ile görüşülmelidir.
04 Aralık mektas uygulama Göster https://drive.google.com/file/d/1QcMVAGpzV93EjAjbCMgwdt6HnCmiIBQu/view?usp=sharing
04 Aralık Görsel Programlama
Göster 27/11/2017 tarihli derste yapılan uygulamaların proje dosyası ektedir.
03 Aralık Robotik ve Otomasyon I. Öğretim Laboratuvar dersi
Göster Robotik ve otomasyon I. öğretim laboratuvar dersi 04.12.2017 pazartesi günü tek grup olarak saat 10.30'da 207 nolu derslikte yapılacaktır ve bilgisayar getirilmesine gerek yoktur.
01 Aralık Görsel Programlama Haftalık Uygulama Göster Ektedir.
01 Aralık GÖRSEL PROGRAMLAMA DERSİ 3.ÖDEV Göster  3.Ödev ektedir.
01 Aralık İş İlanı
Göster
30 Kasım Robotik ve Otomasyon Dersi Laboratuvar Ödevi ve Projesi Hakkında Göster Robotik ve otomasyon dersi I. öğretim laboratuvar ödevi ve projesi ektedir.
28 Kasım Mikro LAB Göster Arkadaşlar yarınki laboratuvar saatlerinde daha fazla uygulama yapabilmek için biraz değişiklik yapılacaktır.

9.00-10.00 ve 11.00-12.00 Grupları beraber Saat 09.00'da başlayacak.

10.00-11.00 Grubu Saat:11.00'da başlayacak.

12.00-13.00 ve 13.00-14.00 Grupları beraber Saat:13:00'da başlayacak.

14.00-15.00 ve 15.00-16.00 Grupları beraber Saat 15.00'da başlayacaktır.

(Not:Bazı arkadaşların görmeme ihtimaline karşın bu bilgiyi WhatsApp Gruplarınızda da paylaşabilirsiniz.)

(Not:Her grupta en az bir bilgisayar bulunmak zorundadır. Varsa çoklu priz getirmeniz faydanıza olacaktır.)

(Not:Uygulamalar timer ve kesmeler ağırlıklı yapılacaktır.)
05 Aralık MMG 2. Öğretim Göster Derste yapılan LCD örneği ektedir
28 Kasım Görsel Programlama 8-9 hafta uygulamaları Göster Diziler ve Bitmap Kullanımı içerikli uygulamalar ektedir.
27 Kasım EDT Lab Cuma günü saat değişikliği  Göster 1 Aralık 2017 Cuma günü yapılacak EDT labı için öğleden önceki grupların aşağıdaki saatlerde lab çalışmasına gelmeleri gerekmektedir. Öğleden sonraki gruplar için herhangi bir değişiklik yok. Saat değişikliği sadece bu hafta için geçerlidir. 

10:00 -11:00 >>> 09:00-10:00
11:00 -12:00 >>> 10:00-11:00
22 Kasım Mekatronik Kulubü Fahri Üye Kayıt Formu Göster Kocaeli Üniversitesi 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ekim ayında yapmış olduğumuz üye alımlarının resmiyete dökülmesi için fahri üye kayıt formunu(link aşağıdadır.)  doldurmamız gerekmektedir. Mekatronik Kulubü Fahri Üye Kayıt Formu 29 Kasım Çarşamba saat 17:00'ye kadar doldurulması gerekmektedir.


https://goo.gl/forms/N3jrFCoZm44SktG23
22 Kasım Mekatronik Tasarım Dersi Uygulama Sınavı Göster Mekatronik Tasarım Dersi Uygulama Sınavı 
1. öğretimler için 27 KASIM  PAZARTESİ SAAT 9.30
2. ÖĞRETİMLER İÇİN 27 KASIM PAZARTESİ  SAAT 17:00 de yapılacaktır.

Not: Laptoplarınızla ve prizlerinle gelmeyi unutmayın.
21 Kasım Mikro Lab - 22.11.17 Göster Bu hafta Timer1 ve Timer2 uygulamaları yapılacaktır. (Deney-4_Timer föyü) 
Ayrıca kesme uygulamalarına da giriş yapılacaktır.      
21 Kasım Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi Göster 21 Ekim 2017 dersinde yazılan programlar ektedir.

Görüşmek üzere
21 Kasım Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi I. Öğretim Göster MMG dersi 1. öğretim saat 13:45'de başlayacaktır. 2. öğretim ders saatinde herhangi bir değişim yoktur.

Görüşmek üzere
20 Kasım Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi Göster 21.11.2017 tarihinde yapılacak olan MMG dersine öğrenciler önceki derslerde getirilen ekipmanların hepsini getireceklerdir.

Görüşmek üzere
16 Kasım Görsel Programlama Dersi Ödev-2 Göster Ödevle ilgili açıklamalar ektedir.
14 Kasım Sayısal İşaret İşlemeye Giriş Vize Sınavı
Göster 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sayısal İşaret İşlemeye Giriş dersi vize sınavı soruları ektedir.
14 Kasım STAJ HAKKINDA Göster 14 Kasım 2017 tarihinden sonra Staj yapacak öğrenciler için;
Ek 16 belgesinde değişikliğe gidilmiştir. Staj Yapan öğrencilerin ekteki belgeye göre işlemlerini yapması gerekmektedir. Staj yapacağı Firmadan ücret alacak olan öğrencilerin ayrıca EK-18 belgesini doldurmaları gerekmektedir.  Yeni yapılan düzenlemeler neticesinde EK-16 VE EK-18 belgelerinizi en geç 20 gün önceden teslim etmelisiniz.
14 Kasım İşaret İşlemeye Giriş 2. Ödevi
Göster Ektedir.
14 Kasım İşaret İşlemeye Giriş Ödev 1 Çözümleri
Göster Ektedir.
14 Kasım Ford Otosan AŞ. de staj yapmış öğrencilerin dikkatine. Göster Ford Otosan A.Ş'de staj yapmış olan Aslıhan Polat, Mert Kıvanç Baştürk isimli öğrencilerin ekte bulunan Ek-18 Devlet Katkısı Formunu doldurmaları ve bana teslim etmeleri gerekmektedir. Bu formda Ford Otosan tarafından onaylanması gereken bölüm boş bırakılabilir, onaylatmaya gerek yoktur. Bununla birlikte Maaş bordrosunu istemeniz gerekmektedir (Ford'un maaş biriminden mail yoluyla veya e-devlet 'ten çıktı almak kaydıyla edinilebilirsiniz.)
14 Kasım Staj Defterlerinin Toplanması Hk. Göster 4. ve üstü sınıflarda bulunup staj defterlerini teslim edemeyen öğrenciler, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14:00-17:00 arasında teslim edebilirler. Bu dönem içinde staj defterinin toplanması için herhangi bir başka tarih verilmeyecektir. 
13 Kasım Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi Alan Öğrenciler Göster (Hem I. öğretim hem de II. öğretim öğrencileri için) 14.11.2017 tarihinde saat 13.00 - 15:00 arası, PLC ve Tasarım Laboratuvarında projeler hakkında konuşulacaktır. Ders yapılamayacaktır. Proje hakkında konuşmak isteyen arkadaşları bekliyoruz. 

Görüşmek üzere.
11 Kasım Mikro Lab Göster 15 Kasım Çarşamba laboratuvar yapılmayacaktır. 22 Kasım günü ise Deney - 5 Kesme föyündeki uygulamalardan devam edilecek. 
11 Kasım EDT LAB PAZARTESİ DENEYLERİ Göster 13 Kasım pazartesi günü EDT Laboratuvarı yapılmayacaktır. Laboratuvar çalışmaları bir sonraki hafta kaldığı yerden devam edecek. 
09 Kasım Görsel Programlama 1. Ödev Sonuçları Göster Sonuçlar linktedir: https://yadi.sk/d/SZXNsIAj3PYe9v
Sisteme girilmeden önce (14.11.2017 tarihine kadar) geçerli itirazlar değerlendirilecektir.
07 Kasım I. Öğretim Lineer Cebir Vize Sınavı Göster    FEF105-Lineer Cebir dersinin I. Öğretim vize sınavı 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 9:30'da başlayacaktır.
06 Kasım İş ilanı
Göster
06 Kasım DGS ve Mühendislik Tamamlama Öğrencilerinin Ara Sınavları Göster 2017 Güz döneminde ilk kez kayıt yaptıran DGS ve mühendislik tamamlama öğrencilerinin ara sınavları özür sınav haftasında yapılacaktır. Bu öğrenciler özür sınavına girmek için bölüm başkanlığına dilekçe verecektir.

06 Kasım Güncel Sayısal tasarım Lab günleri Göster Merhaba arkadaşlar 
vizelerden sonra Sayısal Tasarım laboratuvarı kaldığı yerden devam edecektir. 2 hafta devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. kalan lab günleri: 
5.hafta (16.11.2017) 2.4,2.5
6.hafta (23.11.2017) 2.2,2.3
7.hafta (30.11.2017) 2.6
8.hafta (07.12.2017) 3.2,3.3
Telafi Haftası (14.12.2017)

iyi çalışmalar dilerim
03 Kasım Android programlama bilen eleman Göster Karamürsel'deki bir otomasyon firmasında istihdam edilmek üzere Android programlama bilen bir eleman aranıyor. İlgilenenlerin Prof. Dr. H. Metin Ertunç ile görüşmeleri gerekmektedir.
03 Kasım Görsel Programlama 8. hafta uygulaması Göster Ektedir.
03 Kasım Akışkanlar Mekaniği ve Otomotiv Mekatroniği vize sınavları Göster Akışkanlar Mekaniği Vize sınavı klasik soru tipinde olacaktır.
Otomotiv Mekatroniği Vize Sınavı test sorusu tipinde olacaktır.
02 Kasım Görsel Prog. 1.ödev hk. Göster 160223049   MUHAMMED ALİ   IRMAK
160223050   ALİ ŞEVKİ   AKYÜZ
Ödev dosyaları açılamıyor. En geç 03/11/207 tarihine kadar ödevlerini Mavi Lab.'a  teslim etmeleri gerekiyor.
01 Kasım Sayısal İşaret İşlemeye Giriş
Göster Hızlı konvolüsyon kodu ektedir.
01 Kasım Görsel Programlama dersinde yapılan uygulamaların kodları
Göster Ektedir
31 Ekim TEV Yurt Dışı Doktora ve Yüksek Lisans Bursu Göster TEV'in  Yurt Dışı Doktora ve Yüksek Lisans Bursu hakkındaki duyurusu ektedir.
31 Ekim Elektronik Laboratuvarı Serbest Çalışma Saatleri Göster Elektronik Laboratuvarı serbest çalışma saatleri ektedir. Bu saatlerde çalışma yapacak öğrencilerin laboratuvarda görevli asistan öğrencilerin talimatlarına uyması gerekmektedir.
31 Ekim Otomotiv Mekatroniği ve Akışkanlar Mekaniği Göster Bu hafta, Otomotiv Mekatroniği (31.10.2017) ve Akışkanlar Mekaniği(01.11.2017) dersleri I. ve II. Öğr. iptal edilmiştir.
30 Ekim Robotik ve Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı Ödevi
Göster Robotik ve Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı Ödevi ile ilgili dosya ektedir.
30 Ekim Görsel Programlama Dersi Çalışma Soruları Göster Ektedir.
30 Ekim Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi Alanların Dikkatine! Göster Derse gelirken önceki derslerdeki malzemelere ek olarak iki adet buton getirilecektir. Toplam olarak öğrencilerin yanında şu malzemeler bulunmalıdır.

- 2 adet buton
- 3 adet led
- Arduino
- Arduino IDE yüklü, sürücü sorunu halledilmiş bir bilgisayar.
- Yükleme kablosu
- Jumperlar, dirençler ve vb. 

Arkadaşlar derste sürücü sorunları ile ilgilenilmeyecektir. İnternette hem türkçe, hem ingilizce, hem farsça, hem arapça, hem almanca, hem fransızca bu konunun çözümü ile ilgili yüzlerce video, konu anlatımı ve yazı bulunmaktadır. Yukarıdaki dillerden birini biliyorsanız bu sorunu halledebilirsiniz. Hem de internette belki duymuşsunuzdur "www.google.com" diye bir site var. Sorununuzu yazdığınız zaman dünyada sizin sorununuza benzer sorunları yaşamış insanlar çözüm yollarını yazmışlar. Tavsiye ederim.

Mesela bana sorduğunuz ve cevabını oldukça çok kereler verdiğim bazı soruları, google sitesinde açılan küçük pencereye de yazabilirsiniz. Örnek olarak;
- Hocam klon arduino için hangi sürücüyü yüklemem gerekiyor?
- Hocam arduino'ya uygun sürücü yüklediğimi nasıl anlarım?
- Hocam arduino'ya hangi kablo bağlanır?

Emin olun sonuç alacaksınız.

Soru sorulmasına kesinlikle karşı değiliz sevgili arkadaşlarım da değerli ders vaktimizi daha kaliteli sorular için değerlendirelim.

Not: Proje gruplarının hepsiyle 1 Kasım 2017 çarşamba günü saat 14:30- 17:00 arası görüşülecektir. Lütfen o güne kadar  2-4 kişiden oluşan grubunuzu ve proje konunuzu belirleyin. Gruptan en az 1 kişinin gelmesi yeterlidir. İstenildiği takdirde bütün grupla gelinebilir. Grup arkadaşı ve proje konusu bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız da aynı gün ve saatte bizi ziyaret ediniz. Bahsi geçen google adlı siteden proje konusu da araştırabilirsiniz. 

Görüşmek üzere28 Ekim Görsel Programlama 6. ve 7. hafta uygulamaları
Göster Son 2 haftada yapılan uygulamaların kaynakları ektedir.
27 Ekim Sayısal İşaret İşlemeye Giriş - Vize soruları Göster Ektedir.
26 Ekim Yemek Bursu İçin Kimlik Bırakanlar Kimliklerini Bölüm Sekreterliğinden Alabilirler
Göster
25 Ekim Yemek bursu kazanan öğrenciler
Göster Yemek bursu kazanan öğrenciler ekte sunulmuştur. Bu öğrenciler Yemek bursu alma haklarını aktifleştirmek için öğrenci kartlarını 26 Ekim 2017 Perşembe saat 12:00'a kadar bölüm sekreterliğine bırakmaları gerekmektedir.
26 Ekim Endüstriyel haberleşme dersi hakkında Göster Bu hafta yapılacak olan ders iptal edilmiştir.
23 Ekim Sayısal Tasarım Laboratuvarı Ön Hazırlık ve Raporlar Hakkında Göster Arkadaşlar ekteki duyuruyu dikkatle okuyunuz.
23 Ekim Mikro Lab - 25.10.17  Göster Arkadaşlar bu hafta timer0 ile display ve led kullanımı uygulaması yapacağız. Deney-4_Timer.pdf' indeki timer0 kısımlarından yararlanacağız. Bu kısımlara çalışıp, gelmeniz faydanıza olacaktır. Kolay gelsin. 
20 Ekim Mekatronik Mühendisliğine Giriş Dersi Alanların Dikkatine Göster Önümüzdeki derse gelirken bütün öğrencilerimiz bilgisayarlarına Arduino IDE programını kurmalı ve klon arduinolar için sürücü problemini halletmelidirler. Derste bu konu ile uğraşılmayacaktır. Önümüzdeki ders için gereken malzemeler;

- LDR
- Arduino ve bağlantı kablosu
- Arduino IDE kurulu bilgisayar
- Breadboard ve jumperlar
- 1K ve 10k pot, çeşitli büyüklüklerde dirençler, ledler

Derse gelmeden önce çeşitli LDR ve analog değer örnekleri araştırılmalıdır. Örnek siteler;
http://www.bilimmeclisi.org/Arduino_4.html
http://www.yazilimdilleri.net/YazilimMakale-3504-Arduino-ile-LDR-Foto-DIrenc--Kullanimi.aspx
https://diyhacking.com/arduino-ldr-sensor/
19 Ekim 150223026 Mehmet Çakır
Göster Öğrencimizin benimle görüşmesi gerekmektedir.
10 Ekim 2017-2018 Güz Vize Sınav Programı Göster
18 Ekim STAJ DEFTERLERİ TESLİMİ HAKKINDA Göster Staj defterlerini 18 Ekim Çarşamba günü teslim edemeyenler 25 EKİM Çarşamba günü saat  13:00-14:00 arası teslim edebilirler. Bu tarihten sonra  teslim yapılmayacaktır. 
Aşağıdaki linkteki formu doldurmalısınız.
https://goo.gl/forms/XjOwKJL1KPpV1p1y1
17 Ekim Mikroişlemciler: Assembly Uygulamalarına Yardımcı Dosya Göster
17 Ekim Erasmus-Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü

Göster Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜTTO) ve Kocaeli Sanayi Odası Doğu Marmara
ABİGEM işbirliğiyle 23-24-25 Ekim 2017 tarihlerinde, KOÜTTO Toplantı Salonunda Üniversitemiz
öğrencilerine sunulmak üzere, ücretsiz olarak "Erasmus+ Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü
Yönetimi" eğitimi yapılacaktır.

17 Ekim Mikro Lab 3. Hafta Göster Arkadaşlar yarın laboratuvar uygulamalarında assembly programlama diline ilişkin uygulamalar yapılacaktır. Gelmeden önce MPLAB programını kurup en az 1 tane assembly uygulaması (MPLAB'da assembly olarak yazmış olduğunuz programın hex dosyasını alarak proteus'da kurulu bir devre üzerinde test edebilirsiniz.) yaparak gelmeniz faydanıza olacaktır. 

Not:Çalışmayan bilgisayar ve programlar sizin sorumluluğunuzdadır.O yüzden mutlaka en az bir uygulama yaparak geliniz.
17 Ekim YURTKUR Üniversite Kontenjanından Burs Başvurusu-ACİL Göster Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Üniversite Kontenjanı Bursu Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü bursu için Mekatronik Mühendisliği bölümü adına 2 kişilik ek kontenjan ayrılmıştır.   Gerekli Bilgiler ektedir.   Emailin ekindeki formu doldurarak gerekli belgelerle birlikte başvurunuzu hazırlayınız.   Başvurular 18 Ekim 2017 Saat 17:00’a kadar bölüm sekreterliğine yapılacaktır.   
17 Ekim Electronics WorkBench Linki Göster Elektrik devre temelleri dersinde anlatılacak olan Electronics Workbench programının indirme linki aşağıdadır. 

https://wetransfer.com/downloads/c4fb86bd6a9045e0fac54d14657e646920171017093401/3b9dbfe80fbf0ad8502668485f05a1d420171017093401/bffaff


17 Ekim İşaret İşlemeye Giriş Ödev 1
Göster İşaret İşlemeye Giriş dersinin ödevi ektedir.
17 Ekim Görsel Prog. Uygulama Çalışması Göster Bu hafta derste yapılan uygulamalar ektedir.
16 Ekim Görsel programlama 16.10.17 uygulamaları Göster ektedir.
16 Ekim Yarışma
Göster "Hayal Edin Gerçekleştirelim" Yaışması

16 Ekim Bireysel Genç Girişimciler hakkında bilgilendirme günü
Göster 24 Ekim 2017 Salı günü 15.00 - 16.30 saatleri arasında, Mühendislik Fakültesi Prof.Dr. Savaş Ayberk
Konferans Salonunda, Üniversitemiz bünyesinde bulunan tüm akademisyen ve öğrencilere sunulmak üzere,
TÜBİTAK MARTEK tarafından "Bireysel Genç Girişimciler" hakkında bilgilendirme günü yapılacaktır.

13 Ekim Kısmi Zamanlı Lab Görevlendirme Toplantıs Göster Merhaba,

kısmi zamanlı çalışma bursu için Lab Görevlendirme Toplantısı  16 Ekim 2017 Pazartesi  bölüm toplantı salonunda 13:00-14:00 arası yapılacaktır.

Kısmi zamanlı çalışma bursu sözleşmesi imzalayan öğrencilerimiz toplantıya katılmalıdır.

Öğrencilerimiz haftalık ders programlarında boş oldukları zamanları içeren ders programlarının çıktısını toplantıya getirmelidir.

İyi çalışmalar
13 Ekim Kırmızı otobüs Ingilizce kursu bursiyer listesi Göster Merhaba,

Kırmızı otobüs Ingilizce kursu bursiyer listesi aşağıdadır.

Kabul Sırası Öğrenci/AdSoyad

ASIL LİSTE 

Asıl 1. Halit Polat  
Asıl 2. Burhan Yalaman


YEDEK LİSTE
Yedek 1. Burak Sarmusak     
Yedek 2. Hakan Yılmaz
Yedek 3. Yıldıray Orman
 
İyi çalışmalar


11 Ekim EDT Lab Cuma Güncel Liste Göster EDT Laboratuvarının cuma günü için güncellenmiş listesi ektedir. Gün ve saatte problem olanlar bana mail atabilirler. 13.10.2017 cuma günü laboratuvar bu saatlerde yapılacaktır. (PDF 2 sayfa dikkat edin)
11 Ekim Kırmızı Otobüs Dil Kursuna Başvuruda Bulunan Öğrencilerin Dikkatine! 
Göster Başvuruda bulunan öğrenciler 13 Ekim Cuma günü saat 11:00'de Metin Aydın hocayı (burs komisyonu) görmeleri gerekmektedir. Asil ve yedek öğrenciler belirlenecektir.
11 Ekim EDT Lab Pazartesi Güncel Liste Göster EDT Laboratuvarının pazartesi günü için güncellenmiş listesi ektedir. Gün ve saatte problem olanlar bana mail atabilirler. 16.10.2017 pazartesi günü laboratuvar bu saatlerde yapılacaktır.
10 Ekim İşaret İşlemeye Giriş - Matlab kodu
Göster 10/10/2017 tarihinde İşaret İşlemeye Giriş dersinde yapılan örneğin MATLAB kodu ektedir.
10 Ekim KISMI ZAMANLI ÖĞRENCİ BURSU- ADLİ SİCİL BELGESİ-ACİL Göster Merhaba,

Kısmi zamanlı öğrenci bursu kazanan öğrencilerimizden Acilen Adli Sicil Belgesi de istenmektedir.
Sözleşme imzalayan öğrencilerimizin Adli sicil belgelerini de Bölüm Sekreterliğine yada bana acilen ulaştırmaları gerekmektedir.

Öznur Küçüksarı
10 Ekim Görsel Programlama 1.Ödevi Göster Açıklamalar ektedir.
10 Ekim STAJ DEFTERLERİ TESLİM TARİHİ Göster Staj defterlerinizi belirlenen saatlerde  ilgili Araştırma Görevlisine Teslim etmelisiniz.Staj Sicil fişinizi de getirmeyi unutmayın.
Staj Defterlerinizi Teslim etmeden Önce Aşağıdaki Formu Doldurmanız gerekmektedir. 
3.Sınıf 1. ve 2.öğretimler ise 18.10.2017 tarihinde (çarşamba günü) saat 13:00-17:00 arasında Arş.Gör. H.Emre Güner e teslim etmelidir
4.SINIF 1. VE 2. Öğretimler ve uzatanlar 17.10.2017(salı günü)  saat 13:00-17:00  arasında---Arş. Gör. CENK KARAMAN 'A teslim etmelidir.
Aşağıdaki linkteki formu doldurmalısınız.
https://goo.gl/forms/XjOwKJL1KPpV1p1y1
10 Ekim Kısmi Zamanlı Çalışacak Öğrenci Listesi (Acil-Sözleşme) Göster
 • Asil
 • A1. Hakan YILMAZ
 • A2. Burak GÜLER
 • A3. Halit POLAT
 • A4. Burhan YALAMAN
 • A5. Ahmet Furkan Hıdır
 • Sözleşme imzalamaları için bugün bölüm sekreterliğine acilen uğramaları gerekmektedir.
 • Yedek Listesi
 • Y1.C.A. Yasin BALTACI
 • Y2. Halit DEMİRBAĞ
 • Y3. Ahmet Can YİĞİT
 • Y4. Ömer KURT
 • Y5. Hatice TURNA
09 Ekim Elginkan Vakfı ile Kariyer ve Mesleki Gelişim Semineri Göster Kocaeli Üniversitesi Prof.Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde 10 Ekim 2017 saat 10.00'da Elginkan Vakfı tarafından kariyer ve meslek gelişimi hakkında bir seminer verilecektir. Daha fazla bilgiyi ekteki afişte bulabilirsiniz. Tüm öğrencilerimize duyurulur. 
09 Ekim 10 Ekim salı günkü Sistem Dinamiği dersinin telafisi Göster 10 Ekim salı günkü Sistem Dinamiği dersinin telafi programı dersin hocasının web sayfasında ilan edilmiştir. Dersi alan öğrencilerin dikkatine..
05 Ekim İş İlanı
Göster Üniversitenizden  mezun   mekatronik  mühendislik bölümü  mezunu Konusuna vakıf İletişim  konusunda başarılı, Araç   ehliyeti olan , askerlik yapmış olmak tercih  sebebi. Literatürü takip edecek seviyede   İngilizce  bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.Market Otomasyon / Atacan Şahin
05 Ekim MKT109 Mekatonik Mühendisliğine Giriş ÖDEV1 Göster Arduino Programlaması ve Uygulamaları hakkındaki kaynak taraması ödeviniz ektedir. 
05 Ekim Robotik ve Otomasyon Sistemleri I. Öğretim Laboratuvarı Hakkında
Göster Robotik ve otomasyon sistemleri  I. Öğretim laboratuvar derslerinin grupları ekteki dosyada belirtilmiştir. Derse bilgisayarla katılım zorunludur.
05 Ekim SAYISAL TASARIM LABORATUVAR HAKKINDA Göster 12.10.2017 Perşembe günü Sayısal Tasarım Dersinin Laboratuvar çalışması başlayacaktır. İlk hafta Deney 1.1.1 ve Deney 1.1.2 uygulamaları yapılacaktır. Ayrıca ekli dosyada Laboratuvar grupları ve yapılacak tüm uygulamalar sıralı şekilde yer almaktadır. Bütün öğrenciler bu listeye bakarak hangi gruptaysa o grup saatinde gerekli malzemelerle Laboratuvar saatinde bulunmalıdır. Grupta ismi olmayanlar bana mail atabilirler.
NOT: LABORATUVAR ÇALIŞMASINA GELECEK TÜM ÖĞRENCİLERİN ÖN HAZIRLIK YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. Ekte örnek bulunmaktadır. Lütfen örnek ön hazırlık ve rapor çalışmasını esas alarak hazırlayınız. Her öğrencinin kendine ait föyü bulunmalıdır. Ayrıca laboratuvar saatlerine ve malzemelerin eksik olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
04 Ekim Bitirme proje öğrencileri ile görüşme Göster Prof. Dr. H. Metin Ertunç bugün (4 Ekim Çarşamba) saat 16:00'da bitirme projesini danışmanlığı altında alan öğrencilerle Öğrenci Laboratuarında toplanacaktır. 
04 Ekim Mikroişlemciler Laboratuvar Deney Föyleri Göster Arkadaşlar aşağıdaki link üzerinden dosyayı indirebilirsiniz.


https://drive.google.com/open?id=0B8dNCcorWOeLNUJNdmJXOHpoNmM
03 Ekim Mikro Lab Gruplar - Güncel Göster Listelerin son hali ektedir. Güncelleme yarınki lab. durumlarına göre tekrar yapılacaktır. 3 kişilik grup olmayacak bu nedenle bu gruplar dağıtıldı. 

Yarın listede hangi gruptaysanız o saatte gelin.

Yapılacak değişiklikler bir sonraki haftadan itibaren geçerli olacak. 
03 Ekim EDT Lab Föyü Göster EDT Lab föyünün tamamı ektedir.
02 Ekim Tübitak İş İlanları
Göster http://tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-is-ilanlari-1

02 Ekim Mikro Lab Açıklama Göster Laboratuvar ile ilgili açıklamaları ekte bulabilirsiniz. 
02 Ekim Mekatronik Tasarim Ders Notu Göster https://goo.gl/zWxUVe   linkinden indirebilirsiniz.
29 Eylül KISMI ZAMANLI ÖĞRENCİ ÇALIŞTIRMA BURSU-SONBAŞVURU-7Ekim Göster
KISMI ZAMANLI ÖĞRENCI ÇALIŞTIRMA BURSU SON BAŞVURU TARİHİ GÜNCELLENMİŞTİR.

Ekte ‘’Sağlık Kültür ve Spor Dairesi başkanlığı’nın’’  üniversitemizin vereceği kısmi zamanlı öğrenci bursu hakkındaki duyurusu bulunmaktadır.     


Duyuru içinde birimlere alınacak öğrencilerin yapacağı işin adı ve niteliği , burs koşulları gibi gerekli bilgiler bulunmaktadır.     

Başvurular ekteki Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Başvuru Formu ile birlikte ilgili Fakülte/Yüksekokul/Enstitü/Meslek Yüksekokulu/Daire Başkanlıklarına yapılacaktır.    

Başvuru formu ektedir.     

SADECE MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ  laboratuvarlarında görevlendirilmek üzere başvuran öğrenciler MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİ’NE başvuru formlarını bırakacaklardır.   
  

Mekatronik Mühendisliği’nde görevlendirilecek öğrenciler için derslerde verilen laboratuvarlar konusunda bilgi ve beceri sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu yüzden Mekatronik Mühendisliği  Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Bursu için en az II. Sınıf öğrencisi olunmalıdır.     

Diğer birimlerdeki işlerde çalışmak için başvuru yapacak öğrenciler ilgili birimlere ve bölümlere başvurularını yapacaklardır.    

Kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma bursu için en geç 7 Ekim 2017 mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.     
29 Eylül Kırmızı Otobüs Dil Bursu Hk. Göster
Ekteki formu doldurup Bölüm Sekreterliğine teslim eden öğrencilerimizden 2'sine başarı durumları göz önünde bulundurularak Kırmızı Otobüs dil kursu tarafından ücretsiz ingilizce kursu verilecektir.

Başvurunuzu gerçekleştirirken ekteki formun yanında güncel bir transkriptinizi de teslim etmeniz gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 9 Ekimdir.
28 Eylül Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Dersi Hk. Göster 28 Eylül 2017 Perşembe günü saat 15.00 deki Atatürk İlkeleri ve İnkılap tarihi dersi yapılmayacaktır. Bu ders telafisi ile beraber önümüzdeki hafta (5 Ekim 2017 Perşembe) saat 13.00 - 16.50 arasında yapılacaktır.
28 Eylül Robotik ve Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı Hakkında II. Öğretim Göster Robotik ve otomasyon sistemleri dersinin 2. öğretim laboratuvar dersi 02.10.2017 pazartesi günü saat 15:00'da  205 no'lu sınıfta yapılacaktır. Bilgisayar getirilmesi zorunludur.
27 Eylül MKT403App.Mec-Bitirme-Sunumlu Proje, Gruplar GUNCELLENDI Göster Grup listesi güncellenmiştir.

GÜNCEL GRUP LİSTESİ EKTEDİR.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Acilen danışman hocalarınıza uğrayıp konu seçiminizi yapınız.

Rapor teslimleri için uygulama esaslarını okuyunuz

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt402/KOU_MKT402_Bit_Cal_Uygulama_Esaslari.pdf

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt403/KOU_MKT403_App_Mec_Eng_Uygulama_Esaslari.pdf

Öznur Küçüksarı
27 Eylül Sayısal İşaret İşlemeye Giriş Ders Notları Göster Sayısal İşaret İşlemeye Giriş ders notlarını https://drive.google.com/file/d/0B1KX8UW45p-ITG9DVldSV2JHZnM/view?usp=sharing linkinden indirebilirsiniz.
26 Eylül EDT Föy. Göster EDT Lab föyünün tamamı ektedir.
26 Eylül TEV BURSU-son başvuru tarihi 30 Eylül Göster
TEV bursu basvuruları 5-30 Eylül 2017
tarihleri arasında yapılacak olup aday öğrencilerin www.tev.org.tr internet sayfasından başvuru formu doldurması ve TEV’in sayfasında açıklanan prosedürü takip etmesi gerekmektedir.
26 Eylül Bitirme proje öğrencilerinin dikkatine Göster Prof. Dr. H. Metin ERTUNÇ'dan bitirme projesi alan öğrencilerin 27 Eylül Çarşamba günü saat 16:00'da Öğrenci Labında toplanıp proje konularını belirlemeleri gerekmektedir.
28 Eylül 2. sınıf Sayısal Tasarım Lab Hk.da  Göster Merhaba arkadaşlar
Laboratuvar için uygun gün grup ve saatleri görüşmek için 2. sınıf temsilcileri( I ve II öğretim) benim ile acil irtibata geçmeleri gerekmektedir
görüşmek üzere
26 Eylül EDT Lab Listeler. Göster Elektrik Devre Temelleri Dersinin Laboratuvarı aşağıdaki gün ve saatlerde yapılacaktır. Grupların gün ve saatleri ektedir. Listede ismi olmayanlar 29 Eylül 2017 Cuma günü saat 17.00' a kadar ersin.yolacan@kocaeli.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir. İsim yazdırmayanlar otomatik olarak EKLENMEYECEKTİR. İlan edilen saatlerde sıkıntısı olanlar ise 29 Eylül 2017 Cuma günü saat 17.00'a kadar Tahrik Sistemleri Laboratuvarına gelip benimle iletişime geçsinler. Lablar 2 Ekim tarihinde başlayacaktır.
I. Öğretimler >> Pazartesi
II. Öğretimler >> Cuma
 
26 Eylül Görsel Programalama Ders Notları
Göster Görsel Programlama dersinin notlarını https://drive.google.com/file/d/0B1KX8UW45p-IRGRjYmNBbE01blk/view?usp=sharing linkinden indirebilirsiniz.
25 Eylül Görsel Programlama Uygulamaları Göster Görsel Programlama Uygulamaları,
I.öğretim: Perşembe saat 09:00 - 10:00 arası Çevre Müh. 208 no.lu derslikte
II.öğretim: Cuma saat 16:00 - 17:00 arası Çevre Müh. 208 no.lu derslikte yapılacaktır.

25 Eylül Turnitin Üyelik Gerekli Adımlar Göster Turnitin üyeliği için ekteki pdf dosyasını dikkatli bir şekilde takip ediniz.
25 Eylül Robotik ve Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı Hakkında
Göster Robotik ve otomasyon sistemleri dersinin 1. öğretim laboratuvar dersi 02.10.2017 pazartesi günü saat 10:00'da yapılacaktır. Derse bilgisayar ile katılım zorunludur.
24 Eylül EDT Lab çalışmaları hk Göster EDT lab çalışmaları 2 Ekim 2017 pazartesi günü başlayacaktır. Gruplar hafta içinde ilan edilecek.
22 Eylül Elektrik Devre Temelleri Föy 1.Hafta Göster EDT föyü ilk hafta deneyi ektedir. Föyün tamamı buradan ilan edilecek.
22 Eylül Rektörlük Kupası 2017 Futbol Turnuvası Göster Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen
Rektörlük Kupası (2017) Futbol Turnuvası başvuru tarihleri 18 Eylül – 29 Eylül 2017 tarihleri arasında olup
başvuru formu ve yönerge ekte yer almaktadır.

22 Eylül Kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma bursu Göster Ekte ‘’Sağlık Kültür ve Spor Dairesi başkanlığı’nın’’  üniversitemizin vereceği kısmi zamanlı öğrenci bursu hakkındaki duyurusu bulunmaktadır.    


Duyuru içinde birimlere alınacak öğrencilerin yapacağı işin adı ve niteliği , burs koşulları gibi gerekli bilgiler bulunmaktadır.  
 

Başvurular ekteki Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Başvuru Formu ile birlikte ilgili Fakülte/Yüksekokul/Enstitü/Meslek Yüksekokulu/Daire Başkanlıklarına yapılacaktır.  
 

Başvuru formu ektedir.  
 

SADECE MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ  laboratuvarlarında görevlendirilmek üzere başvuran öğrenciler MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİ’NE başvuru formlarını bırakacaklardır.  
 

Mekatronik Mühendisliği’nde görevlendirilecek öğrenciler için derslerde verilen laboratuvarlar konusunda bilgi ve beceri sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu yüzden Mekatronik Mühendisliği  Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Bursu için en az II. Sınıf öğrencisi olunmalıdır.  
 

Diğer birimlerdeki işlerde çalışmak için başvuru yapacak öğrenciler ilgili birimlere ve bölümlere başvurularını yapacaklardır. 
 

Kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma bursu için en geç 11 Ekim 2017 mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.     
21 Eylül Ders Programı Göster Güncel ders programı ve derslikler ektedir.
21 Eylül Yabancı Dil Sınavı
Göster 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Üniversitemize ek kontejanla gelen ve yabancı dil dersini e-ders olarak
seçen öğrencilerin ortak zorunlu yabancı dil (İngilizce) dersi muafiyet sınavı 22/09/2017 tarihinde diğer tüm
öğrenciler ile aynı tarihte ve saatte yapılcakatır.
I. Öğretim Saat: 10:00
II. Öğretim Saat: 17:00 ( II. Öğretim bölümleri olan Fakülte, Yüksekokul ve Meslek
Yüksekokulları için)

20 Eylül ACİL:150224057:ATAKAN YALÇIN ve 160224038:METEHAN ÖZER Göster Merhaba,

Ders seçim dilekçeniz onaylanmadı. Acilen danışmanınıza ulaşmanız gerekmekte. Ofis No:309

İyi günler
19 Eylül Staj Defteri Teslimi Hakkında Göster Arkadaşlar Merhaba,
Staj defterleriniz Ekim ayında(muhtemelen 2. haftası)  belirlenecek bir günde toplanacaktır.  Mezun öğrenciler dışındaki öğrencilerimiz defterlerinizi şimdi teslim etmeyiniz. 
Staj Komisyonundan Arş.Gör. Ethem KELEKÇİ ayrılmıştır.
Staj komisyonunda  Arş Gör. Cenk KARAMAN ve Arş. Gör. H. Emre GÜNER görevlidir.   
18 Eylül Sunumlu/Bitirme Projesi Danışman Seçimi Göster  Merhaba
Sunumlu/Bitirme Projesi Alan Öğrencilerin danışman öğretim üyesi ve proje konusu seçimlerini 22 Eylül 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Bu duyurunun ekindeki dilekçeyi BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE en geç 22 Eylül 2017 cuma günü mesai bitimine kadar bırakınız.  Dilekçenin hazırlanılması ile ilgili bilgiler ekteki dilekçe dosyasında mevcuttur.

Dersin uygulama esaslarına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz. 
 
http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt402/KOU_MKT402_Bit_Cal_Uygulama_Esaslari.pdf    

İyi dönemler
18 Eylül NEF VAKFI BURS BAŞVURUSU Göster Merhaba,

Nef Vakfı Başvuru duyurusu ektedir.

İyi günler
18 Eylül Alttan Kalan Dersleri Alma Zorunluluğu Hakkında - ÖNEMLİ!!! Göster Üniversitemiz lisans öğretiminin bağlı olduğu, 1 Haziran 2016 yılında çıkan yönetmeliğe göre;
Yürürlükten kaldırılan yönetmelik
MADDE 48 – (1) 31/5/2015 tarihli ve 29372 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kocaeli Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.
İntibak GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ikinci ve daha üst sınıflarda eğitim-öğretim görmekte olan öğrenciler, yürürlükten kaldırılan yönetmelik hükümlerine tabi olurlar. 

Bu hüküm gereği 3 ve daha üst sınıflarda okumakta olan öğrenciler 31 Mayıs 2015 tarihinde çıkan yönetmeliğe tabi olurlar. 

31 Mayıs 2015 yılında çıkan yönetmeliğe göre;

Madde 13-(2) Öğrenciler akademik takvimde belirtilen süreler içinde Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yeni bir derse kayıt yaptırabilir veya kayıt yaptırdıkları bir dersi bırakabilir. Öğrenci, ders kayıt işlemlerinde, önceki yarıyıllardan hiç almadığı ve devamsızlıktan kaldığı dersleri öncelikle almak zorundadır. Devam koşulu sağlandığı halde başarısız olunan dersler için programdaki ders çakışma durumu dikkate alınmaz.

Bu hüküm gereği 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 3. ve daha üst sınıfta olan öğrenciler başarısız oldukları dersi, öncelikle almak zorunda değildir.  Fakat hiç almadıkları ve daha önce devamsızlıktan kalan dersleri öncelikle almak zorundadırlar. 1. ve 2. sınıflar bu hakka sahip değildir.

Değişiklik yapmak isteyen öğrencilerimizin ivedilikle danışmanlarına başvurup durumlarını düzeltmeleri gerekmektedir. 

18 Eylül YEMEK BURSU BAŞVURUSU Göster Merhaba,

İhtiyaç sahibi öğrencilere Kocaeli Üniversitesi tarafından verilen YEMEK BURSU başvuruları bu yıl Bölümler tarafından kabul edilecektir.
Yemek bursu başvuru formu duyurunun ekinde bulunmaktadır.

Ekteki başvuru formunu doldurarak başvuru formunuzu BÖLÜM SEKRETERLİĞİ’ne en geç 26 Eylül 2017 Salı günü Saat:17:00'a kadar bırakınız.
 
Başvuru sırasında her hangi bir başka belge istenilmeyecektir.

Başvurular değerlendirildikten sonra yemek bursu almaya hak kazanan öğrencilerin listesi bölüm web sayfası üzerinden duyurulacaktır.

 BURS SONUÇLARI İLAN EDİLDİĞİNDE SADECE YEMEK BURSU ALMAYA HAK KAZANANLARDAN BEYANLARININ DOĞRULUĞUNU GÖSTEREN BELGELER İSTENECEKTİR. İyi günler
18 Eylül Proje Mühendisi - İş İlanı
Göster
15 Eylül Danışmanlığımda Bulunan Öğrencilerin Dikkatine Göster Bilginize...

Harç Borcu Gözükenler

130223003 YASİN KARAGÖZ
130223010 CUMA ALİ EKİNCİ
130223030 TUNAHAN ŞAHİNER
130223032 SÜHAN AYKAÇ
140223065 SELİM MUHAMMED KANCA
150223085 MERT SAMAST    

Diğer Sorunlar
Burak Yazıcı : hiç ders seçmemiş. Bana ulaşmalı
Serdar Özer : hiç ders seçmemiş. Bana ulaşmalı
Ahmet Mete Kavuş: hiç ders seçmemiş. Bana ulaşmalı
Oğuzhan Cop :Altta kalan dersleri öncelikli seçmeli. Henüz seçilmemiş
15 Eylül Seminer
Göster 10 Ekim 2017 Salı günü saat 10:00-17:00 arası Üniversitemiz Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür
Merekzi'nde, Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen tanıtım seminerine
Üniversitemizin tüm öğrencileri davetlidir.

15 Eylül İş İlanı - ELEKTRİK MOTOR SÜRÜCÜ PROJELERİ İÇİN ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI ARIYOR
Göster
15 Eylül Prof. Dr. Metin ERTUNÇ Bitirme Proje konuları Göster Prof. Dr. H. Metin ERTUNÇ'dan bitirme projesi almayı düşünen öğrenciler için muhtemel proje konuları ekteki listede verilmiştir. 
14 Eylül Web Tasarım Dersi Göster 130223009 İSMET TAHA ULUSOY, 130223064 MURAT KARASOY, 130223075 CANSER DELİGÖZ'ün seçtiği web tasarımı dersi öğrenci sayısının yetersizliği nedeniyle açılmamıştır. Bu öğrencilerin yanıma gelerek yeni ders seçimi yapması gerekmektedir.
14 Eylül Çap Öğrencileri ile ilgili ÖNEMLİ DUYURU! Göster Bu dönem ÇAP kaydı yapan öğrencilerin ders kaydı yapabilmeleri için yanıma gelerek ders planı anlaşmalarını imzalamaları gerekmektedir. İngilizce hazırlık olmayan bölümlerden gelen öğrencilerin çap anlaşması imzalayabilmeleri için ingilizce yeterlilik belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Daha önce ÇAP anlaşmalarını imzalamış olan eski ÇAP öğrencileri 1. ve 2. anadala ait transkriptlerini bu hafta getirmeleri gerekmektedir. Öğrenci takibinin yapılması açısından bu son derece önemlidir. 
14 Eylül MKT403-Appl. Mec. Eng. Dersi Göster Merhaba,

19 Eylül 2017 Salı günü yapılacak olan derse bilgisayarlarınızla gelmeniz gerekmektedir. Uygulamalı olarak literatür taramasının nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

İyi günler 


13 Eylül MKT109 - Mekatronik  Mühendisliğine Giriş Dersi LİSTE Göster Merhaba,

MKT109 - Mekatronik  Mühendisliğine Giriş Dersi projesi için alınması gerekenler listesi ekteki dosyadadır. Dosyada ayrı sizlere yardımcı olabilecek ek bilgilerde bulunmaktadır.
İyi Günler

13 Eylül II. SINIF, II ÖĞRETİM,KAYITLARI ONAYLANAMAYAN ÖĞRENCİLER Göster  Aşağıdaki öğrencilerin kayıt onayı yapılamamıştır.  Kayıt onayları için bana en geç yarın’a (17 Eylül Perşembe mesai bitimine kadar) ulaşmaları gerekmektedir. 150224011
EMRULLAH SEFEROĞLU,
160224011
ALPER SARI,
160224038
METEHAN ÖZER,
160224039
AYBERK AKÇAOĞLU,
160224042
ATAKAN YARALI,
160224046
MERTKAN KOCA.
 Araş. Gör. Dr. Öznur Küçüksarı
13 Eylül 4.Sınıf 2. öğretim ders seçimi Göster Merhaba arkadaşlar 

Almanız gereken dersler ektedir. 2014/2015 Ders planından kontrol edebilirsiniz. Buna göre 4 adet seçmeli yerine 3 adet seçmeli ders almanız gerekiyor. Mezuniyet için diğer dönem akts sıkıntısı olanlar benim ile irtibata geçerlerse sevinirim. Son gün hala belirtmediğiniz takdirde kotası az olan dersi çıkartma yapmak durumunda kalacağım. bilgilerinize.

12 Eylül MKT403 Appl. Mec. Eng. Dersi  PROJE DANIŞMAN SEÇİMİ Göster Merhaba MKT403 Appl. Mec. Eng. Design dersi için danışman öğretim üyesi ve proje konusu seçiminizi 22 Eylül 2017 tarihine kadar yapmanız gerekmektedir.

Bu duyurunun ekindeki dilekçeyi BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE en geç 22 Eylül 2017 cuma günü mesai bitimine kadar bırakınız.  Dilekçenin hazırlanılması ile ilgili bilgiler ekteki dilekçe dosyasında mevcuttur.

 Dersin uygulama esaslarına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz. http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt403/KOU_MKT403_App_Mec_Eng_Uygulama_Esaslari.pdf İyi dönemler
08 Eylül TEV Bursu Göster
07 Eylül TESYEV Burs Başvurusu Göster
05 Eylül Lisans ve Yüksek Lisans Ders Programları Göster Lisans ve yüksek lisans ders programları ektedir. Lisans ders programına ayrıca üst menüdeki Lisans sekmesinden erişilebilmektedir.
05 Eylül Teknik Mekanik I dersinden sorumlu öğrencilerin dikkatine!
Göster Teknik Mekanik I dersinden sorumlu öğrencilerin Statik ve Mukavemet  Dersini seçerek kayıt olmaları gerekmektedir.
23 Ağustos Eget Vakfı Bursları Göster Eget Vakfı'nın lisans öğrencilerine verdiği burslarla ilgili bilgiye aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz.

22 Ağustos 2016 2017 YAZ Tek Ders Sınavına Girecek Öğrenciler
Göster
14 Ağustos Termodinamik I Devamsız öğrenciler Göster Termodinamik I dersinde devamsız olan öğrenciler, ekteki dosyada ders durumu sütununda görülmekte olup, dersin final ve mazeret sınavına katılamamaktadır.
09 Ağustos Yeni Kayıt İşlemleri Hk. (GÜNCEL) Göster 2017 ÖSYM Yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan yeni öğrencilerimizin bilgilendirme dökümanları ekte sunulmuştur. 
20 Ağustos Termo I Yaz Okulu Final Mazeret Sınavı Göster Termodinamik I dersinden Final Mazeret sınavına girecek öğrencilerin sınavı, 21.08.2017 saat 14.00 te Mekatronik bölümü 207 nolu sınıfta yapılacaktır.
07 Ağustos Staj Yapan Öğrencilerin Bordro ve Maaş Ödemeleri Hk. Göster Staj yaptıkları işletmelerden maaş alacak öğrencilerin, bordrolarını (maaş detaylarını gösteren belge) cenk.karaman@kocaeli.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Bordrolar 11.08.2017 Cuma gününe kadar gönderilmediği takdirde maaş ödemesi yapılamayacaktır. İlgili öğrencilerin dikkatine. Belgeleri tarayıcı, telefon uygulamaları (tiny scanner gibi) aracılığıyla gönderilebilir.
07 Ağustos Yaz Okulu Mazeret Sınavına Girme İstekleri Hk. Göster Yaz Okulu mazeret sınavına girmek için dilekçe veren öğrenciler için gerekli açıklama ektedir.
01 Ağustos TERMO I YAZ OKULU VİZE ÇÖZÜMLERİ Göster
01 Ağustos STAJ EK-16 Göster EK 16 formunu teslim edenlerin  SGK fişini alabilmeleri için aşağıdaki adresteki formu  doldurmaları gerekmektedir.(daha önce dolduranların doldurmalarına gerek yoktur)
goo.gl/forms/JzIrhMnoU0nGUhBo1
01 Ağustos Mezuniyet Göster 120223033 numaralı Rabia Korkut adlı öğrencinin stajları transkriptinde gözükmediği için mezuniyet işlemleri başlatılamamaktadır. Öğrencinin staj komisyonu ile görüşerek stajlarını transkriptine işlettikten sonra mezuniyet komisyonunu bilgilendirmesi gerekmektedir. 
27 Temmuz Yeni Kayıtlar Hk. Göster 2017 ÖSYM Yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan yeni öğrencilerimizin bilgilendirme dökümanları ekte sunulmuştur.
18 Temmuz Mezuniyet Transkript Göster Rabia Korkut ve Abdurrahman Ekin'in Stajları transkriptlerinde eksik olduğu için mezuniyet işlemleri başlatılamamaktadır. Bundan sonra öğrenci ismiyle duyuru yapmayacağım. Bütün öğrenciler mezuniyet durumlarını takip etsinler. Eksik staj varsa sistemlerinde mezuniyet işlemlerini başlatamıyorum.
Bilginize
17 Temmuz Mezuniyet Staj Durumu Göster Gazi Eren Erdoğdu ve Erkan Erdoğan adlı öğrencilerin stajları eksik olduğu için mezuniyet işlemleri başlatılamamaktadır. Staj komisyonu ile irtibata geçerek stajların transkripte girmesini sağlamalıdırlar. 

12 Temmuz Yüzde 10 Listeleri Göster Konuyla ilgili geri dönüşlerinizi 303 30 95 Orkun Yılmaz'a iletebilirsiniz.
12 Temmuz Onur Yüksek Onur Listeleri Göster Konuyla ilgili geri dönüşlerinizi 303 30 95 Orkun Yılmaz'a iletebilirsiniz.
11 Temmuz Mezuniyet Göster Bora Demirci ve İsmail Doğan mezuniyet işlemleri için bana acilen ulaşssınlar
10 Temmuz MEZUNİYET DURUMUNDAKİ ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! Göster Transkriptinizi aldığınızda veya sisteme girdiğinizde Staj Gün sayınız toplam 60 gün olarak gözükmüyorsa, heguner@gmail.com adresine mail atmalısınız. (staj eksiktir hatası önemli değil)
Daha sonra transkriptinizi mezuniyet komisyonuna vermelisiniz. Çarşamba günü kurul olacağı için acele etmeniz gerekmektedir. 
02 Temmuz Yaz okulu Harç Ücreti Fakları
Göster Yaz okulunda harç ödedikten sonra yeni ders seçenlerin harç borcu farkını ödemeden dersleri onaylanamamaktadır.Derslerinizin onaylanması için bölüm sekreterliği ile iletişime geçiniz.
07 Temmuz Güç Elektroniği Dersi Yaz Okulu Hk. Göster Güç Elektroniği dersi için yaz okuluna başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, Bölüm Sekreterliğindeki listeden Lab notunu telefon ile kontrol ettirebilirler. Gelmelerine gerek yoktur. 0262 303 32 26
02 Temmuz Yaz Okulunda Alınan Derslerin Onay İşlemleri Göster Yaz okulunda alınan derslerin onaylanması için harç ücreti yatırıldıktan sonra bölüm sekreterliği ile iletişime geçilmesi ve onay istenmesi gerekmektedir. Ayrıca alınan dersin bölümümüzdeki karşılığı olan dersin hocasından dersin içeriklerinin uyuştuğuna dair onay alınması gerekmektedir. Bölümümüz hocasının onayı olmadan dersler onaylanmayacaktır.Bölümümüzdeki ders İngilizce ise diğer bölümden de alınacak ders İngilizce olması gerekmektedir.
04 Temmuz 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişiminde vatanını korumak için şehit ve gazi olan bölümümüzde öğrenim gören öğrencilerin isimlerinin 5 Temmuz 2017 saat  15:00 a kadar bölüm sekreterliğine  bilgi verilmesi gerekmektedir
Göster
02 Temmuz Tek Ders Sınavına Girecek Öğrenciler
Göster Sınava girecek öğrenciler sınav saatini öğrenmek için dersin hocasıyla iletişime geçmeleri gerekmektedir
04 Temmuz Tek Ders Sınavı - Selçuk KİZİR Göster Gerçek zamanda kontrol, mikroişlemciler, sayısal kontrol sistemleri ve endüstriyel otomasyon haberleşmesi derslerinin tek ders sınavları 201 nolu derslikte 05.07.2017 .Çarşamba günü 13:00'da yapılacaktır. Tek ders sınavına girecek olan öğrencilerin dilekçelerini en geç 04.07.2017 15:00'a kadar bölümün sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir. 
04 Temmuz Tek Ders Sınavı Hakkında
Göster Robotik ve Otomasyon Sistemleri ile Güç Elektroniği derslerinin tek ders sınavları 201 nolu derslikte 05.07.2017 çarşamba günü 10:00'da yapılacaktır. Tek ders sınavına girecek olan öğrencilerin dilekçelerini en geç 04.07.2017 15:00'a kadar bölümün sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.
22 Haziran ACİL!! STAJ İÇİN EK-16 BELGELERİ KABUL EDİLMEYENLER Göster Numan YAPRACIK
Tuğra GÖK
Elif KARADENİZ
Muhammet Eren ÖZKUL
Kubilay YALÇIN
Cihat YILMAZ
Özgür KADIOĞLU
Özcan AKGÖL
Murat DENİZ
Aslıhan Polat
Yasin Karagöz
M.Eren ÖZKUL
Gökhan ŞAHİN
Kemal YILMAZ
adlı öğrecilerin  EK-16 dosyaları kabul edilmemiştir. Aşağıdaki formu tekrar doldurmaları gerekmektedir.
goo.gl/forms/JzIrhMnoU0nGUhBo1
19 Haziran MKT212 Numerik Analiz BÜTÜNLEME Göster Merhaba,

MKT212 dersinin bütünlemesi kapalı kaynak bir sınav olacak. Gerekli görülen formüller verilecektir. Sadece yanınızda hesap makinesi bulundurabilirsiniz. Bütünlemede konu sınırlaması olmayacaktır. İyi çalışmalar
16 Haziran Mezun Durumdaki Öğrencilerin Dikkatine Göster Mezun durumda olan öğrencilerin konu kısmında "Mezuniyet 2017" ve içeriğinde de ad soyad öğrenci numarası alınan kredi sayısı ve ortalama yazacak şekilde mekatronik.orkun@gmail.com adresine mail atmaları gerekmektedir. Stajlar işlenmediyse bu stajların bir an önce işlenmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra transkriptlerini öğrenci işlerinden alarak 4. sınıf birinci öğretim öğrencilerinin Arş. Gör. Orkun Yılmaz'a, 4. sınıf 2. öğretimlerin Arş. Gör. Malik Kundakçı'ya ve uzatmalı öğrencilerin de Arş. Gör. Kaplan Kaplan'a teslim etmeleri gerekmektedir.

14 Haziran Mezuniyet töreni için Göster 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 15:00 ile 16:30 arası yapılacak Mezuniyet töreninde arka planda göstermek için ilginç ve etkinlikler sırasında çekilmiş fotoğraflarınızı 19 Haziran Pazartesi günü saat 13:00'a kadar 4.sınıf öğrencilerinden Murat Kapdıkaçdı'ya (murat.kapdikacdi.93@gmail.com) gönderebilirsiniz.
14 Haziran Mezuniyet Törenindeki etkinlikler Göster Bölümümüzün Mezuniyet töreni 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 15:00 ile 16:30 arası yapılacaktır. Bütün öğrencilerimiz davetlidir. Bitirme projesini yapan öğrencilerin proje ile ilgili çektikleri video ve fotoğrafları 19 Haziran Pazartesi günü saat 13:00'a kadar 4.sınıf öğrencilerinden Murat Kapdıkaçdı (murat.kapdikacdi.93@gmail.com) adresine göndermeleri gerekmektedir.
12 Haziran Bütünleme Sınav Programı 2016 2017 Bahar - GÜNCEL Göster
09 Haziran Bitirme Tezi Sunumları (Prof. Dr. Hasan OCAK) Göster Prof. Dr. Hasan OCAK' tan bitirme tezi alan öğrenciler 13 Haziran 2017 Sali günü 10:00-13:00 arasında sunumlarını yapacaklardır. Bu zaman dilimi haricinde gelen öğrencilerin bitirme tezleri başarısız kabul edilecektir.
08 Haziran PROSES KONTROL NOTLARI Göster Merhaba proses kontrol notları açıklanmıştır. İtirazlar için son gün 8 Haziran perşembe 23.59dur.
08 Haziran Otomatik Kontrol LAB NOTLARI Göster Otomatik Kontrol Uygulama Notları ektedir.Notu girilmemiş olanlar çok acil (saat 15.00a kadar) heguner@gmail.com adresine mail atmalıdır. 
08 Haziran S.Kizir Bitirme Projesi Sunumları Göster S.Kizir Bitirme Projesi Sunumları 13 Haziran Salı günü saat 13:00'de 207 nolu derslikte yapılacaktır.
05 Haziran Hidrolik-Pnömatik final sınavında hem test sorusu hem de açık uçlu sorular sorulacaktır. Göster
04 Haziran MKT212, Num Analy,HW3 Notları Göster Merhaba,
HW3 çözümü dersin sayfasında ilan edilmiştir.
HW3 notlandırmanız ektedir.
İyi çalışmalar
30 Mayıs Mezuniyet Töreni Göster
30 Mayıs ENKA stajı hk Göster ENKA Yaz Kursu/Stajı hakkında 4.sınıf öğrencisi İhsan Alperen Yağız'ın acilen Prof. Dr. H. Metin Ertunç ile görüşmesi gerekmektedir. 
30 Mayıs Bilgisayar Programlama 2.ödev sonuçları Göster Bilgisayar Programlama 2.ödev sonuçları ektedir. 02.06.17 saat 17.00'a kadar ödevle ilgili itirazlar değerlendirilecek ve sonra notlar sisteme girilecektir.
Not: ödevlerinde "C99 derleme sorunu" ifadesi belirtilen arkadaşlar özellikle ödevi yaptıkları bilgisayarlarıyla gelebilirlerse tekrar değerlendirilecektir.
29 Mayıs Ödül Alan Öğrenciler Göster Fakülte mezuniyet törenimizde ödül vermek üzere, bilimsel, kültürel veya spor alanlarında Türkiye veya Dünya ölçeğinde dereceye girmiş 4. sınıf öğrencilerinizin isimlerinin ve başarı durumlarının 5 Haziran 2017 Çarşamba günü akşamına kadar bölümümüze bildirilmesi gerekmektedir.
26 Mayıs Bilgisayar Programlama 3.ödev (II.öğretim) hk. Göster Ödevi toplayan temsilci en geç 29.05.2017 günü, saat 17:00'dan önce teslim etmelidir.
26 Mayıs Proses Kontrol Final Sınavı Göster Proses Kontrol final sınavı, ölçme kısmı test olarak yapılacaktır.
26 Mayıs ENKA Yaz kursu/Staj listesi Göster 31 Temmuz-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak ENKA Yaz Kursu/Stajı için belirlenen öğrencilerin listesi ektedir. Listedeki öğrencilerin Prof. Dr. H. Metin Ertunç ile irtibata geçip yaz kursu/staja katılım durumunu teyit etmeleri; cep telefonu, e-posta adreslerini bildirmeleri ve servis biniş noktalarını belirlemeleri gerekmektedir.  
25 Mayıs Bilgisayar Prog.(Computer Programming) uygulamaları hk. Göster Bilgisayar Prog.(Computer Programming) dersi uygulamasında çözülen örnek sorular ektedir.
25 Mayıs 26 Mayıs Cuma OKS dersi hk Göster 26 Mayıs Cuma günü yapılacak Otomatik Kontrol dersinde final sınavına yönelik öğrencilerin soruları cevaplanacak ve örnek problemler çözülecektir.
24 Mayıs Elektrik ile Tahrik 4. Lab -DÜZELTME Göster Senkron motor deneyi bu hafta Cuma günü yapılacaktır. Ekte YENİ gruplar ve tablo vardır. Tabloyu çıktı alarak ya da çizerek getiriniz.

24 Mayıs Bilgisayar Destekli Çizim dersi Quiz  Göster Bilgisayar Destekli Çizim dersinin Quizi 25 Mayıs 2017 Perşembe günü ders saatinde yapılacaktır. Bütün öğrenciler Quiz için dizüstü bilgisayarlarını derse getirmelidir.
24 Mayıs MALZEME BİLİMİ SINAVI MAZARET SINAVI Göster MALZEME BİLİMİ SINAVI MAZARET SINAVI 25 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 10:30 YAPILACAKTIR.
24 Mayıs STAJ HAKKINDA ÖNEMLİ Göster 1)LiNKTEKİ belgeyi daha önce dolduranlarda dahil olmak üzere EK 16SINI teslim eden herkes doldurmalıdır.
2)Ek-16lırınızı Çarşamba günü saat 13:00-15:00 arasında teslim etmelisiniz.teslim etmeden önce aşağıdaki linkteki belgeyi doldurmayı unutmayınız.
3)son teslim 2hazirandır.ancak staj yeri bulmada sorun yaşayanlar için 15 hazirandır.
4) 2.sınıflar ek 16belgelerini Arş gör H. Emre GÜNE' e
   3.sınıflar Ek 16 belgelerini Arş Gör Cen KARAMAN'a teslim etmemeliler.

https://goo.gl/forms/JzIrhMnoU0nGUhBo1
24 Mayıs Inovasyon ve Proje Yönetimi Dersi Mazeret Sınavı Hk. Göster Inovasyon ve Proje Yönetimi Dersi Mazeret Sınavı 25 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00 da Endüstri Mühendisliği Bölümünde yapılacaktır. 
24 Mayıs Otomatik Kontrol ve Sensör tekniği mazaret sınavları Göster Otomatik Kontrol ve Sensör Tekniği derslerinin mazeret sınavları, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 15:00'da proses kontrol labında yapılacaktır. 
24 Mayıs İş ilanı Göster Kocaeli'nde bir otomasyon firması mekatronik mühendisi aramaktadır. Ayrıntılı açıklama ektedir. 
24 Mayıs PROSES KONTROL MAZARET SINAVI Göster 25 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 10:30' DA PLC LAB DA YAPILACAKTIR.
24 Mayıs Pnömatik Proje Göster Arkadaşlar yapmış olduğunuz projelerinizi ve makale incelemelerinizi RAR dosyası olarak sınıf temsilcilerinize 28.05.2017 tarihine kadar ulaştırmanız gerekmektedir.

Not: Dosyalarınızı Powerpoint sunumu,Katı Model Çizimi,Fluidsim Dosyası,Makalenin aslı ve hazırlamış olduğunuz raporla birlikte tek bir dosyada hazırlayınız. Fluidsim de yapmış olduğunuz programın çalışır durumda bilgisayar ortamında videosunu çekip dosyanıza ekleyiniz.
22 Mayıs Güç Elektroniği Mazeret Sınavı Göster Güç Elektroniği dersinin Mazeret sınavı, 24/05/2017 çarşamba günü saat 10.00 'da Otomasyon Laboratuvarında yapılacaktır. İlgili öğrencilerin dikkatine !
21 Mayıs MKT212,ÖDEV4 Göster MKT212 Nümerik Analiz dersinin 4. Ödevi ektedir. Ödevin son teslim tarihi 6 Haziran Salı günüdür.
18 Mayıs MKT 204 Mekatronik Yapı Elemanları Mazeret Sınavı  Göster MKT 204 Mekatronik Yapı Elemanları dersinin mazeret sınavı 26 Mayıs 2017 Cuma günü saat 09 00 da, 203 nolu sınıfta yapılacaktır. 
18 Mayıs OKS Ödev Göster OKS dersinin ödevi ektedir. Ödev ile ilgili ayrıntılar ödevin başında belirtilmiştir. İyi çalışmalar dilerim.
18 Mayıs Güç Elektroniği Lab Dönem Sonu Projesi Göster Anahtarlama kayıplarını hesaplayacağınız dönem sonu projesinde yük olarak R, RL, RC ve RLC yükleri kullanılacak ve analiz edilecektir.
17 Mayıs 2016-2017 Bahar Final Sınavı Programı Göster
17 Mayıs MKT402 TEZ ÇALIŞMASI  Sözlü Sunumları Göster MKT402 TEZ ÇALIŞMASI (SENIOR DESIGN PROJECT) Sözlü Sunumları 13 Haziran 2017 Salı ve 14 Haziran 2017 Çarşamba günlerinde yapılacaktır. Öğrencilerin tez danışmanı öğretim üyelerinden tez sunumu yapacakları günlerini öğrenmeleri gerekmektedir. Sözlü sunum ve rapor teslimleri ile ilgili ayrıntılı bilgi ekteki dosyalarda mevcuttur. Sunum sırasında verilen düzeltmeleri içeren ciltlenmiş basılı 1 adet tez raporu 1 adet CD’ye yazılmış kopyasıyla birlikte bölüm sekreterliğine en geç 26 Haziran 2017 Pazartesi gününe kadar teslim edilmelidir.  İyi çalışmalar
17 Mayıs Elektrik ile Tahrik ve Hibrit Elektrik Motorları Mazeret Sınavı Göster Mazeret sınavları Çarşamba 12.00'da Tahrik Labında yapılacaktır. 
17 Mayıs Elektrik ile Tahrik I. Öğretim Telafi Dersi Göster 23 Mayıs Salı günü saat 09.00-11.00 arası Elektrik ile Tahrik dersi telafi dersi yapılacaktır.
17 Mayıs SKS Vize Mazeret Sınavı Göster SKS vize mazeret sınavı 24 Mayıs Çarşamba saat 14:00 da 201 nolu sınıfta yapılacaktır. 
17 Mayıs Mühendislik Malzemeleri Dersinin Bu Hafta İptal Edilmesi Göster Mühendislik Malzemeleri Dersi Bu Hafta ( Çarşamba Ve Perşembe Günleri) Prof.Dr. Muharrem YILMAZI'ın sağlık sorunları nedeniyle İptal Edilmiştir. Telafi tarihi haftaya hoca tarafından belirtilecektir.
16 Mayıs Güç Elektroniği Lab. Göster 22 Mayıs 2017 tarihinde 15. deney yapılacaktır. Devrelerinizi şönt direnç bağlayacak şekilde yapınız. (Buck-Boost Converter)
16 Mayıs Sensör Tekniği Telafi Lab. Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar
17.05.2017 tarihinde 12.00-16.00 arası telafi deneyleri yapılacaktır. herkez sadece bir haftalık istediği deneyleri telafi edebilir. 12.00-16.00 arasında istediğiniz bir saatte girebilirsiniz. Süreniz yine bir saattir. iyi çalışmalar
16 Mayıs MKT212 Dersi MAZERET Sınavı Göster MKT212 Nümerik Analiz Dersinin Ara Sınavı yerine Mazeret Sınavına girecek öğrencilerin sınavları
24 Mayıs 2016, Çarşamba, Saat:13:00 da 207 nolu sınıfta yapılacaktır.
16 Mayıs Güç Elektroniği Laboratuvar Sınavı ve Proje Göster Güç Elektroniği Laboratuvar sınavı 22.05.2017 tarihinde ders bitiminde, dersin yapıldığı sınıfta yapılacaktır. Laboratuvar dönem projesi için açıklama ektedir.
16 Mayıs PNÖMATİK QUİZ Göster Arkadaşlar 2. öğretim quizi 18.05.2017 (Perşembe) saat 9.30'da, 1.öğretim quizi ise aynı gün 14.00'da yapılacaktır. Bölüm sınıflarımız yeterli olmayacağı için başka bölüm sınıfını kullanacağız.(Tam yerini sonrasında bildireceğim). Quiz bilgisayar üzerinde olacak,gelirken bilgisayarlarınızı ve priz problemi yaşamamak için üçlü priz getirmeye çalışın. Quiz içeriği Lab'la ilgili olacaktır.
16 Mayıs Anket Göster
15 Mayıs C Programming Homework : Details explained in English Göster Please see the attached document
15 Mayıs ENKA STAJ BAŞVURUSU Göster ENKA STAJ Başvuruları 22 Mayıs 2017 Pazartesiye kadar alınacaktır. Öğrenciler ekteki dilekçe ve transkript ile bölüm sekreterliğine başvurularını yapmaları gerekmektedir.
15 Mayıs MKT430 - İmge İşlemenin Temelleri : Ödev 3
Göster MKT430 - İmge İşlemenin Temelleri dersinin 3. ödevi ektedir. Ödevi yapmak isteğe bağlıdır. Ödevi teslim etmeyen öğrencilerin 3. ödev notu ilk 2 ödev notlarının ortalaması olarak girilecektir.
14 Mayıs PNÖMATİK PROJE Göster Arkadaşlar,

Ekteki dosyada iki tane örnek proje sunumu yer almaktadır. Yapacağınız projenin Sunum içerisindeki şekilde bir akış izleyeceksiniz.Öncelikle bir iş görevi bulacaksınız, bu göreve göre bir katı model programında içerisinde pnömatik elemanları bulunan 3 boyutlu sistem tasarlayacaksınız.Sistemin çalışma prensibine göre pnömatik devre kuracaksınız.(Fluidsimde de çalıştırabilirsiniz deney seti üzerinde de). Sisteminizde bir biriyle senkron çalışmayan en az 4 tane iş elemanı olması gerekiyor (Piston, vakum, vs...). Pnömatik devrenizi normal veye elektropnömatik olarak kurabilirsiniz. Final haftasından bir hafta önce projelerinizi teslim etmeniz gerekiyor.

Projeden farklı olarak proje gurubunuzla bir makale incelemesi yapacaksınız. Web of Science içerisinde pnömatik etiketi ile arama yapıp çıkan sonuçlardan bir makale seçebilirsiniz. Makalede yapılan çalışmaları özetleyen word formatında bir rapor hazırlayacaksınız. Yazım kurallarına ve düzene dikkat etmelisiniz.(Not: Makaleyi tercüme etmeyeceksiniz.Yapılan çalışmaları anladığınız şekilde raporlaycaksınız. Raporunuzda makaledeki denklemler ve görseller yer alabilir.)

Vize sınavı olmayacak.Yıl sonu not değerlendirmeniz, Quiz,Ödevler, Proje,Makale incelemesi ve Final notu üzerinden yapılacaktır.

Link: https://drive.google.com/open?id=0B8dNCcorWOeLd1FsX0tfYXVncms
14 Mayıs İŞ İLANI Göster İstanbul merkezli Indata fırması Arduino ve C# bilen bir yazılımcı aramaktadır. CVlerinizi heguner@gmail.com adresine atabilirsiniz. Son gün 21 Mayıs   detaylar için: https://goo.gl/Exqb2g
11 Mayıs Güç Elektroniği 15 Mayıs Deneyi Göster 15 Mayısta Yükseltici Deneyi yapılacaktır. Geçen haftadan Düşürücü Deneyi eksik kalanlar deneylerine devam edebilirler.
11 Mayıs Bilgisayar Programlama 3. Ödev hakkında Göster Ektedir.
11 Mayıs 12/05/2017 Otomatik Kontrol Dersi Göster 12 Mayıs 2017 tarihinde 1. öğretim ders saatinde Otomatik Kontrol dersi yapılmayacaktır. Saat 15.00-16.00 arası Doç Dr. Mehmet Dal'ın tasarladığı bir dc motor kontrol deney düzeneği Jeofizik Amfi'de tanıtılacaktır. İlgili öğrencilerin katılımı gerekmektedir. 
11 Mayıs RTC yörünge
Göster
11 Mayıs Elektrik ile Tahrik Asenkron Motor Deney 2 Göster Deney grup ve saatleri ekteki gibidir. Herkes kendi grubunda girecektir. Mazereti olanlar akşam 20.00'a kadar e-posta atabilirler. mehmet.gulec@kocaeli.edu.tr
08 Mayıs Güç Elektroniği Dersini Alttan Alıp Bitirme Durumunda Olanların Dik. Göster Bu durumda olanlar Arş. Gör. Haluk Özakyol ile görüşmesi gerekmektedir.
08 Mayıs Mekatronik Kulübü Seçimleri Göster Merhaba arkadaşlar,

Mekatronik Kulübü 2016-2017 raporu ve olağanüstü genel kurulu 16 Mayıs 2017 Salı günü saat 10.00-17.00 arası Mekatronik Mühendisliği bölümünde gerçekleştirilecektir.
Adaylar
1 - Nisa Ağca
2 - Halil Taş

Duyurulur.
08 Mayıs Otomasyon staj yeri duyurusu Göster merhaba arkadaşlar
İstanbul ikitelli'de bulunan Muser Otomasyon şirketinde staj yapmak isteyen arkadaşlar ezber@muserotomasyon.com.tr adresine cvlerini mail atabilirler.
iyi çalışmalar dilerim.
08 Mayıs Sensör Tekniği Lab. Hk. Göster Bu hafta yapılacak uygulama föyü ektedir.
05 Mayıs Staj İlanı Göster Stm geliştirme kiti ile uygulama yapmış, elektronik devre tasarımı, uygulamaları, güç elektroniği alanında bilgili, kendini geliştirmek isteyen veya bu konulara ilgili arkadaşlar bu alanlara yönelik stajlarını yapmak isterlerse tugce.yaren@kocaeli.edu.tr adresinden benimle iletişime geçebilirler.
04 Mayıs İş İlanı Göster - Üniversitelerin Elektronik Haberleşme / Mekatronik mühendisliği bölümlerinden mezun,
- Gömülü sistemler hakkında tecrübeli,
- ARM mimarisi hakkında bilgiye sahip,
- C/C++ gömülü yazılımı geliştirebilecek,
- Dijital sinyal işleme, dijital filtre tasarımı konusunda bilgili,
- Modbus iletişim protokolü hakkında bilgiye sahip,
- Literatürü takip edecek seviyede İngilizce bilen,
- En az 1 yıl tecrübeli  çalışma arkadaşları aranmakta.

İlgilenenler tugce.yaren@kocaeli.edu.tr adresinden CV'lerini ileterek benimle iletişime geçebilirler. 

04 Mayıs MKT212,HW3 Göster Ödeviniz ektedir.

Ödev çözümlerinizde internetten yada herhangi bir kaynaktan aldığınız kopyala&yapıştır şeklinde bilgilerin olmamasına dikkat ediniz. Kopyala&yapıştır bilgisi içeren ödevler değerlendirilmeyecektir. İnternetten yada herhangi bir kaynaktan aldığınız bilgileri kendiniz anlayarak kendi cümlelerinizle ifade ediniz. Bu ödevi anlayarak yaptığınızda interpolasyon işlemini tamamen anlamış olacaksınız.
İlk ilan edilen dosyada 2. soruda second order polinom kullanılması istenilmişti.İşlem kolaylığı için 2. sorudaki second kelimesi first olarak düzeltildi. 


İyi çalışmalar04 Mayıs Elektrik ile Tahrik - Asenkron Motor Deneyi Grupları Göster Asenkron motor deneyleri 5 Mayıs Cuma günü yapılacaktır. Grupların listesi ve yayınızda getirmeniz gereken tablo ektedir. Herkes kendi grubu ile laba girecektir. Lab başladıktan 5 dakika sonra kimse laba alınmayacaktır. Kendi grubu ile laba girmeyenler yok yazılacaktır. ÇAP, DGS vs gibi mazereti olanlar 4 Nisan Perşembe gecesi saat 24.00'a kadar bana e-posta atabilirler. mehmet.gulec@kocaeli.edu.tr
03 Mayıs Elektronik ve Uygulamaları 4 Mayıs Perşembe Deney Hakkında
Göster Arkadaşlar 4 Mayıs Perşembe günü(yarın) laboratuvarda Beta kazancı ve transistörün tersleyici olarak kullanılması adlı deney yapılacaktır. Arkadaşlarınıza duyurun. İyi günler
02 Mayıs Elektronik Uygulamaları Laboratuvarı Proje Gösterimi Göster Arkadaşlar dersi alttan alan öğrencilere bazı devrelerin baskı devrelerinin alınması ile ilgili proje verilmişti. 2 Mayıs 2017 Salı günü öğlen 14:00'e kadar gelen öğrencilerin projelerine bakılmıştır. 4 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 11:00'de Elektronik Uygulamaları Laboratuvarında kalan öğrencilere bakılacaktır. Perşembe'den sonra getirilen projeler alınmayacaktır. Orkun Hoca'nın grubu dışındaki dersi alttan alan öğrencilerin projelerini belirtilen gün ve saatte getirmesi gerekmektedir.
02 Mayıs STAJLAR HAKKINDA Göster Arkadaşlar stajlarla ilgili bilgileri yönetmelikten öğrenebilirsiniz.Basit sorular için gelmemeye özen gösteriniz.

Komisyon başkanı henüz net olmadığı için belge alımı yapılmamakta şu an.Yaz stajları için duyuru yapıldıktan sonra Ek-16 belgeleriniz alınacaktır. Staj yapacağınız firmalar netleşti ise Ek-16 belgelerinizi şirkete imzalatıp saklayınız.Duyuru yapıldıktan sonra bölüme teslim edersiniz. 

Staj yapacağınız firmanın bölümümüzle ilgili olması ve mühendis bulunduruyor olması gerekmektedir.İki stajınızı da aynı firmada yapabilirsiniz.(Ama farklı firmalarda yapmanız faydanıza olacaktır.) 

60 günlük stajınızı 30+30, 20+20+20, 30+20+10 şeklinde çok fazla parçalara bölmeden yapabilirsiniz. 

Ara dönem stajı yapanlar dönem sonu defterlerini teslim edecekler.Öncesinde alınmayacaktır.02 Mayıs Güç Elektroniği Lab. Göster 8 Mayıs ta  IGBT ve Alçaltıcı DC DC dönştürücü deneyleri yapılacaktır. Baskı devre ile ilgili açıklama ektedir. Şönt dirençler deneyde verilecektir. Ayrıca direnç almanıza gerek yok.
02 Mayıs MKT212 NOTLAR Göster Merhaba
Notlar dersin sayfasında ilan edildi.
İyi günler28 Nisan Bilgisayar Programlama 8.hafta uygulamaları Göster ektedir.
28 Nisan Bilgisayar Programlama 1.ödev  Göster ilk yayınlanan ödev listelerinde ismi olmayanlar için güncellenen liste ektedir. 
27 Nisan Rüzgâr Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKOprojesi tanıtım toplantısı Göster
25 Nisan Bilgisayar Programlama - ödev1 Göster 1.ödev notları ektedir. 2 Mayıs 2017 Tarihinde sisteme girilecektir.
25 Nisan Elektrik ile Tahrik Lab. Hk. Göster Laba gelirken ekteki tabloyu çıktı alınız ya da elinizle A4 kağıda çizip getiriniz.
25 Nisan İzmit Belediyesi TEKNOPARK Toplantısı Göster Detaylar ekte sunulmuştur.
25 Nisan KOU Teknopark'taki Akıllı Otobüs ve Diğer Projeleri Görme Fırsatı Göster Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. ile Temsa Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliğiyle yapılan "Türkiye'nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS KOÜ Teknopark'ta" projesi kapsamında, 24 Nisan 2017 - 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında 3'er saatlik programlar halinde 41 sefer düzenlenerek, 1.000 Kocaeli Üniversitesi öğrencisine, Yeniköy/Gölcük'te bulunan KOÜ Teknopark A.Ş.'de yürütülen faaliyetleri tanıtılacaktır. Detaylara  ekte ve bölüm ilan panolarından ulaşabilirsiniz. 
25 Nisan Türkiye'nin İlk Akıllı Otobüsü Avenue IBUS KOÜ Teknopark'ta
Göster
24 Nisan Uygulamalı Bilgisayar Programlama 1. Öğretim 13:30-15:30 Grubu Dersi hakkında
Göster Uygulamalı Bilgisayar Programlama 1. Öğretim 13:30-15:30 Grubu Dersi 25.04.2017 günü yapılmayacaktır. Bu haftanın telafisi ilerleyen günlerde netleştirilecektir.
24 Nisan Uygulamalı Bilgisayar Programlama Dersi 1. Öğretim Projeleri Hakkında
Göster Uygulamalı Bilgisayar Programlama  10.00-12.00 grubunun proje teslimi 24.04.2017 23.59'a kadar yapılmalıdır. 13.30-15.30 grubunun son teslim zamanı ise 28.04.2017 23.59'dur. Bu grup sorularını perşembe günü 13.00-14.30 arasında yanıma gelerek sorabilir. Teslim edilecek dosya ile ilgili ayrıntılar ekte sunulmuştur.
21 Nisan İmge İşleme 1. Ödev 1. Öğretim Notları Göster Notlar ektedir. 
Notlarına itirazı olan öğrenciler 1 hafta içerisinde itirazlarını yapıp gelip kağıtlarını görebilirler.
1 Haftadan sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
21 Nisan İmge İşleme 1. Ödevi hakkında Göster 130223061 Numaralı Kadir Ergüner'in ödevle ilgili olarak acil benimle iletişime geçmesi gerekmektedir. 

21 Nisan Elektrik ile Tahrik Lab Grup ve Saatleri Göster Önümüzdeki hafta trafo deneyi yapılacaktır. Lab grup ve saatleri ektedir. Dersi tekrar alanlara laba girme zorunluluğu yoktur. Dersi tekrar alıp laba girmek isteyenler bana mail atsınlar. Herkes kendi grubunda laba girecektir.
20 Nisan Bilgisayar Programlama 2. Ödevi
Göster 2016-2017 Bahar Dönemi Bilgisayar Programlama 2. ödevine http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=14 linkinden ulaşabilirsiniz.
20 Nisan İmge İşlemenin Temelleri - Ödev 2 Göster İmge İşlemenin Temelleri dersinin 2. ödevine http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=17&islem=giris linkinden ulaşabilirsiniz. Kullanıcı Adı: MKT430 Şifre: MaviLab
19 Nisan Güç Elektroniği Laboratuvarı Göster 24 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan Güç Elektroniği Laboratuvarı için;
Vizeden önce lab yapmayan gruplar 7. Deney (Diyak-Triyak) ve 9. Deneyi (MOSFET),
Diğer gruplar 9. Deneyi yapacaklardır.
Laboratuvara 5 hafta girecek öğrenciler 24 Nisan tarihi itibari ile 9. Deneyden başlayacak ve dönem sonuna kadar devam edeceklerdir.
18 Nisan Sensör Lab. Hakkında Göster Yarın (19.04.2017) sensör labı olmayacaktır. 
17 Nisan Uygulamalı Bilgisayar Programlama Dersi Hakkında
Göster Uygulamalı bilgisayar programlama 1. öğretim dersleri 18.04.2017 tarihinde yapılmayacaktır. 25.04.2017 tarihinde proje sunumları gerçekleştirilecektir.
17 Nisan Elektronik Uygulamaları dersi 1. Öğretim Laboratuvarı hakkında Göster Elektronik uygulamaları dersinin 18.04 ve 21.04 tarihlerinde olacak 1. öğretim  laboratuvarları yapılmayacaktır. Bir sonraki hafta kalındığı yerden laboratuvarlara devam edilecektir.
11 Nisan Güç elektroniği labı hk. Göster 17 Nisan günü Güç Elektroniği laboratuvarı yapılmayacaktır. Laboratuvar çalışmaları bir sonraki hafta devam edecektir
11 Nisan Hibrit Ders Notu Göster Ektedir.

http://s3.dosya.tc/server11/41h35m/PM_motor_basics_v4.pdf.html

10 Nisan Öğrencilerin Dikkatine Göster Yrd. Doç. Dr. Metin AYDIN öğrenci asistanı aramaktadır. Öğrenci asistanı olmak isteyen arkadaşlar Tahrik Labından bilgi alabilirler.
06 Nisan 17-18-19 Nisan tarihlerinde dersler yapılacaktır Göster 17-18-19 Nisan tarihlerinde dersler yapılacaktır. ÜSD sınavı olan öğrenciler diğer öğretimde derslerini takip edebilirler.   Bölüm Başkanlığı
04 Nisan Bilgisayar Prog. - Uyg. Saati Çalışmaları  Göster bu hafta yapılan çalışmalar ve örnek sınav soruları ektedir.
03 Nisan İş ilanı
Göster Proje departmanı için;
İleri İngilizceye sahip, sosyal zekası yüksek, organizasyon becerisi olan, takım çalışmasına yatkın ekip arkadaşlarına ihtiyaç bulunmaktadır.   Otomotiv sektöründe deneyimi olması tercih sebebidir.   Tasarım bölümünde istihdam edilmek istenilen;
 1. Tasarım Mühendisi (2 Kişi)
  Ürün tasarımı, yeni teknolojik çözümlerin ürünlere aktarılması. Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını yapılması.
 2. Prototip Bölümü Mühendisi (1 Kişi)
  Tasarımı yapılan ürünlerin prototip çalışmalarının yapılması, planlanması, test edilmesi ve raporlanması.
Roller için ortak özellikler aşağıdaki gibidir:   Üniversitelerin Makine/Mekatronik/Otomotiv Müh. bölümlerinden mezun, Otomotiv sektöründe çalışmış, En az 3 Yıl tecrübeli, CAD sistemi tecrübesi olan (NX ya da Catia dan birini kullanabilmek tercih sebebidir.), Tasarım İş akışları konusunda bilgi sahibi (TS16949 akışı konusunda bilgi sahibi), İş, zaman planı yapabilen ve zaman yönetimi konusunda tecrübeli, MS Office (Powerpoint ve Visio) programlarını kullanabilen, Sunum ve raporlama yapabilen, İyi derecede İngilizce bilen (Almanca tercih sebebidir.) Mühendislik bilgi ve tecrübesini kullanmaya istekli, Analitik düşünebilen, Ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için Askerlik hizmetini tamamlamış.   İlan kodu ile beraber CV'nizi kariyer@mekatronik.org.tr adresine gönderebilirsiniz.
İlan Kodu: MEKİŞ-09
İyi günler dileriz.

Mekatronik Mühendisleri Derneği
27 Mart Bilgisayar Prog. Dersi - Uygulama dersi çalışmaları Göster Bilgisayar programlama uygulama saatinde yapılan çalışmaların özeti ektedir.
27 Mart 2016-2017 Bahar Vize Programı Ektedir Göster
27 Mart Sensör Laboratuvar tarihleri düzeltme Göster merhaba arkadaşlar
ekte düzeltilmiş Lab. tarihleri bulunmaktadır.
25 Mart SKS 1. Ödev Hakkında Göster Arkadaşlar, 

2. soruda herhangi bir sıkıntı yok, verilen çözüm doğru. a^k ile çarpma özelliğinden yararlanabilirsiniz. ifadenin genel gösteriminde ise h yerine sayısal değer vererek ispat yapacaksınız. h=3 için çözüp elinizdeki iki çözümden (h=2 ve h=3) genel ifadeye geçmeniz yeterli olacaktır. 

24 Mart Otomatik Kontrol MATLAB Uygulama Notları 2 Göster Uygulama Notları ektedir.
23 Mart Görüntü İşleme 1. Ödevi Hk. Göster Çıkış görüntüsünü elde etmek için önce rotasyon ardından öteleme işlemi yapıldığını varsayınız.
22 Mart Elektronik uygulamaları 1. Öğretim laboratuvarı hakkında Göster Elektronik uygulamaları dersinin 24.03.2017 cuma günü 14.00-15.00 arasında yapılması planlanan 1. Öğretim laboratuvarı iptal edilmiştir. Bu hafta yapılması planlanan laboratuvar ise haftaya 2 saat yapılarak telafi edilecektir.
14 Mayıs Pnömatik Proje Göster Arkadaşlar,

Ekteki dosyada iki tane örnek proje sunumu yer almaktadır. Yapacağınız projenin Sunum içerisindeki şekilde bir akış izleyeceksiniz.Öncelikle bir iş görevi bulacaksınız, bu göreve göre bir katı model programında içerisinde pnömatik elemanları bulunan 3 boyutlu sistem tasarlayacaksınız.Sistemin çalışma prensibine göre pnömatik devre kuracaksınız.(Fluidsimde de çalıştırabilirsiniz deney seti üzerinde de). Sisteminizde bir biriyle senkron çalışmayan en az 4 tane iş elemanı olması gerekiyor (Piston, vakum, vs...). Pnömatik devrenizi normal veye elektropnömatik olarak kurabilirsiniz. Final haftasından bir hafta önce projelerinizi teslim etmeniz gerekiyor.

Projeden farklı olarak proje gurubunuzla bir makale incelemesi yapacaksınız. Web of Science içerisinde pnömatik etiketi ile arama yapıp çıkan sonuçlardan bir makale seçebilirsiniz. Makalede yapılan çalışmaları özetleyen word formatında bir rapor hazırlayacaksınız. Yazım kurallarına ve düzene dikkat etmelisiniz.(Not: Makaleyi tercüme etmeyeceksiniz.Yapılan çalışmaları anladığınız şekilde raporlaycaksınız. Raporunuzda makaledeki denklemler ve görseller yer alabilir.)

Vize sınavı olmayacak.Yıl sonu not değerlendirmeniz, Quiz,Ödevler, Proje,Makale incelemesi ve Final notu üzerinden yapılacaktır.

Link: https://drive.google.com/open?id=0B8dNCcorWOeLd1FsX0tfYXVncms

21 Mart SKS Ters İntegral Z dönüşümü örnek
Göster
21 Mart Real Time Control blockset indirme 
Göster https://drive.google.com/open?id=0B6hqdvl-tBEPQkRtd0dESk0zNEU 
21 Mart Bilgisayar Programlama 1. Ödevi Hk.
Göster Ödevler bu hafta derste belirlediğimiz sınıf temsilcilerine teslim edilecektir. Sınıf temsilcileri, ödevlerini teslim eden öğrencilerin listesini ödevleri ilgili kişiye teslim etmeden önce duyuracaktır. Listeyi kontrol etmek öğrencilerin kendi sorumluluğundadır. Geç teslim edilen ödevler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu nedenle ilan edilecek listeyi kesinlikle kontrol ediniz.
21 Mart Hibrid Elektrik Motorları Turnitin Giriş Bilgileri Göster http://www.turnitin.com/tr/home
Birinci Öğretim:
sınıf no: 14994874 şifre: he_1ogretim

İkinci Öğretim:
sınıf no: 14994872 şifre: he_2ogretim
20 Mart Bilgisayar Prog. Dersi - Uygulama dersi çalışmaları Göster son 3 hafta yapılan uygulamalar ektedir.
20 Mart S. Kizir - Bitirme Öğrencilerimin Dikkatine! Göster Bitirme projesi gruplarının tüm üyeleriyle birliikte bu hafta Çarşamba öğleden sonra proje durumu-ilerlemesi hakkında benimle görüşmeleri gereklidir.
17 Mart SKS Ödev Hakkında Göster Arkadaşlar, 

Ödev tesliminde turnitin kullanılacak. Fakat denklemleri word' de teker teker yazmanıza gerek yok. Analitik olarak çözülecek olan cevaplarınızı taratabilir veya fotoğraflayarak ekleyebilirsiniz ödevinize. Fotoğraflarda hangi soruya ait cevap vs. net olmalı. Net olmayan veya çözümlerin okunaksız olduğu fotoğraflarda cevabınız değerlendirilmeye alınmayacak.
16 Mart Bilgisayar Programlama 1. Ödevi Göster 1. ödev bilgilerine http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=14 adresinden ulaşabilirsiniz.
15 Mart Ara Donemde Staj Yapanlar Hakkında Göster Ara donemde staj yapan ogrencilerin staj defterlerini 22 Mart Carsamba gunu 14.00-16.00 saatleri arasinda teslim etmesi gerekmektedir.
15 Mart Güç Elektroniği Föy Göster Arkadaşlar, güç elektroniği föyleri için temsilcilerinizle iletişime geçiniz. 
Her öğrencinin kendine ait föyü bulunması gerekmektedir. En kısa zamanda föyü edinin. 

15 Mart 2. Sınıf 1 ve 2. öğretim temsilcileri dikkatine!! Göster Güç elektroniği deney föyleri ile ilgili benimle acilen irtibata geçiniz. 
15 Mart SKS 1. Ödev Göster SKS 1. Ödev ektedir. Gerekli açıklamalar yapılmıştır, dikkatle okuyunuz.
Turnitin kayıtlarınızı unutmayın. 
15 Mart SKS Ödev - Turnitin Kayıt ! Göster SKS ödev tesliminde Turnitin kullanılacaktır. Bu nedenle aşağıdaki sınıf ve şifre bilgileri ile sisteme kayıt olmalısınız. 1. öğretim ve 2. öğretim sınıfları farklıdır. Buna dikkat ederek kayıt olun. 

MKT-316 Sayısal Kontrol Sistemleri 1. Öğretim
sınıf numarası: 14956692  şifre: sks1

MKT-316 Sayısal Kontrol Sistemleri 2. Öğretim
sınıf numarası: 14956738  şifre: sks2

Kayıt için http://kutuphane.kocaeli.edu.tr/birim/veritabani_detay.php?Kod=101 linkinden yararlanabilirsiniz. 

NOT: Ödev teslim tarihlerine dikkat edin, belirlenen tarihten itibaren sistem ödev kabulüne kapanacaktır. 

13 Mart Bilgisayar Prog. Dersi - Uygulama dersi çalışmaları Göster Uygulama saatlerinde yapılan çalışmaların kodları ektedir.
13 Mart Bilgisayar Prog. Dersi - II.öğr. Uygulama saati Göster Salı günü saat 16:00'da, Çevre Müh. Derslik 210'da yapılacaktır.
12 Mart Güç Elektroniği Lab. Güncel Liste Göster Yarın yapılacak olan laboratuvara herkes ekte belirtilen saatlere göre katılacak. Daha önce laboratuvar notu 65 ve üstü olanlar yarın için laba gelmesinler. Bu ekte isimleriniz olsa dahi, 65 ve üstü notunuz varsa  ilan edilecek 5 hafta geleceksiniz.
12 Mart Güç Elektroniği Lab. Grupları Göster Laboratuvar Grupları Ektedir. Listede ismi olmayan veya yanlış saatte olanlar bana maille acil olarak geri dönüş yapsınlar. Güncellenen gruplar gün içinde tekrar yayınlanacaktır.
mail: ersin.yolacan@kocaeli.edu.tr
09 Mart Elektronik Uygulamalari Dersi Hk.
Göster Onumuzdeki hafta foylerdeki 1 nolu deneyden devam edilecektir.
09 Mart MKT430 - İmge İşlemenin Temelleri 1. Ödevi Göster 1. ödev bilgilerine http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=17 adresinden ulaşabilirsiniz. Kullanıcı Adı: MKT430  Şifre: MaviLab
09 Mart MKT212,Ödev 1 Göster Ödev 1 ekte ilan edilmiştir. 17 Mart 2017 tarihine kadar ödevlerinizi 309 nolu odaya teslim edebilirsiniz. Ödevin notlandırılması ödeviniz hakkında  size sözlü sorular sorularak yapılacak. Ödevinizi teslim ederken kodlarınızı çalıştıracağınız bir bilgisayarla geliniz. Ödevleri isteyenler grup halinde yapabilir. Gruplardaki kişi sayısı 4 kişiyi aşmamalıdır. Ödevin ekinde hazır kodlar verildi. Bu kodları sadece sizin yazdığınız kodların doğruluğunu test etmek için kullanınız. İyi çalışmalar
09 Mart Elektronik Uygulamaları Laboratuvarı Göster 10.03.2017 tarihindeki elektronik uygulamaları laboratuvarında  ekte verilen deney yapılacaktır.
07 Mart Otomatik Kontrol Dersi Uygulama Notları-MATLAB Göster Geçen Hafta yapmış olduğumuz uygulama notları ektedir.
Bu hafta Cuma,kontrol ile ilgili uygulamalara devam edeceğiz. 
07 Mart Erasmus Başvurusu Yapanlar Göster 2017-2018 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programına başvuru yapan ve gerekli şartları sağlayan öğrencilerimizle yapılacak olan yerleştirme toplantıları 22-27 Mart 2017 tarihleri arasında 4 iş günü süresince yapılacaktır. Mekatronik Mühendisliği için;
Tarih:24.03.2017 Cuma
Yer Uluslararası İlişkiler Birimi Toplantı Salonu-1
Saat:15.30-16.00


07 Mart Elektronik ve Uygulamaları II.Öğr. Laboratuvar Grupları Göster Arkadaşlar duyuru ve gerekli açıklamalar ektedir. Dikkatle okuyunuz. İyi günler.
06 Mart Uygulamali Bilg. Programlama 1. Ogretim
Göster Uygulamali Bilgisayar Programlama dersi 1. Ogretim gruplar ektedir.

Not: Derse MATLAB programini bilgisayarlariniza yukleyerek geliniz.
06 Mart Elektronik Uygulamaları Laboratuvarı Hakkında Göster Elektronik uygulamaları dersi 1. öğretim laboratuvarı grupları ekte verilmiştir. Deneyler bu hafta 07.03.2017'de ve 10.03.2017'de yapılacaktır. Bu hafta yapılacak deney de ekte verilmiştir.
04 Mart Güç Elektroniği Lab Hk. Göster Güç elektroniği laboratuvar çalışmaları 13 Mart Pazartesi günü başlayacaktır.
04 Mart Güç Elektroniği Grupları Hk. (Alttan alan öğrenciler) Göster Güç elektroniği dersini alttan ekteki öğrenciler  sadece belirlenecek 5 hafta için laboratuvar çalışmalarına katılacaktır. Alttan alan diğer öğrenciler (listede adı olmayanlar) 6 Mart 2017 pazartesi gününden itibaren tüm laboratuvar çalışmalarından sorumludur. Listede adı olan öğrencilerin hangi laboratuvarlara katılacağı ilerleyen haftalarda duyurulacaktır.
03 Mart Güç Elektroniği Laboratuvarı Hafta 1 Deneyleri Göster 06.03.2017 pazartesi günü 1 ve 2. deneyler yapılacaktır. İlgili deneyler için tüm bilgiler ektedir. Her iki deney için baskı devreleri hazırlayıp getirmeniz gerekmektedir. Eksik malzeme ve ön çalışma ile gelenler laboratuvara alınmayacaktır. Laboratuvar grupları gün içinde ilan edilecektir.
02 Mart STAJ ILE ILGILI ONEMLI DUYURU
Göster
 1. Öğrenciler EK-16 formlarını teslim etmeden önce ilgili anketi doldurmalıdırlar. goo.gl/eYygp6
 2. Staj belge teslimi her hafta sadece Çarşamba günleri saat  14.00-16.00 arasında olacaktır. Çarşamba günü haricinde staj belgesi alınmayacaktır.
 3. Vize-final-bütünleme ve yaz okulunu kapsayan tarihlerde staj yapılamayacaktır.
 4. Dönem içi staj yapılamayacaktır (Bu dönemden sonra).
 5. Staj ile ilgili sorularınızı mkcelik.mkt@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
 6. Staj yapılacak firmanın mühendis istihdam etme şartı vardır.
 7. Atelye ve Elektrik stajı en erken 2. sınıf yaz dönemi, Otomasyon ve Organizasyon en erken 3. sınıf ara dönemde yapılabilir.
EK 16 teslimi öncesi doldurulması gereken link aşağıdadır!
goo.gl/eYygp6

28 Şubat Elektronik ve Uygulamaları II. Öğretim Laboratuvarı Hakkında: Göster Arkadaşlar duyuru ektedir. Dikkatlice incelemeniz gerekmektedir.Bildiğiniz üzere laboratuvarı olan dersten kalanlar devamsızlıktan kalmamış olsalar bile laboratuvara girmek zorundalar. Bundan dolayı Elektronik ve Uygulamaları II.Öğretim dersi alan bütün öğrencileri ekte liste olarak verdim. Bu öğrencilerin hepsinin laboratuvara girmesi zorunludur. Duyuruyu en kısa zamanda herkesin duyması için sosyal ortamda paylaşmanız iyi olur. İyi günler.
28 Şubat Sensör Tekniği Laboratuvarı Bilgilendirme Göster Merhaba arkadaşlar
Sensör Tekniğini alttan alan arkadaşlar için
01.03.2017 tarihinden itibaren her çarşamba
1. Öğretim 17.00-18.00 grubu
2. Öğretim 10.00-11.00 grubu açılmıştır
Alttan alan arkadaşların katılması duyurularda belirtilen madde gereği zorunlu hale gelmiştir.
güncel grup listeleri  siteye eklenmiştir.
iyi çalışmalar dilerim.
link:
https://sites.google.com/site/kousensorlab/

28 Şubat Mühendislik Malzemeleri Ders Notu Göster Ders notu ilgili linktedir.
http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/files/Muh_Mal_Not.rar

27 Şubat Derslerin Laboratuvar ve Uygulama Yönetmeliği Hk. - Önemli Göster Yönetmeliğin; 18-(1) ve 21-(2)-ç maddeleri aşağıda belirtilmiştir. Kısaca "Laboratuvar ve uygulamalı derslerden başarısız olan öğrencilerden devam şartı tekrar aranır ve lab. zorunluluğu vardır."

MADDE 18 – (1) Öğrenci, ilk kez kayıt yaptırdığı teorik derslerin en az %70’ine, diğer öğretim türlerinin de en az %80’ine devam etmek zorundadır. Laboratuvar ve uygulamalı derslerden başarısızlık durumunda devam şartı tekrar aranır.

MADDE 21 – (2)-(ç) İlk defa kayıt olunan teorik derslerin en az %70’ine, uygulama ve/veya laboratuvar derslerinin en az %80’ine katılmış olmak. Bu koşulu yerine getirmeyen öğrenciye devamsız (D) harf notu verilir. Ders tekrarı halinde de bu koşulların yerine getirilmesi gerekir. Ancak bir kez devamı alınan teorik dersin tekrarı halinde devam koşulu aranmaz.

http://odb.kocaeli.edu.tr/dosyalar/YonetmelikKOU.doc
24 Şubat Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları burslusu olan vebursları iptal olan öğrenciler Göster Ekli Listede belirtilen Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları burslusu olan ve bursları iptal olan öğrencilerin katkı payı (Harç) ödemeleri gerekmektedir.
23 Şubat Bitirme Proje Listeleri Göster Bitirme proje listeleri ektedir. Dilekçe vermeyen öğrenciler uygulama esasları gereği en uygun öğretim üyesine atanmıştır.
23 Şubat Sensor Laboratuvarı Hakkında Göster Merhaba arkadaşlar
Sensor laboratuvarı 01.03.2017 tarihinden itibaren başlayacaktır. Lütfen duyuruları dikkatlice okuyalım. Deney malzemelerini ve foylerinizi unutmamanızı öneririm.  Gerekli dokumanlar aşağıdaki linkte mevcuttur. Grup saatlerini belirlemeyen arkadaşlar bir an önce belirlemek için sınıf temsilcileri ile iletişime geçebilirler. iyi çalışmalar dilerim.

https://sites.google.com/site/kousensorlab/2017_sensorlab_duyurular
23 Şubat Elektrik ile Tahrik Ödev Turnitin Giriş Bilgileri -Link Güncellendi Göster Aşağıdaki linkten sayfa aşağısındaki Öğrenci girişinden sisteme kaydolabilirsiniz.

https://www.turnitin.com/newuser_type.asp?lang=tr


Sınıf Bilgileri:
I. Öğretim 14808732 şifre: mkt308!1

II. Öğretim 14808739 şifre: mkt308!2

Herkes kendi öğrenimine kayıt olsun.


21 Şubat İmge İşlemenin Temelleri Ders Notları Göster Ders notlarına http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=17 adresinden ulaşabilirsiniz. Kullanıcı Adı: MKT430  Parola: MaviLab
20 Şubat MUH110 - Computer Programming Göster Starting from this week the lectures will be held in "Insaat Anfi 2" at 13:00 and in "Jeoloji 105" at 17:00.
16 Şubat Bu hafta Sayısal Kontrol Sistemleri 207'de yapılacaktır
Göster  Bu hafta I. II. öğretim Sayısal Kontrol Sistemleri  dersleri 207'de yapılacaktır
16 Şubat MUH110 - Computer Programming Lecture Notes Göster The lecture notes for the class can be downloaded from http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=14
16 Şubat 2. Sınıf 1. Öğretim Ders Dilekçeleri Göster Arkadaşlar henüz ders dilekçesi onaylanmayanlar için  görüşme saati Cuma günü 11.30-12.30 ve 14.00-15.00 arasındadır.Sistemden mailde atabilirsiniz.Fakat özel durumlarınız varsa görüşmeye gelmeniz daha faydalı olacaktır. 
15 Şubat Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları- Başarısız Derslerin Seçimi Hk. Göster Yeni yönetmelikteki "öncelikli olarak hiç almadığı veya başarısız derslerin aldırılması ile ilgili madde (Madde 13-2)", 2016-17 eğitim-öğretim yılındaki 1. sınıf öğrencileri ile birlikte uygulanacaktır. 2. ve daha üst sınıflarda eğitim-öğretim görmekte olan öğrenciler, yürürlülükten kaldırılan yönetmelik hükümlerine tabi olacaklardır (Madde 48).
Yeni yönetmelik: http://odb.kocaeli.edu.tr/dosyalar/YonetmelikKOU.doc

Kaldırılan yönetmelik Madde 13-2. bendi: "ders seçimlerinde önceki yarıyıllarından hiç almadığı ve devamsızlıktan kaldığı dersleri almak zorundadır."
Eski Yönetmelik: http://odb.kocaeli.edu.tr/egitim-ogretim-yonetmeligi.pdf
15 Şubat 160223089 Bedirhan Şayakçı ve 160223088 Ceyhun Topçuoğlu Göster Dikey geçiş ile ilgili Arş.Gör.Suat Karakaya ile görüşmeleri gerekmektedir.
15 Şubat MKT212_Num_Methods_in_Mech_Eng Göster Merhaba Dersin notlarına mekatronik.kocaeli.edu.tr/okucuksari adresinden dersler kısmından şifre ve kullanıcı koduna mkt212 girerek ulaşabilirsiniz. 21 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan derse Laptop bilgisayarlarınızla gelmeniz gerekmektedir. 21 Şubat’taki derste dersin sayfasında ilan edilen MATLAB tutorial’lar içerisindeki örnekler MATLAB programında uygulanacaktır. Bu yüzden derse gelmeden önce MATLAB programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Dersin sayfasında verilen MATLAB tutorial’ları derse gelmeden önce kendiniz uygulamaya çalışmanız derste verilen örnekleri anlamanızı oldukça kolaylaştıracaktır. İyi çalışmalar. 
02 Mart STAJ ILE ILGILI ONEMLI DUYURU! Göster
 1. Öğrenciler EK-16 formlarını teslim etmeden önce ilgili anketi doldurmalıdırlar. goo.gl/eYygp6
 2. Staj belge teslimi her hafta sadece Çarşamba günleri saat  14.00-16.00 arasında olacaktır. Çarşamba günü haricinde staj belgesi alınmayacaktır.
 3. Zorunlu staj formu teslimi son tarih: 15 Haziran 2017
 4. Vize-final-bütünleme ve yaz okulunu kapsayan tarihlerde staj yapılamayacaktır.
 5. Dönem içi staj yapılamayacaktır (Bu dönemden sonra).
 6. Staj ile ilgili sorularınızı mkcelik.mkt@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
 7. Staj yapılacak firmanın mühendis istihdam etme şartı vardır.
 8. Atelye ve Elektrik stajı en erken 2. sınıf yaz dönemi, Otomasyon ve Organizasyon en erken 3. sınıf ara dönemde yapılabilir.
EK 16 teslimi öncesi doldurulması gereken link aşağıdadır!
goo.gl/eYygp6

13 Şubat Bitirme Çalışması Dilekçesi Hk. Göster Bitirme Çalışması ile ilgili dilekçe bu hafta sonuna kadar bölüm sekreterliğine verilmelidir. Bitirme çalışması uygulama esasları ile ilgili dökümanını dikkatlice okuyunuz

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt402/KOU_MKT402_Bit_Cal_Uygulama_Esaslari.pdf

10 Şubat Lisansüstü Ders Programı Göster
07 Şubat ATAKAN YALÇIN ve MUHAMMET FUAT SEYYİT İSA Dikkatine Göster İlgili öğrencilerin 13 Şubat 2017 Pazartesi günü saat: 10.00'da Bölüm Başkanlığında bulunmaları gerekmektedir.
07 Şubat Erasmus Staj Hareketliliği Programı Göster 2017-2018 Dönemi için Erasmus Öğrenim ve Staj hareketliliği başvuruları başlamıştır. İlgili dokumanlarda gerekli bilgiler bulunmaktadır. 
07 Şubat Erasmus Öğrenim Hareketliliği Programı Göster 2017-2018 Dönemi için Erasmus Öğrenim ve Staj hareketliliği başvuruları başlamıştır. İlgili dokumanlarda gerekli bilgiler bulunmaktadır. 
07 Şubat Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Dersi hakkında Göster 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Bahar yarıyılında açılacak Fen Bilimleri Enstitüsü Ortak Dersi olan"Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği" isimli dersin ders programı (I. ve II. Öğretim için) ektedir. 2016-2017 Güz yarıyılı itibari ile kayıt yaptıran Tezli Yüksek Lisans, Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktor öğrencilerinin bu dersi alması zorunludur. 

I. Öğretim öğrencileri sadece I. Öğretim programından, II. Öğretim öğrencileri sadece II. Öğretim programından ders seçebilirler. Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Dersi Fen Bilimleri Enstitüsü ortak dersi olduğundan her anabilim dalında açılmamaktadır. Öğrenciler, ekteki haftalık ders programında görülebileceği gibi, I. Öğretim için 7 farklı ABD'ndan, II. Öğretim için 4 farklı ABD'ndan birinden seçim yapabilirler. Derslerin I. Öğretim için 20 kişilik, II. Öğretim için 10 kişilik kotası vardır ve tüm öğretim üyelerinin kotaları dolduğu takdirde kota artırımına gidilecektir.

03 Şubat 2016 – 2017 Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Derse Yazılma Hk.
Göster 2016 – 2017 Bahar yarıyılı kayıt yenileme ve derse yazılma işlemleri ile detaylı açıklamalara ilgili bağlantıdan ulaşılabilir.
03 Şubat Real Time Control Dersini almak isteyen öğrencilerin dikkatine! Göster
İlgili ders uygulamalı olup, dersi alan öğrenciler 2-3 kişilik grup oluşturarak ve basit bir dc motor kontrol düzeneği oluşturarak derse katılırlar.
Deney düzeneği: STM32F4 Discovery (Çizgitagem), Redüktörlü Enkoderli DC Motor ( Enkoder ayrı alınabilir (direnc.net)), USB-UART dönüştürücü (10-40TL) ya da FTDI, Motor Sürücüsü (LMD18200 (20TL), L298, L293), Güç kaynağı, Jumper Kablo ve Potansiyometre. Kullanılacak yazılımlar: Matlab-Simulink, Waijuing blok seti, Seri terminal programı (docklight). Ekte örnek ders içeriğini ve uygulamasını görebilirsiniz. Dersi almak isteyen öğrencilerin dersin verimli olması adına duyurudaki hususları göz önünde bulundurmaları ve deney düzeneğini acilen oluşturmaya başlamalarında önem vardır.
02 Şubat Sayısal Kontrol Sist. Tek Ders Sınavı
Göster Sayısal Kontrol Sist. Tek Ders Sınavı 03.02.2017 Cuma günü saat 10.00 da Otomasyon Laboratuvarında yapılacaktır. İlgili öğrencilerin dikkatine.
02 Şubat Tek ders sınavı Göster Rpbotik ve Otomasyon dersi, Güç Elektroniği dersi tek ders sınavları 03.02.2017 Cuma günü saat 10.00 da Otomasyon Laboratuvarında yapılacaktır. İlgili öğrencilerin dikkatine.
29 Ocak Tek Ders Sınavına Girecek Öğrenci Listesi Göster Tek Ders Sınavı 3 Şubat 2017 de yapılacaktır. Sınava girecek öğrenciler dersin hocasıyla iletişime geçmeleri gerekmektedir.
21 Ocak Bütünleme Sınavı Göster Termodinamik ve Akışkanlar Mekaniği Bütünleme Sınavları klasik olarak yapılacaktır.
20 Ocak MKT 509 Yüksek Lisans Dersi hk Göster MKT 509 Mekatronik Sistemlerin Tasarımı isimli yüksek lisans dersinin final sınavı dersin web sayfasına yüklenmiştir. 
19 Ocak Ölçme ve Devre Laboratuvarı Sınav Hk. ÖNEMLİ !! Göster Ölçme ve devre laboratuvarı sınavı ile ilgili bilgilendirme ÖBS üzerinden ilgili öğrencilere gönderilmiştir. Acilen kontrol edin.
18 Ocak MKT403 NOTLANDIRMA ve BÖLÜME RAPOR TESLİMİ Göster Merhaba MKT403 notlarınız sistemde ilan edilmiştir. NOTLANDIRMA: Yıl İçi= Ara Sınav Notu*%50, Proje Notu*%50.  Final=Proje Notu*%100 şeklindedir. FINAL RAPORUN BÖLÜME SON TESLİM TARİHİ: 20 Ocak 2017,Cuma günüdür. Raporlar Bölüm Sekreterliği’ne teslim edilecektir. İyi günler
17 Ocak Mikroişlemciler Bütünleme Sınavı hakkında
Göster Sınavda 50 puanı geçmeyecek şekilde çoktan seçmeli sorular ve klasik sorular olacaktır.
16 Ocak MMG Final Sınavı Notları Göster Notlarınız da bir yanlışlık varsa lütfen heguner@gmail.com adresine mail atınız.
16 Ocak MKT403 Proje Sunum tarih ve saat - Yrd. Doç. Dr. Metin AYDIN Göster MKT403 Proje sunumları 17.01.2017 Salı günü saat 10:30 da yapılacaktır.
16 Ocak Bütünleme Sınav Programı Göster Bütünleme sınav programı ektedir.
13 Ocak Prof. Dr. Hasan OCAK' tan Sunumlu/Bitirme Projesi Alan Öğrenciler 
Göster Proje teslimi ve sunumlar 17/01/2017 9:30 - 12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Bu saatler dışında gelen öğrencilerin projeleri değerlendirilmeye alınmayacaktır. Sunuma gruptaki tüm öğrencilerin gelmesi gerekmektedir. Sunuma gelmeyen grup üyelerine sıfır verilecektir.  
11 Ocak Mihrişah Oruç Hk. ÖNEMLİ !! Göster Mihrişah Oruç isimli Jeoloji Mühendisliği Öğrencisinin 18.01.2017 tarihinde saat 11.00' de Metin AYDIN hocanın odasında hazır bulunması gerekmektedir.
Jeoloji Müh. Bölüm Başkanlığı
11 Ocak Çağatay Cambaz Hk. ÖNEMLİ !! Göster Çağatay Cambaz isimli Mekatronik Mühendisliği Öğrencisinin 18.01.2017 tarihinde saat 10.00' da Metin AYDIN hocanın odasında hazır bulunması gerekmektedir.
Bölüm Başkanlığı.

11 Ocak S. Kizir MKT403 Proje Sunumları Göster Sunumlar 17 Ocak Salı günü saat 10:00'da 207 nolu derslikte yapılacaktır. Powerpoint şeklinde ayrıntılı sunum hazırlanmalı, özellikle hedefler ve gelinen nokta ayrıntılı ele alınmalıdır. 
11 Ocak MMG PROJE NOTLARI Göster notunda eksiklik olan yada yanlış girilen bir öğrenci varsa bugün saat 5'e kadar acil bana mail atsın.heguner@gmail.com
09 Ocak Fakülte Temsilcisi Seçimi Göster 09/01/2017 Pazartesi günü yapılacak olan Fakülte Temsilcisi seçiminde aday olmak isteyen Bölüm Temsilcileri bugün  saat 13:30 ‘a kadar fakülte sekreterliğinde Sibel Hanıma başvurması gerekmektedir.09 Ocak MMG Sınavı Hakkında Göster MMG sınavı hakkında çalışmanız gereken konular:
-Map fonksiyonu
-PWM ve sensör kullanımı(ikisi bir arada kullanılarak nasıl kod yazılır?)
-İnsansız hava araçları hakkında şu videoyu izleminizi tavsiye ederim
goo.gl/Oq9zLH

Sınavda başarılar.
05 Ocak TERMODİNAMİK SINAVI GRUP KODLAMAYANLAR Göster Merhaba arkadaşlar
Tacettin Gündüz ve Mehmet Mustafa Civil bana grupları acilen mail atmaları gerekiyor . teşekkürler
05 Ocak İşaret İşleme Ödev Notu İtirazları Göster İşaret işleme ödev notuna itirazlar için son gün 06.01.2017 15:00'dır. Bu saatten sonra ödev notları sisteme girilecek olup itirazlar kabul edilmeyecektir.
05 Ocak Mekatronik Tasarım Proje Notları Göster Notlarında eksiklik olan bugün en geç 12:00 a kadar itiraz etmelidir.
04 Ocak MKT105 Elektrik Devre Temelleri Ek Ders I. Öğretim Göster MKT105 Elektrik Devre Temelleri dersi 1. öğretim öğrencileri: 5 Ocak 2016 Perşembe saat 13.00-14.30 arasında Jeofizik Amfi 1'de ek ders yapılacak ve eksik kalan son konu işlenecektir.
02 Ocak Öğrencilerin sınavlarda uyması gerekli kurallar Göster Öğrencilerimiz ekte bulunan sınav kurallarından sorumlu olacaklardır. Özellikle cep telefonu, sınav düzeni ve aynı soruların sorulduğu iki oturumlu sınavlarla ilgili önemli düzenlemeler bulunmaktadır. Her öğrencinin ekteki kuralları okuduğu ve kabul ettiği varsayılarak sınavlar gerçekleştririlecektir. Kuralların bilinmediği gibi mazeretler kabul edilmeyecektir.
Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.
Bölüm Başkanlığı 

02 Ocak Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri Mazeret Sınavları  Göster Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri derslerinin ertelenen mazeret sınavları, 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 10:00 da 207 nolu derslikte yapılacaktır. İlgili öğrencilere duyurulur. 
30 Aralık Mekatronik Tasarım Çizim notları(Güncel) Göster sınav notu gözükmeyen öğrencilerin notları girilmiştir.
Eksiklik olan var ise acil olarak mail atsın.
29 Aralık Mekatronik Tasarim Proje Gosterim Göster Kar tatili nedeniyle iptal edilen proje gosterimleri 4Ocak Carsamba gunu saat 13.00-15.00 arasinda 201 nolu sinifta gerceklestilecektir. Cizim sinavlarinda notlari girilmemis olan ogrencilerin notlari 30 Aralik Cuma gunu aciklanacaktir.
29 Aralık Kar Tatili Göster
28 Aralık Öğrenci Konseyi Seçimi Adayları ve Seçim Kuralları Göster Öğrenci Konseyi Seçimi ilk tur 03 Ocak 2017 Salı Günü saat 09:00 - 19.00 arasında yapılacak olup yeterli katılım sağlanamazsa rektörlüğün belirlediği şekilde ( 4 ve 5 Ocak'ta) ikinci ve üçüncü tur seçimler yapılacaktır. Tüm kayıtlı öğrencilerimiz, ekte sunulan listedeki bölümümüz öğrencilerinden istediği adaya oy verebilir. Oy kullanım işlemi bölüm başkanlığında kurulacak sandıkta yapılacaktır. Öğrencilerimizin öğrenci kimliklerini ve nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
28 Aralık Akışkanlar Mekaniği Dersi Proje Göster Arkadaşlar projelerinizi daha önceden belirttiğim gibi tek dosya (RAR)  şeklinde sınıf temsilcilerine vereceksiniz. Çalışan sistem tasarımı yapan gruplar varsa video çekip dosyalarına eklesinler. Çizim programlarında tasarım yapanlar varsa da çizim dosyalarını eklesinler. 
28 Aralık Görsel Programlama 3. Ödevi 
Göster Görsel Programlama 3. Ödevi (I. ve II. Öğretimler) teslim tarihi Cuma günü (30.12.2016) 16:00'a kadar ertelenmiştir.
27 Aralık Akışkanlar Mekaniği ve Termodinamik Özür Sınavı Saat Değişikliği Göster Termodinamik Özür Sınavı (I. ve II. Öğretim) 28.12.2016 Saat 10.00
Akışkanlar Mekaniği Özür Sınavı (I. ve II. Öğretim) 28.12.2016 Saat 17.00

Olarak değiştirilmiştir.


27 Aralık Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri Mazeret Sınavları Tarih Değişikliği Göster Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri derslerinin mazeret sınav tarihleri, 30 Aralık 2016 Cuma günü saat 10:00 olarak değişmiştir. Sınavlar, 201 nolu derslikte yapılacaktır. İlgili öğrencilere duyurulur.
27 Aralık MKT403 FINAL RAPOR’unun son teslimi Göster Merhaba 30 Aralık 2016 Cuma son teslim tarihli MKT403 FINAL RAPOR’unun son teslim tarihi sizden gelen yoğun istek üzerine 05 Ocak 2017  Perşembe olarak değiştirilmiştir. 05 Ocak 2017 Perşembe Saat 17:30’a kadar MKT403 FINAL RAPOR’larınızı ekte verilen formata ve içeriğe uygun olarak 309 nolu odaya teslim etmeniz gerekmektedir. Bu tarihten sonra getirilen raporlar geç teslim olarak değerlendirilecektir. İyi çalışmalar.
27 Aralık Mekatronik Tasarım Çizim Notları Göster Notlar ektedir.  
İtirazlar için(notu girilmemiş olan yada beklediğinden çok düşük alanlar) son gün 29 Aralık Perşembe günü saat 15:00dır. Bu tarihten sonra notlara yapılan itirazlar değerlendirilmeyecektir.
Çarşamba günü derste olacağım için, itirazlarınızı Salı ve Perşembe günü yapabilirsiniz.
27 Aralık Akışkanlar Mekaniği Özür Sınavı Göster Akışkanlar Mekaniği I. ve II. Öğretim Özür Sınavı 28.12.2016 günü saat 17.00 de bölümde yapılacaktır.
27 Aralık EDT Lab II. Öğretim Genel Durum Göster EDT LAB'a benim ile giren öğrencilerin lab durumları ekte verilmiştir. Çarşamba gününe kadar itiraz alınacaktır. Perşembe günü notlar verilecektir. Rapor ve ön hazırlık getirmeyenler 0 alacaktır. 
26 Aralık Görsel Programlama Dersi-Final Çalışma Soruları Göster ektedir.
26 Aralık Sayısal İşaret İşleme Mazeret Sınavı  Göster Sayısal İşaret İşleme Mazeret Sınavı 29/12/2016 Perşembe günü 10:00' da Mavi Lab' da yapılacaktır.
26 Aralık Görsel Programlama Mazeret Sınavı Göster Görsel Programlama Mazeret Sınavı 29/12/2016 Perşembe günü 10:00' da Mavi Lab' da yapılacaktır.
26 Aralık Mekatronik Tasarım Proje Teslimi Göster Mekatronik Tasarım Proje teslim tarihi 30 Aralık Cuma saat 9:00-11:30 arasında boş bir sınıfta yapılacaktır.
Bu zaman dilimi haricinde gelen projeler kabul edilmeyecektir. Lütfen dikkat edelim.
Dersin web sayfasında  proje için istenilenlerin yanı sıra;
Raporunuzun çıktısında teknik çizim dosyaları, malzeme listesi(bill of materials), montajın patlatılmış ve normal görüntüleri, hareket analizi grafikleri analitik yöntem çözümü, analitik çözümünüz ve flash bellekte raporunuz ve çizim dosyaları da mutlaka bulunmalıdır. 
26 Aralık Elektrik Devre Temelleri ve Güç Elektroniği ile Tahrik Mazeret Sınavları Göster Elektrik Devre Temelleri ve Güç Elektroniği ile Tahrik Mazeret Sınavları 28 Aralık Çarşamba günü 14.00'da Tahrik Laboratuvarında yapılacaktır. 
26 Aralık 2016-2017 Güz Final Göster
26 Aralık Termodinamik Özür Sınavı Göster Termodinamik I. ve II. Öğretim öğrencilerinin Özür sınavı 28.12.2016 günü saat 10.00 da bölümde yapılacaktır.
26 Aralık Öğrenci Temsilciliği ve Öğrenci Konseyi Seçimi Göster Tüm Başvurular Fakülte Sekreteri Fırat TAYIRLAR'a yapılacaktır.
26 Aralık Orkun YILMAZ- Robotik ve Otomasyon Sistemleri  Göster Arkadaşlar,

Bugün Orkun Hocanız üniversiteye gelemeyecek.Proje ile ilgili dosyalarınızı mail ile hocanıza gönderebilirsiniz.Değerlendirmeler gönderdiğiniz dosyalar üzerinden yapılacaktır.

26 Aralık İş İlanı Göster Aşağıda istenilen şartların yazılı olduğu pozisyona başvurmak istiyorsanız "info@mekatronik.org.tr"adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla, Mekatronik Mühendisleri Derneği 
Kurumsal İlişkiler Birimi
İş Açıklaması

-)Mevcut robot ve otomasyon sistemlerinin yazılımlarının iyileştirilmesi ve alınacak robotların yazılımlarının yazılması

-)Mevcut robot ve otomasyon sistemlerinin donanımsal ve yazılımsal sorunlarının incelenmesi gerekli iyileştirilmelerin yapılması

-)Otomasyon sistemlerin programlanması, sahada süper vizyon hizmeti verilmesi, test ve devreye alma kısımlarından sorumlu olacak,

-)Otomasyon alımlarında yetkili kişiler ile iletişim kurmak ve gereken durumlarda ziyaret etmek

-)Yeni otomasyon çözüm önerileri sunarak AR-GE faaliyetleri yürütmek

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

-)Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Makine, Mekatronik, Bilgisayar veya Kontrol Mühendisliğinden mezun

-)Robotik ve endüstriyel otomasyon yazılımları konularında tecrübeli

-)Tercihen bilgisayar programlama dillerine hakim (C, C++, Visual Basic vb.)

-)Analitik düşünebilme ve problem çözme yeteneğine sahip Adres:Esenyurt/İstanbul
23 Aralık İş ilanı Göster Aşağıda istenilen şartların yazılı olduğu pozisyona başvurmak istiyorsanız ,"info@mekatronik.org.tr"adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. İş İlanı Kodu : MEKİS-02 Saygılarımızla, Mekatronik Mühendisleri Derneği 
Kurumsal İlişkiler Birimi
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- FİRMA BEKLENTİLERİ :
Ar-Ge’sini yaptığımız yapıştırıcıya uygun Yapıştırıcı Uygulama Makine Sisteminin Tasarım, Üretim ve Test süreçlerinde görevlendirilmek üzere
Meslek Yüksek Okullarının - Teknik Liselerin - Meslek liselerinin ilgili Bölümlerinden - Üniversitelerin Makine Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun.

Tecrübesi olan.

İyi derecede Solidworks ve AutoCAD çizim programlarına hakim, 3D çizim modüllerini kullanabilen.

Ölçü aletleri konusunda bilgi sahibi ve kullanabilen. [kumpas, mikrometre vb.]

MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen.

Standartlara uygun olarak teknik resim hazırlayabilen; teknik resim okuyabilen ve çizebilen.

Raporlama ve analitik becerileri kuvvetli.

Kalite güvence süreçlerine hakim.

Askerliğini tamamlamış olan.

İnovatif düşünce sistemine sahip.

Sorumluluk almaya istekli.

Ekip çalışmasına uyumlu.

İletişim yeteneği kuvvetli.
İŞİN TANIMIÜretimi gerçekleştirilecek Yapıştırıcı Uygulama Makine Sisteminin tasarımının yapılması.

Parçalarının 3 boyutlu ortamda modellenmesi.

Parçalarının üretim çizimlerinin yapılması.

Üretim reçetesinin hazırlanması.

Üretim – Montaj - Test Sürecinin yönetilmesi
23 Aralık Akışkanlar Mekaniği Dersi Proje Göster Arkadaşlar akışkanlar mekaniği dersine ilişkin yapacağınız projede ,ders içeriğine uygun bir konu bulmanız gerekmektedir. Ders içeriğine uygun herhangi bir konuda literatür taraması yapıp,araştırmanızı rapor şeklinde teslim edebilir, veya bir tasarım yapabilirsiniz.

Proje zorunlu değildir, proje yapmayanların vize notu proje notu olarak değerlendirilecektir.

Projeleri en fazla üçer kişi şeklinde yapabilirsiniz.Projelerinize ilişkin dosyalarınızı (PDF, Word,Solidworks, vs.) RAR uzantılı tek dosya olarak sınıf temsilcinize teslim edeceksiniz.

29.12.2016 perşembe günü sınıf temsilcisinden tüm sınıfın dosyasını alacağım için en geç çarşamba gününe kadar rar dosyanızı (grup olarak yapmışsanız,  dosyada tüm grup üyelerinin ismi olmak şartıyla grup üyesi bir kişi tek dosya şeklinde teslim etmeli) sınıf temsilcinize vermeniz uygundur.Sonrasında kişisel olarak dosya alınmayacaktır.

22 Aralık Mekatronik Tasarım Mazeret Sınavı Göster Mekatronik Tasarım dersinin mazeret sınavı 29 Aralık 2016 Perşembe günü saat 12:00 de 205 nolu derslikte yapılacaktır. İlgili öğrencilere duyurulur.
27 Aralık Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri Mazeret Sınavları (Değişik) Göster Mühendislik Matematiği ve İmalat Teknikleri derslerinin mazeret sınav tarihleri, 30 Aralık 2016 Cuma günü saat 10:00 olarak değişmiştir. Sınavlar, 201 nolu derslikte yapılacaktır. İlgili öğrencilere duyurulur.
21 Aralık Türkçe Yeterlilik Sınavı Göster
21 Aralık Sayısal Tasarım Telafi Laboratuarı Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar, 
telafi laboratuvarı 28.12.2016 Çarşamba günü saat 09.00-13.00 arası yapılacaktır. her öğrenci istediği vakit gelebilir ve eksik olduğu düşündüğü bir haftalık deneyini burada tekrardan gerçekleştirebilecektir. Telafi haftasının ön hazırlık ve rapor calışması istenmeyecektir. Sadece gelirken son hafta deneyinizin raporunu getirmeniz yeterlidir. iyi çalışmalar dilerim.
21 Aralık Mikroişlemciler ve End.Oto.Hab. Mazeret Sınavları
Göster İlgili derslerin mazeret sınavları önümüzdeki hafta 28/12/2016 Çarşamba günü saat 14:00'te otomasyon laboratuarında yapılacaktır.
20 Aralık Robotik ve Otomasyon Lab I ve II. Öğretim Göster 18 aralık pazartesi ertelenen (Araş. Gör. Haluk Özakyol grubu) ve bununla birlikte 20 aralıkta yapılması planlanan (Araş. Gör. Cenk Karaman grubu) Robotik dersi laboratuvarı bu hafta yapılamayacaktır.
20 Aralık Görsel Programlama - Haftalık Uygulama  Göster 20.12.16 tarihli uygulama dersinde yazılan program* ektedir.
*VS.NET2010 editöründe yazıldı.
*Test.txt dosyası D:\ altına kopyalanmalıdır.
20 Aralık ÖNEMLİ !! I. Sınıf II. Öğretim Öğrencileri için duyuru Göster I. Sınıf II. Öğretim Öğrencileri için belirtilen duyuru öğrenci bilgi sisteminize mesaj olarak gönderilmiştir. ÖBS üzerinden gelen mesajları kontrol ediniz.
19 Aralık Robot Laboratuvarı - 19 Aralık Pazartesi - ertelendi. Göster Bugün 15:00'te yapılacak Robot Laboratuvarı Çarşamba gününe ertelenmiştir.
16 Aralık Yenilikçi Girişimcilere yönelik Teknogirişim Sermayesi desteğine başvurma şartlarını sağlayan adaylar için ücretsiz eğitimMARKA - Yenilikçi Girişimcilere yönelik Ücretsiz Eğitim Göster T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), yenilikçi yeni girişimlere yönelik TÜBİTAK TEYDEB 1512 Teknogirişim Sermayesi Destek Programı (diğer adıyla Bireysel Genç Girişimci destek programı) hakkında bir eğitim düzenleyecektir. Eğitim programının amacı, 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteğinden yararlanarak işini kuran girişimci sayısının arttırılması olup eğitimlere katılım ücretsizdir.

http://www.marka.org.tr/sayfa/561/563/1512-tekno-girisim-sermayesi-destegi-programi-egitimi-(bigg)

15 Aralık Görsel Programlama 3. Ödevi Güncellendi Göster Güncellenmiş Görsel Programlama 3. ödevini http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=13 sayfasından indirebilirsiniz.
15 Aralık MKT403  Mazeret Sınavı Göster Merhaba Mazeret dilekçesi kabul edilen öğrencimizin MKT403 dersinin iş sağlığı ve güvenliği sınavı 27 Aralık Salı 2016 saat 10:00'da 207 nolu sınıfta yapılacaktır. İyi çalışmalar 
14 Aralık I. Öğretim EDT Lab Hk.  Göster I.Öğretimler için EDT Lab (3. Deney ve DGS Öğrencileri) 16 Aralık Cuma günü saat 14:00-15:30 arasında yapılacaktır.
14 Aralık 4. Sınıf Öğrencileri (I. ve II. Öğretim) - MKT 433 Dersi Duyuru Göster MKT-433 dersi için gerekli duyuru öğrenci sisteminize mesaj olarak gönderilmiştir. Lütfen kontrol ediniz.
14 Aralık İŞ İLANI
Göster Aşağıda istenilen şartların yazılı olduğu pozisyona başvurmak istiyorsanız "info@mekatronik.org.tr"adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla, Mekatronik Mühendisleri Derneği
Kurumsal İlişkiler Birimi

 İnovasyon ,Ar-Ge ve patent konuları ile ilgilenen  firma için :
 • İstanbul-Beşiktaş ilçesine yakın ikamet eden
 • Tercihen erkek
 •  Askerliğini yapmış
 •  İyi derece İngilizce bilen
 • Mekatronik Mühendisi
Adaylar aranmaktadır. NOT: Özellikle patent konusunda yetiştirilecektir.
14 Aralık 14.12.2016 tarihinde VB  labında yapılan uygulama  Göster
14 Aralık Robotik ve Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı Proje Ödevi Hakkında Açıklama
Göster Bu duyuru Arş. Gör. Cenk Karaman ve Arş. Gör. Haluk Özakyol ’un grupları için geçerlidir. Ekte gerekli bilgilendirme yapılmıştır.
14 Aralık MKT403 Sınav Sonucu Göster Merhaba
Sınav sonuçlarınız ektedir.
İyi çalışmalar


14 Aralık Mikroişlemciler LAB Göster Arkadaşlar yarınki Lab çalışmasında CCP uygulaması yapılacaktır. Uygulamada DC motor hız ayarı ve Servo Motor pozisyon ayarı yapılacaktır.

Uygulamada ADC ve LCD'de kullanılacağı için çalışır durumda programlarla gelmeniz gerekmektedir. LCD ve ADC'de çeşitli hatalar alanlar sorunu çözememeleri durumunda arkadaşlarından çalışır programları temin etmeleri uygulamanın zamanında verimli şekilde yapılabilmesi için önemlidir.

Lab saat ve grupları geçen haftaki ile aynı şekilde olacaktır.


13 Aralık MKT403 R5 ve FINAL RAPOR hakkında Göster Merhaba. 30 Aralık 2016 Cuma son teslim tarihli MKT403 FINAL RAPOR, daha önce 24 Aralık Cuma son teslimi olan R5 raporunun içeriğini kapsadığı için ayrıca bir R5 raporu teslim edilmeyecektir. 30 Aralık 2016 Cuma gününe kadar sadece MKT403 FINAL RAPOR’larınızı ilan edilen formata ve içeriğe uygun olarak 309 nolu odaya teslim etmeniz gerekmektedir. İyi çalışmalar.
11 Aralık Mazeret Sınavı Kabul Edilen Öğrenciler Göster Sınava girecek öğrencilerin dersin hocasıyla iletişime geçerek sınav tarihi ve diğer detayları öğrenmeleri gerekmektedir.
12 Aralık MKT403 Proje Raporu yazımı, teslimi ve sözlü sunum tarihleri Göster Merhaba. MKT403 Proje Raporu yazımı, teslimi ve sözlü sunumları hakkındaki bilgi ektedir.  Ekte ayrıca daha önce yapılmış bir proje rapor örneği mevcuttur.Ders notlarına http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/okucuksari/ adresinden dersin kullanıcı adı ve şifre kısmına mkt403 yazılarak ulaşılabilir
İyi çalışmalar.
10 Aralık Görsel Programlama 2. ödev teslim tarihi Göster Görsel Programlama 2. ödev teslim tarihi 16 Aralık 2016 Cuma 16:00 (I. ve II. öğretim) olarak değiştirilmiştir. Bu tarihten sonra ek süre verilmeyecek olup geç teslim edilen ödevler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ödevinizi, ödevleri toplamak için belirlediğim kişilere çalışır bir durumda ulaştırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Mailde problem olması, yanlış dosyaların gönderilmesi, v.b. mazeretler kabul edilmeyecektir.  
08 Aralık Yarın yapılacak Endüstriyel Oto. Haberleşmesi Dersi ile ilgili önemli!
Göster Yarın ders aşağıdaki şekilde düzenlenecektir. * Ders saat 9:00'da başlamayıp öğleden sonra saat 14:00-17:00 arasında I. öğretim ve II. öğretim öğrencilerinin beraber katılımıyla 207 nolu sınıfta yapılacaktır.* Saat 17:00-20:00 arasında ise yine I. öğretim ve II. öğretim öğrencilerinin beraber katılımıyla 207 nolu sınıfta CANBUS ve GSM uygulaması ve CAN-OPEN semineri yapılacaktır.Tüm öğrencilerin katılımı önemle duyurulur.
07 Aralık Mikroişlemciler LAB Göster Arkadaşlar yarınki LAB'da ADC ve LCD içeren uygulama yapılacaktır. Lab'a gelirken Proteus programında çalışan bir LCD uygulaması olması gerekmektedir. LCD kütüphanesinde problem yaşayanlar farklı kütüphanelerle sorunu bir şekilde gidermeye çalışsın. Aksi takdirde uygulamada zaman sorunu yaşanır.

LAB saat ve grupları geçen haftayla aynı olacaktır.

Serdar Çiçek'in kitabında bulunan LCD ve ADC uygulamalarını incelemeniz size yardımcı olacaktır.

NOT: Serdar Çiçek'in uygulamalarını buradan indirebilirsiniz. Proteus çizimleri de mevcuttur. (http://320volt.com/ccs-c-ornek-uygulama-kod-arsivi-c-ve-hex/)
07 Aralık Görsel Programlama - Uygulama Programı Göster ektedir.
06 Aralık EDT Çarşamba Grubu Göster 7 Aralık Çarşamba günü lab yapılmayacaktır.
06 Aralık İşaret İşleme 2. Öğretim 1. Ödev Notları Göster Ektedir
06 Aralık İşaret İşleme 1. Öğretim 1. Ödev Notları Göster Ektedir. 
06 Aralık Görsel Programlama 2. Ödev Hakkında ÖNEMLİ DUYURU Göster Ödevde istenen dönüştürme işlemleri için VB'de bulunan hazır convert metodunu kullananların ödevlerine kesinlikle puan verilmeyecektir.  Dönüşüm işlemlerinin döngü kullanılarak(hazır kod kullanmadan) yapılması gerekmektedir. 
12 Aralık S.Kizir ödev-proje dosya yükleme linkleri Göster
Mikroişlemciler I. öğretim: https://drive.google.com/open?id=0B6hqdvl-tBEPNGx2NF9YWG1zRGM (Son Tarih: 22 aralık 2016)
Mikroişlemciler II. öğretim: https://drive.google.com/open?id=0B6hqdvl-tBEPaTVOeU5McUZKWEU (Son Tarih: 22 aralık 2016)
Endüstriyel Otomasyon Haberleşmesi: Ödev:https://drive.google.com/open?id=0B6hqdvl-tBEPMU5QaTQ4YU9hYmM (Son Tarih: 16 aralık 2016)Proje:https://drive.google.com/open?id=0B6hqdvl-tBEPaGJXVHN4SmZKV00 (Son Tarih: 23 aralık 2016)
Dosyalar belirtilen tarihlerde ders başlama saatinden önce yüklenmelidir. Not: Dersler 207 nolu derslikte yapılacaktır...
05 Aralık Görsel Programlama 2. Ödev Göster Ödev teslim süresi Pazartesi günü (12/12/2016) saat 16:00'a kadar uzatılmıştır. Ödevlerinizi, ilk ödevde olduğu gibi sınıf temsilcisine teslim etmeniz gerekmektedir. Sınıf temsilcileri ödevleri toplu halde en geç 16:00'da Araş. Gör. Dr. Emre Akçay'a teslim edecektir. Ödevleri teslim ederken çalışma klasörünün tamamını göndermeniz gerekmektedir.
05 Aralık Kredi Kayıt Ofisi Duyurusu Göster
05 Aralık Görsel programlama ikinci ödev Göster Yaptığınız programda elde ettiğiniz sonuçları aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz. 


http://www.binaryconvert.com/convert_float.html
05 Aralık Görsel Programlama ödev-2 Hk. Göster Görsel Programlama 2. ödevi için örnek çalışma videosu linkten indirilebilir.:
https://yadi.sk/i/UiEEEG1i32FJ6j
04 Aralık Sayısal Tasarım Deney Değişikliği Göster Merhaba arkadaşlar henüz bu hafta deneyini işlemediğiniz için Flip-flop devrelerini bu haftaya aldık.
ekte yapılacak olan deneyler vardır
01 Aralık EDT LAB. II. Öğretim Göster 5 Aralık Pazartesi günü EDT LAB II. öğretim labı yapılmayacaktır.
01 Aralık Deniz Harb Okulu Müracatları Göster
01 Aralık İşaret İşleme 2. ödevi hakkında Göster İşaret işleme 2. ödevindeki 2. soru güncellenmiştir. Ödevin güncel hali ektedir.
30 Kasım MKT433 Güç Elektroniği ile Tahrik ve MKT105 Elektrik Devre Temelleri Dersi Hk. ÖNEMLİ!! Göster 1 Aralık 2016 Perşembe ve 2 Aralık Cuma günü MKT433 Güç Elektroniği ile Tahrik ve MKT105 Elektrik Devre Temelleri Dersi (I. ve II. öğretimler için) yapılmayacaktır. Derslerin telafisi ile ilgili duyuru daha sonra ilan edilecektir.
30 Kasım Mikroişlemciler LAB Göster Arkadaşlar, bu hafta laboratuvar çalışmasında LCD uygulaması yapılacaktır. Laba gelirken 2x16 LCD bacakları lehimlenmiş şekilde gelmeniz gerekmektedir.

Bu hafta lab grup ve saatlerinde de değişiklik olmuştur.

9:00-10:00 ve 10:00-11:00 grubu beraber 9:00-10:30 saatlerinde

11:00-12:00 ve 12:00-13:00 grubu beraber 10:30-12:00 saatlerinde

14:00-15:00 ve 15:00-16:00 grubu beraber 15:00-16:30 saatlerinde

16:00-17:00 ve 17:00-18:00 grubu beraber 16:30-18:00 saatlerinde

uygulama yapacaklardır.

Mümkünse Lab'a gelirken herksin bilgisayarında Proteus Programında LCD devresi kurulmuş olsun.Deney kitine geçmeden önce ilk denemeler Proteus programında gerçekleştirilecek sonrasında kit üzerinde uygulanacaktır.

29 Kasım Sayısal Tasarım Ön hazırlık ve raporlar hk.da Göster arkadaşlar, önümüzdeki laboratuarlar için lütfen ön hazırlık ve raporu deneye başlamadan teslim ediniz. Geç verilen ön hazırlık ve raporlar alınmayacaktır. Telafi laboratuarı için daha sonra duyuru koyulacaktır. Ayrıca Laboratuar saatlerinde girmeyenler bir sonraki gruptakilere de giremeyecektir.
bilgilerinize.
29 Kasım Acil ! Halil İbrahim Üçler Öğrenci işleri Daire Başkanlığına Uğrasın Göster Halil İbrahim Üçler en kısa sürede Öğrenci işleri Daire Başkanlığında Bora veya Erkan beyle (Mekatronik Mühendisliğine bakan arkadaşlar) görüşmesi gerekmektedir.
25 Kasım EDT LAB II. Öğretim Göster EDT Lab, I. grup ve II. grup birleştirilmiştir. Lab saati 13.00-14.00'dır. Herkes kendi grubunda laba girecektir. Hatırlatma ön hazırlık, rapor hazırlamayanlar ile eksik malzeme ile laba gelenler lab notu olarak 0 almaktadır. Ekte şu ana kadar lab durumunu kontrol ediniz. (Ö: Ön hazırlık, R: Rapor)
24 Kasım Araştırma Görevlisi Alımı Göster YÖK tarafından çesitli Universitelerde açılan Arastirma Gorevlisi kadro ilani ektedir.Arama kısmına "mekatronik" kelimesini yazarak arayabilirsiniz. https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/
24 Kasım Görsel programlama 2.ödev Göster ektedir.
24 Kasım MKT 403 Rapor teslimleri hakkında Göster 3 Aralık Cuma Günü mesai saati bitimine kadar R3 ve R4 raporlarının teslim edilmesi gerekmektedir.
R5 raporu teslim tarihi 24 Aralık Cuma günüdür.
22 Kasım Sayısal İşaret İşleme Arasınavı Sonuçları (Güncel!) Göster Sayısal İşaret İşleme Arasınavı Sonuçları ektedir.
22 Kasım Ufuk Akkaya ve Klüp başkanının dikkatine!
Göster Ufuk Akkaya ve Klüp başkanının beni görmeleri gerekmektedir.
21 Kasım MKT 403 Hakkında Göster Sadece bu haftalık 1. öğretimler için dersimiz 10:00 da 2.öğretimler için ise 16:00 da başlayacaktır. 
20 Kasım Prof. Dr. Cüneyt OYSU Proje Öğrencileri Göster Proje hocaları aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Prof. Dr. Hasan OCAK
Burcu Tafralı
Yasin Paça
Yunus Ebubekir Kıyak
Selim Yavuz
************************
Prof. Dr. Zafer BİNGÜL
Naim Namlı
Cem Şahindokuucu
Ahmet Özer
Abdullah Pekacar
****************************
Prof: Dr. Ahmet ERDİL
Adem Eker
Onur Cora
Ezgi Ayın
Uğur Atak
***************************
Prof. Dr. H. Metin ERTUNÇ
Kadir Ergüner
Bekir Karataş
Hüseyin Dede
Ömer Akbaş
****************************
Yrd. Doç. Dr. Selçuk KİZİR
Cemile Kulaksız
Merve Ak
Seda Küpeli
Bilge Kara


18 Kasım Robotik ve Otomasyon Sistemleri dersi laboratuvarı Hakkında Göster Vizeden sonraki hafta laboratuvar dersi yapılmayacaktır. Bir sonraki haftaya teslim edilecek ödevler hakkında bilgi ektedir. 28.06.2016 pazartesi günüyle başlayan haftada laboratuvar derslerine devam edilecektir.
17 Kasım Prof. Dr. Cüneyt Oysu dan Proje Alan Öğrencilerin Dikkatine Göster Prof. Dr. Cüneyt OYSU'dan proje alan son sınıf öğrencilerinin grup halinde 18 Kasım Cuma günü saat 10.00-12.00 arasında Prof. Dr. Hasan Ocak ile görüşmesi gerekmektedir.
İlgili kişiler: 120223008 MERVE AK 120223016 CEM ŞAHİNDOKUYUCU 120223019 AHMET ÖZER 120223023 YUNUS EBUBEKİR KIYAK 120223030 BİLGE KARA 120223035 SELİM YAVUZ 120223041 HÜSEYİN DEDE 120223045 YASİN PAÇA 120223066 ÖMER AKBAŞ 120223069 NAİM NAMLI 120223072 BEKİR KARATAŞ 130223025 SEDA KÜPELİ 130223034 CEMİLE KULAKSIZ 130223057 ABDULLAH PEKACAR 130223061 KADİR ERGÜNER 150223081 BURCU TAFRALI  8 120224034 ONUR CORA 11 120224045 ADEM EKER 15 120224057 UĞUR ATAK 16 120224063 EZGİ AYDIN

17 Kasım Görsel Programlama Ara Sınavı Sonuçları Göster Ektedir.
16 Kasım Görsel Programlama - 1.ödev notları Göster ektedir.
15 Kasım ACİL !!! Ömer KAYAN  Bölüm Sekreterliğine Ulaşsın ! Göster ACİL !!! Ömer KAYAN POSCO ASSAN TST Konusunda Görüşmek üzere Dekan Sekreterliğine veya Bölüm Sekreterliğine gelsin ya da arasın. 303 32 26 veya 303 3002 arasın.
14 Kasım Posco Assan TST-Posco TJ Park Foundation tarafından üniversitemiz öğrencilerine yönelik burs imkanı  Göster Posco Assan TST-Posco TJ Park Foundation tarafından üniversitemiz öğrencilerine yönelik burs imkanı tanınmaktadır. Söz konusu burs ile ilgili 17 Kasım 2016 Perşembe günü 14.30-15.30 saatleri arasında Koreli şirket temsilcileri ve Rektörlüğümüzün katılımıyla burs takdim töreni yapılacaktır. Buna göre ekli listede isimleri belirtilen bölümünüz öğrencilerinin Prof. Dr. Baki KOMSUOĞLU Kültür ve Kongre Merkezi, Akdeniz Salonunda belirtilen tarih ve saatlerde hazır bulunmaları gerekmektedir.
14 Kasım Sayısal Tasarım LAb. devamsızlık Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar  devamsızlık sınırında olan yani 2 hafta gelmemiş arkadaşlar 3.hafta da gelmezlerse devamsızlıktan kalacaklardır. 3 hafta devamsızlık yapan kalmaktadır ve 3 hafta devamsızlığı olanlar devamsız olarak sisteme girilecektir. O yüzden devamsızlığı olan arkadaşların özen göstermeleri gerekir. Ekte not durumunuz ve eksikleriniz bulunmaktadır. iyi çalışmalar dilerim.
NOT: alttan alan öğrenciler geçen sene devamsız değil ise bu sene girmelerine gerek yoktur! 
14 Kasım Onur Yüksek Onur Belgelerinizi Bölüm Sekreterliğinden Alabilirsiniz Göster
10 Kasım Göster Arkadaşlar bugünkü Mikroişlemciler 14.00-15.00 Grubu 15.00-16.00 Grubu ile beraber uygulama yapacaktır.
10 Kasım MMG ÖDEV-1 Göster Detaylar için:
https://sites.google.com/site/koummg/home/duyurular/mmgoedev1
10 Kasım İş İlanı Göster  Kandıra merkezde kurulmuş olan BUFFA firmasına ait manda ciftligi ve mandıra fabrikasında çalıştırılmak üzere acil olarak Mekatronik Mühendisi aranmaktadır.

Tercihen en az 2 sene tecrubesi olan, bu sektordeki makinalarla ilgili tecrübeli olan birisi aranmaktadır.

iletişim için:
erenyelken@gmail.com
http://www.buffa.com.tr/anasayfa
09 Kasım İşaret İşlemeye Giriş dersi örnek vize sınavı
Göster Ektedir.
09 Kasım Görsel programlama-Örnek sınav soruları Göster ektedir.
09 Kasım Bölüm Temsilcisi
Göster Yapılan iki tur oylama sonucunda her iki aday da eşit oy aldıklarından bölüm temsilcisi seçilememiştir.
08 Kasım Sayısal tasarım Lab hk.da Göster Merhaba arkadaşlar. Sıkça sorulan sorulardan birisi olan telafi Laboratuvarı deneyler normal zamanında bittikten sonra yapılacaktır. Bir deneyi seçip orda telafi edebilirsiniz. Devamsızlık hakkınız 2 haftadır: Ayrıca deneyleri deneyerek malzemelerin çalışıp çalışmadığını, işlevlerini vs. kontrol ederek gelirseniz sizin için faydalı olacaktır. Vize haftası Laboratuvar olmayacaktır. Vize sonrası kaldığımız deneyden devam edeceğiz. Ekte programı tekrar koyuyorum. iyi çalışmalar.
07 Kasım MKT 301 Uygulama Göster 8 KASIM SALI GÜNÜ Uygulama Dersi yapılmayacaktır.
04 Kasım MKT 301 Mekatronik Tasarım Dersi Saat Değişikliği Göster MKT 301 Mekatronik Tasarım dersinin I. öğretimler için Pazartesi 13:00-15:50 olan ders saatleri,Pazartesi 09:00-11:50 olarak değişmiştir. Diğer ders saatlerinde ve II. öğretim ders saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.
04 Kasım Bölüm Temsilcisi Seçimi Göster Bölümümüzde 2016-2017 yılı için seçilen I. ve II. Öğretim Sınıf Temsilcileri Bölüm  Temsilcisini belirlemek üzere 08 Kasım 2016 Salı günü saat 10.00 da Bölüm Başkanlığında hazır bulunmaları gerekmektedir.
07 Kasım MMG Lab Göster Duyuru detayları ilgili adrestedir.
https://sites.google.com/site/koummg/home/duyurular

03 Kasım 3. Sınıf I. öğretim Öğrenci Temsilcisi Seçimi
Göster 3. Sınıf I. öğretim Öğrenci Temsilcisi Seçimi 4/11/2016 tarihinde imalat teknikleri dersinde yapılacaktır. Tüm öğrencilere duyurulur.  
03 Kasım Görsel Programlama: Ödev 1
Göster DGS ile bölümümüze bu hafta başında gelen öğrenciler ödevi 14/11/2016 tarihine kadar teslim edebilirler.
03 Kasım Görsel Programlama: Ödev 1 Göster Ödevde yapılması gerekenleri özetleyen video dosyasına ders web sayfasından ulaşabilirsiniz. http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak/?sayfa=ders_notlari&ders_id=13
03 Kasım Ödüllü Simulink Öğrenci Yarışması Göster MathWorks, Simulink kullanan öğrencilerin yetenek ve yaratıcılıklarını gösterebilecekleri bir yarışma düzenliyor. Eğer Simulink kullanılarak gerçekleştirilmiş bir projeniz varsa, projenizi anlatan özgün bir video göndererek yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmada 1000$'a kadar ödül kazanma şansınız bulunmaktadır. 

Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki web sitesinden edinebilirsiniz:

https://www.mathworks.com/academia/student-challenge/fall-2016/
 03 Kasım 16/17 Güz Dönemi Ara Sınav Programı Göster 16/17 Güz Dönemi Ara Sınav Programı ektedir. 
03 Kasım Gorsel Programlama 4 ve 5. hafta uygulamalar Göster ektedir
02 Kasım Acil!!! Solidworks Sınav  Göster Aşağıda numarası belirtilen öğrenciler bugun saat 14:00'a kadar Solidworks sınav dosyalarını bana mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.
heguner@gmail.com
130223003
130223030
140223019

130224006
130224040
130224042
130224077
01 Kasım Mikroişlemciler Lab. Göster Arkadaşlar 3 Kasım Perşembe gün yapılacak laboratuvar çalışmasında Assembly uygulaması yapılacağı için  MPlab programını önceden yüklemeniz gerekmektedir. 
01 Kasım Sayısal Tasarım Ön-Çalışma ve Rapor Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar.
Daha önceki duyurularda ön çalışma örneği zip dosyası olarak ekte sunulmuştu. Lütfen Ön hazırlık ve raporları birbiri ile karıştırmayın. Ön hazırlıkta uygulama ile ilgili örnekte belirtildiği gibi : Deneyin  ne amaçla kullanıldığının açıklanması, Deneyin devre şemasının simülasyon programlarıyla çizilmesi vb... sizden istenenler word dokümanında sunulmuştur. Raporda ise laboratuvarda gerçekleştirdiğiniz deneyde yaptığınız uygulama hakkında gerekli ölçümler, Deneyde yapılanların adım adım anlatılması,bütün deney hakkındaki çıkardığınız sonuçlar yazılmalı, deney simülasyonlarının yapılması ve deneyde elde ettiğiniz sonuçların yazılması vb. bilgiler istenmektedir. LÜTFEN EKTE KONULAN DÖKÜMANLARA BENZER ŞEKİLDE İSTENENLERİ GERÇEKLEŞTİRİNİZ. Puanlamalarda istenenlerin gerçekleştirilme oranına dikkat edilecektir. Ayrıca Grup arkadaşınızın ismi, numaranız, adınız soyadınızı içermesi, kopya olduğu anlaşıldığı takdirde düşük notlandırma yapılacaktır. Özgünlük ön hazırlıkta aranmaktadır. Raporda elde ettiğiniz sonuçlar grup arkadaşınızla aynı olacağından bir sıkıntı oluşturmayacaktır fakat aynı raporu vermeyiniz. Devreleri Laboratuar esnasında yapılacaktır.Önceden kurulup getirilen deneyler kabuıl edilmeyecektir. Bilgilerinize. iyi çalışmalar...
01 Kasım STAJ DEFTERLERİ HAKKINDA Göster Arkadaşlar Staj defterleri sicil fişleri ile birlikte 9 Kasım Çarşamba günü 14.00-17.00 arasında  teslim alınacaktır. Yalnız staj defterlerini teslim etmeden önce aşağıdaki Link'te yer alan formu doldurmanız gerekmektedir.

https://goo.gl/lEHqzj

01 Kasım 1. sınıflar için sınıf temsilciliği seçimi Göster 1. sınıflar için sınıf temsilciliği seçimi Elektrik Devre Temelleri dersinde yapılacaktır. I. öğretimler: 04.11.2016 Cuma günü 09:00; II. öğretimler: 02.11.2016 Çarşamba 17:00
01 Kasım Elektronik Lab. Serbest Çalışma Programı Göster 2016-17 Güz dönemi için elektronik lab serbest çalışma programı Lisans sekmesi altında yayınlanmıştır. http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/lisans/elektroniklab.pdf

01 Kasım Lisansüstü Öğrenci Temsilcisi Seçimleri (Yüksek Lisans ve Doktora) Göster Lisansüstü öğrenci temsilcisi seçimleri 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 10.00'da 201 nolu derslikte yapılacaktır. Aday olmak ve oy kullanmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin saat 10.00'da 201 nolu derslikte olmaları gerekmektedir. 
31 Ekim İkinci Sınıflar Öğrenci Temsilcisi Seçimleri Göster I. ve II. öğretim ikinci sınıf öğrencileri için sınıf temsilciliği seçimi 31/10/2016 Pazartesi günü Mühendislik Matematiği dersinde yapılacaktır.
31 Ekim MMG DEVRE ŞEMASI Göster MMG dersi için getirelecek malzemeler ve DEVRE Şeması aşağıdaki adreste belirtilmiştir.
https://sites.google.com/site/koummg/home/duyurular 
31 Ekim 3. Sınıf Öğrenci Temsilcisi Seçimi  Göster 3. Sınıf I. ve II. öğretim Öğrenci Temsilcisi Seçimi bu hafta  Mikroişlemciler dersinde yapılacaktır. Tüm öğrencilere duyurulur.  
31 Ekim Sınıf temsilcisi seçimleri (4. sınıf) Göster I. ve II. öğretim 4. sınıf öğrencileri için sınıf temsilciliği seçimi 07/11/2016 Pazartesi günü Robotik ve Otomasyon dersinde yapılacaktır.
28 Ekim MMG  GETİRİLECEK MALZEMELER Göster MMG dersi için getirelecek malzemeler aşağıdaki adreste belirtilmiştir.
https://sites.google.com/site/koummg/home/duyurular

27 Ekim Muafiyet Sınav Tarihi (Dikey Geçişle gelen öğrenciler için) Göster Dikey Geçişle gelen öğrenciler için 03 Kasım 2016 tarihinde saat 14:00'da Modern Diller Bölüm Başkanlığı tarafından Yüksekokul binamızda yabancı dil muafiyet sınavı yapılacaktır
27 Ekim EDT Dersi ve Labı Hk. Göster 26.10.2016 İÖ ve 28.10.2016 BÖ dersleri 31.10.2016 Pazartesi gününe alınmıştır. Ders saatleri: 31.10.2016 İÖ 13.00-15.00 (201 Nolu derslik) 31.10.2016 BÖ 15.00-17.00 (201 Nolu derslik). 31.10.2016 Pazartesi ve 2.11.2016 Çarşamba tarihinde EDT labı yapılmayacaktır.
27 Ekim Görsel Programlama Ödevi Göster Ektedir.
27 Ekim Sayısal İşaret İşleme Ödevi Göster Ödev ektedir.
26 Ekim Görsel Programlama: 1. Ödev
Göster Görsel Programlama dersi 1. ödevi ekte verilmiştir.
24 Ekim EDT Lab I. Öğretim Çarşamba grubu için HATIRLATMA Göster 26 Ekim Çarşamba 13.00 - 14.00 arası deney-3 yapılacaktır. Deney 2 raporu, deney 3 ön çalışması ve malzemelerini eksiksiz bir şekilde getirmeyi unutmayın.
24 Ekim Görsel Programlama Dersi Göster Dersimiz bugün Mekatronik 201 Nolu Derslikte işlenecektir. 
21 Ekim MMG Malzeme Listesi Göster Bu haftaki deney için getirilecek malzemeler:
Arduino
10K Potansiyometre
3 adet Led
Kablo, multimetre. 
19 Ekim Görsel Prog. - Haftalık Uygulama Göster ektedir.
19 Ekim TOKSAN STAJ Göster Arkadaşlar TOKSAN firması  dönem içi staj başvurularını kabul etmektedir. Başvuru yapmak isteyenler " eesen@toksanotomotiv.com " adresine başvuruyu içeren CV'lerini gönderebilirler.
18 Ekim Sayısal Tasarım Lab. Grupları Hk.da Göster Merhaba arkadaşlar 25.10.2016 tarihinde Sayısal Tasarım Dersinin Laboratuvar çalışması başlayacaktır. İlk hafta Deney 1.1.1 ve Deney 1.1.2 uygulamaları yapılacaktır. Ayrıca ekli dosyada Laboratuvar grupları ve yapılacak tüm uygulamalar sıralı şekilde yer almaktadır. Bütün öğrenciler bu listeye bakarak hangi gruptaysa o grup saatinde gerekli malzemelerle Laboratuvar saatinde bulunmalıdır. Laboratuvar gruplarında ismi olmayan öğrenciler Sınıf Temsilcileri ile iletişime geçerek Başkanların önerileri ve grupların durumu dikkate alınarak uygun listelere eklenecektir.
LABORATUVAR ÇALIŞMASINA GELECEK TÜM ÖĞRENCİLERİN ÖN HAZIRLIK YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. Ekli dosyada öğrencilerin hazırlaması gereken ÖN ÇALIŞMA ve RAPOR hakkında TASLAK bir doküman mevcuttur. Ayrıca hem laboratuar saatine geç kalan hem de eksik malzeme, deney föysüz gelen öğrenciler Laboratuara KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR !!! 
Bilgilerinize, iyi çalışmalar dilerim.

18 Ekim ÖNEMLİ !  EDT Lab I. Öğretim Cuma 14.00 - 15.00 grubu için duyuru Göster EDT Lab I. Öğretim Cuma 14.00 - 15.00 grup çalışması Çarşamba 13.30 - 14.30 saatlerine alınmıştır. Bu hafta Cuma yapılacak deney yarına yani 19.10.2016 tarihine alınmıştır. Yarın herkes deney raporlarıyla ve eksiksiz deney malzemeleriyle lab' da olsun. Duyuruyu gören arkadaşlar, görmeme ihtimallerine karşı lab arkadaşlarına haber vermeye çalışsın
18 Ekim Kısmi Zamanlı Öğrenciler Hk. Göster 19 Ekim Çarşamba günü saat 15.00'da Tahrik Sistemleri Laboratuvarında hazır olunuz. İş görevlendirmeleri toplantısı yapılacaktır.
17 Ekim ACİLL!! Kısmi Zamanlı Çalışma Başvurusu Uygun Görülen Öğrenciler Göster Kısmi Zamanlı Çalışması Uygun Görülen Öğrenciler ACİLL Olarak Dekanlık STAJ Bürosu Yetkilisi Ali Bey ile Görüşmeleri Gerekmektedir.
13 Ekim Sayısal Tasarım Lab. Hk.da Göster
Merhaba arkadaşlar,
Sayısal Tasarım  Laboratuvarı 25.10.2016 tarihinden itibaren başlayarak 13.12.2016 tarihinde bitecektir. Gruplarınızı 2 şer kişi olarak birinci öğretimler Zafer Çakar ikinci öğretimler Mete Kaan Şahin arkadaşınıza başvurarak  oluşturabilirsiniz. Deney Föylerini kırtasiyeden yarından itibaren temin edebilirsiniz. Her öğrencinin kendine ait föyü bulunması gerekmektedir. Örnek rapor ve ön çalışma ile ekte bulabilirsiniz. Devam mecburiyeti vardır. Devamsızlıktan kalmamak için takip ediniz. Ayrıca malzeme vs. deneyler için gerekenleri föylerinizi elinize aldıktan sonra temin ederseniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

12 Ekim MKT403 Ara Rapor Teslimi Göster Arkadaşlar merhaba. 31 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 17 00 danışman öğretim üyelerinize MKT403 R1 ve R2 raporlarınızı teslim etmek için son gündür. MKT403 Uygulama Esaslarında R1 Template Literature Survey ve R2 Problem Definition raporlarının içerikleri tanımlanmıştır. Bu tarihe kadar Tasarım Projenizi netleştirerek, tasarım probleminizle ilintili olan önceki çalışmalara bakmış olmalı ve Tasarım Probleminizin çalışma prensipleri konusunda temel bilgileri edinmiş olmalısınız. Edindiğiniz bilgileri ve o ana kadar proje ile ilgili olarak yaptığınız çalışmaları rapor halinde Hocalarınıza teslim etmeniz gerekmektedir. İyi çalışmalar
12 Ekim EDT Lab I. Öğretim Grup saatleri değişikliği Göster Pazartesi günü 10.45-11.45 gurubunun gün ve saat bilgileri aşağıdaki gibidir. Diğer grupların (8.45-9.45, 9.45-10.45 ve 16.00-17.00) saat ve günlerinde herhangi bir değişim yok.

Pazartesi : 10.45- 1.45 grubu Cuma 14.00-15.00 arasına alınmıştır.
 
11 Ekim MKT403 Mek. Sis. Tasarımı Ders Notları Göster Prof. Dr. Muharrem Yılmaz'ın MKT403 Mek. Sis. Tasarımı dersinde anlattığı iş günvenliği ile ilgili sunum dosyaları ektedir. http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/files/muharremhocaduyuru.rar

10 Ekim Ar-Ge mühendisi  -  İş ilanı Göster Özellikle mezun durumunda olan ya da son sınıf öğrencilerinden güç elektroniği, konverter toplojileri, PCB tasarımı vb. konularında çalışmak üzere benim referans olabileceğim arkadaşlar varsa selcuk.kizir (at) kocaeli.edu.tr ya da selcuk_kizir (at) hotmail.com adresine CV'leri ile birlikte mail gönderebilirler.  
09 Ekim EDT Lab I. Öğretim 10.45-11.45 Grupları için duyuru Göster EDT Lab I. Öğretim 10.45-11.45 grup çalışması, Görsel Programlama dersi nedeniyle daha sonra ilan edilecek bir tarih ve saatte yapılacaktır. (Bu değişiklik sadece 10.10.2016 pazartesi günü için geçerlidir. Sonraki haftalar laboratuvar çalışmaları aynı saatinde devam edecek)
17 Ekim Görsel Prog. Uygulama saatleri Göster Görsel programlama uygulamaları,
I.öğretimler için: öğr.numarası 150223099 a kadar olanlar çarşamba 10:00-11:00,
öğr.numarası 1502230100 ve üzeri olanlar çarşamba 14:00-15:00 arasında;
II.öğretimler için: öğr.numarası 150224099 a kadar olanlar salı 15:00-16:00,
öğr.numarası 160224001 ve üzeri olanlar salı 16:00-17:00 arasında; yapılacaktır.


07 Ekim KYK Burs Duyursu Göster KYK Bursu ile ilgil duyuru ektedir. Duyurudaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar evraklarını 18 Ekim Salı günü mesai bitimine kadar Bölüm Sekreterliğine bırakması gerekmektedir. Başvuru dökümanını dikkatlice okuyunuz.

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/files/kykburs.pdf

06 Ekim Robotik ve Otomasyon Dersi Laboratuvarı Göster Dersin laboratuvarı ile ilgili duyuru ektedir. Dersi alan son sınıf öğrencilerin listeleri ekin sayfalarında yer almaktadır.
06 Ekim Mekatronik Muhendisligine Giris Dersi Göster Derse gelmeden önce lütfen duyurudaki malzemeleri alınız.
Duyuruları aşağıdaki web sitesinden takip edebilirsiniz.
https://sites.google.com/site/koummg/home/duyurular
06 Ekim Ders Programı - Dersliklerin Güncellenmesi Hk. Göster Ders programında bazı dersliklerin yeri değiştirilmiştir. Güncel programı takip ediniz.
http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/lisans/ders_programi.php

05 Ekim Fizik Laboratuvarı Hakkında Göster Fizik laboratuvarları önümüzdeki hafta başlayacaktır. Gün ve saat daha sonra ilan edilecektir.
05 Ekim Yrd. Doc. Dr. Metin AYDIN' dan Bitirme Tezi veya Sunumlu Proje alan öğrencilerin Dikkatine ! Göster Metin AYDIN Hoca' dan bitirme tezi veya sunumlu proje alan öğrenciler çok acil hoca ile görüşmeleri gerekmektedir.
04 Ekim Yrd. Doç. Dr. Metin AYDIN' dan Bitirme Tezi veya Sunumlu Proje alan öğrencilerin Dikkatine ! Göster Metin AYDIN Hoca' dan bitirme tezi veya sunumlu proje alan öğrenciler çok acil hoca ile görüşmeleri gerekmektedir.
04 Ekim 4. Sınıf ve Mezun Öğrenciler, ALES Başvurusu Göster 4. sınıfta olanlar ve mezun öğrenciler ALES başvurularını 10.10.2016 tarihine kadar yapabilirler. Bilginize...
04 Ekim Mikroişlemci Lab Grupları ACİL!! Göster Mikroişlemci Lab grupları ektedir. Fakat nihai liste değildir. Listede hata olabilir. Daha önce bu dersi alıp devamsızlık yapmayanlar laboratuvar derslerine katılmak zorunda değildir. Vize notları yıl sonunda laboratuvar notu olarak verilecektir. 1. öğretim öğrencilerinden sınıf temsilcisine ismini yazdırmayanlar listede yoktur. Bu durumdaki öğrenciler, grup arkadaşı bulunmayanlar, sınıf temsilcisine ismine yazdırdığı halde listede ismi olmayanlar, listede herhangi bir hata görenler yanıma gelsinler veya bana mail adresinden ulaşsınlar. 
mail: imkundakci@gmail.com
03 Ekim Kısmi Zamanlı Çalışacak Öğrenci Alımı Hk. Göster 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında kısmi zamanlı öğrenci çalıştıracak birimlerimizin ,kontenjan sayıları ve yaptırılacak iş ile ilgili bilgiler ekte sunulmuştur. Başvurularınızı Bölüm Sekreterliğine yapmanız gerekmektir.
03 Ekim Görsel Programlama Dersi Göster Görsel Programlama dersi I. öğretimler için Çevre 210, II. öğretimler için de Mekatronik 201 Nolu dersliklerde, ders programında ilan edilen saatlerde yapılacaktır. 
03 Ekim Metin Ertunç hocadan bitirme projesi alanlar Göster Metin Ertunç hocadan bitirme projesi alan öğrencilerin proje konularını belirlemek üzere 5 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 16:00'da Bölümün öğrenci labında toplanmaları gerekmektedir.
03 Ekim Güncel Ders Programı (Derslikler Güncellenmiş) Göster Güncel ders programı ektedir.
02 Ekim EDT Lab Gruplari Göster EDT Lab gruplarının son hali aşağıdaki web sitesinde yayınlanmıştır. Pazartesi 1. deney işlenecektir. Laba gelirken ön hazırlık raporu hazırlanmalı ve gerekli malzemeler getirilmelidir.
 
Bilgilendirme dokumanı ve föye  http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mgulec/ adresinden ulaşılabilir.
01 Ekim Görsel Programlama - Uygulama Saatleri Göster 1.hafta uygulama saatleri*:
I.öğretimler: Pazartesi Saat 09:00-10:00 veya 10:00-11:00 arası oturumlara katılabilirler.(Elektrik devre temelleri laboratuvarı saatlerine göre uygun olan oturum tercih edilebilir.)
II.öğretimler: Ders bitimini takip eden saatlerde katılabilirler.
*İlerleyen haftalarda bu saatler değişebilir.
30 Eylül Derslikler Eklenmiş Güncel Ders Programı Göster Derslikler eklenmiş güncel ders programı ektedir.
29 Eylül 2016-2017 Güz Dönemi MKT403, MKT402  ve Proje Listeleri Göster MKT403, MKT402 ve proje listeleri ekte verilmiştir. Grup bilgileri öğretim üyelerine iletilmiştir. Öğretim üyeleriniz ile iletişime geçiniz.
29 Eylül  MKT403 App. Mech. Eng. Design EK DERS Göster Arkadaşlar merhaba, MKT403 App. Mech. Eng. Design dersi için Literatür Taramasi, Patent Okuma, Proje İş Zaman Çizelgesi Hazırlama konularında 3 Ekim Pazartesi saat 10:00-12:00 arasında 205 nolu sınıfta ek ders yapılacaktır. Bu ek ders özellikle MUH312 dersini almayan öğrencilere yöneliktir. İyi günler
29 Eylül Mikroişlemci Laboratuvarı Hakkında Göster Mikroişlemciler laboratuvarları perşembe günü yapılacaktır. Mikroişlemci laboratuvar grupları 2 veya 3 kişilik olacaktır. Yalnız deney kiti sayısının yetersizliğinden ötürü ağırlıklı olarak 3 kişi olması yararımıza olacaktır. Kapasiteden fazla 2 kişilik gruplar oluştuğu takdirde rastgele olarak 2 kişilik gruplar 3 kişilik gruplara dönüştürülecektir. Oluşturulan grupların sınıf temsilcilerine bildirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Cuma akşamına kadar sınıf temsilcilerine grubunu bildirmeyen öğrenciler rastgele olarak gruplara dağıtılacaktır.

1. öğretim grupları  09:00-13:00 arasında 4 sınıf, 2. öğretim grupları 15:00-19:00 arasında 4 sınıf olmak üzere toplam 8 sınıf BENİM tarafımdan oluşturulacaktır. Oluşturulan sınıflar zaruri koşullar dışında değiştirilmeyecektir. İlk laboratuvar 6 Ekim Perşembe günü yapılacaktır ve ilk lab dersine gelen herkes 100 alacaktır. Deney kiti tanıtılacağı için katılım önemlidir. Önümüzdeki haftalarda deney kiti tekrar anlatılmayacaktır.

Laboratuvar saatinde eksik malzeme getiren veya geç gelen öğrenciler kesinlikle laboratuvara ALINMAYACAKTIR. "Malzemeler grup arkadaşımda kalmıştı, gelmedi!", "Uyuyakalmışım", "Otobüs bekledim gelmedi." gibi  ölüm ve sağlık durumu dışındaki mazeretler geçersiz sayılacaktır.  

Bütün bu kurallar daha sağlıklı laboratuvar dersi yürütülmesi içindir, yani sizin içindir. Hepinizi seviyorum arkadaşlar. Görüşmek üzere...27 Eylül Akışkanlar Mekaniği dersinin 45 dakika geç başlaması Göster 28 Eylül Çarşamba günü saat 17:00 başlayacak olan Akışkanlar Mekaniği dersi 45 dakika geç başlayacaktır.
27 Eylül EDT LAB I. ve II. Öğretim Bilgilendirme Göster EDT Lab I. öğretim bilgilendirme toplantısı 30 Eylül Cuma günü saat 14.00'da 201 nolu derslikte, II. öğretim bilgilendirme toplantısı ise 28 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'da 205 nolu sınıfta yapılacaktır. Dersi ilk defa alanların katılımı zorunludur. Ödev teslimi ile ilgili Turnitin bilgilendirmesi de yapılacaktır.
28 Eylül İş İlanı / KOCAELİ Göster - Üniversitelerin Elektronik Haberleşme / Mekatronik mühendisliği bölümlerinden mezun,
- Gömülü sistemler hakkında tecrübeli,
- ARM mimarisi hakkında bilgiye sahip, cortex M0,M3,M4,A8,ARM9,11 yapıları üzerinde çalışma yürütebilecek,
- C/C++ gömülü yazılımı geliştirebilecek,
- Dijital sinyal işleme, dijital filtre tasarımı konusunda bilgili,
- Modbus iletişim protokolü hakkında bilgiye sahip,
- Literatürü takip edecek seviyede İngilizce bilen,
- En az 1 yıl tecrübeli çalışma arkadaşları aranmakta.

İlgilenen arkadaşlar 
tugce.yaren@kocaeli.edu.tr adresine CV' lerini iletebilir.
26 Eylül Kulüp Başkanlığı seçimi Göster Mekatronik Mühendisliği Kulubü başkanlık seçimi 28 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 13:00-17:00 arasında yapılacak oylama ile gerçekleştirilecektir. Oy sandığı kulüp fotoğraflarının yer aldığı afiş panosunun önüne kurulacaktır. Kulüp üyeleri oy kullanabilecektir. Üyelik için mevcut kulüp yönetimine başvurulabilir. 
Ayrıntılı bilgiye facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.(kou.mekatronik.kulubu)
26 Eylül 3. Sınıf Temsilcileri Dikkatine !!! Göster 3. sınıf temsilcileri en kısa zamanda benim yanıma gelsinler. Mikroişlemciler dersinin laboratuvar sınıf listelerini hazırlamak için kendileriyle görüşmem gerekiyor. 
23 Eylül Merkezi Yerleştirme Yatay Geçiş Sınavı Göster 07 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında Üniversitemize Başarıya Dayalı Yatay Geçiş ve Ek-1 Merkezi Yerleştirme Yatay Geçiş ile kayıt yaptıran Fakülteniz öğrencilerine 03 Ekim 2016 tarihinde saat: 14:00'da Yabancı Diller Yüksekokulu Binasında İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS) yapılacaktır.

22 Eylül Yemek Bursu Başvuruları Hk. Göster Yemek bursu başvuruları Üniversitemiz http://burs.kocaeli.edu.tr adresi üzerinden 23 Ekim 2016 Pazar günü Saat:23:59'a kadar kabul edilecektir. Değerlendirme sistem üzerinden yapılacak ve yemek bursu almaya hak kazanan öğrencilerin listesi üniversitemiz web sayfası üzerinden duyurulacaktır. Sonuçların duyurulduğu tarihten itibaren olmak üzere; asil listede adı geçenler, burs işlemleri için gerekli evraklarla birlikte 30 Kasım 2016 Çarşamba Saat:17:30'a kadar Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Akıllı Kart birimine başvuracaklar, başvurusu tamamlandığı tarihten itibaren yemek bursundan yararlanacaklardır. Asil listede yer alıp işlemlerini yaptırmayan öğrenciler yerine yedek listede yer alanlar, burs işlemleri için gerekli evraklarla birlikte 30 Aralık 2016 Cuma günü Saat:17:30'a kadar Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Akıllı Kart birimine başvuracaklar, başvurusu tamamlandığı tarihten itibaren yemek bursundan yararlanacaklardır22 Eylül MKT403 Grup Üyeleri ve Danışman Öğretim Üyesi Belirleme Formu Göster Arkadaşlar merhaba, MKT403 App. Mech. Eng. Design dersi için Grup Üyeleri ve Danışman Öğretim Üyesi Belirleme dilekçelerinizi en geç 27 Eylül 2016 Salı mesai bitimine kadar Böüm Sekreterliğine teslim etmeniz gerekmektedir. İyi günler
22 Eylül STAJ DEFTERLERİ HAKKINDA Göster Arkadaşlar, Staj defterleri  24-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak ikinci duyuru sonrası toplu olarak alınacaktır. Duyuru yapılana kadar olan süreçte defterlerinizi getirmeyiniz.
22 Eylül 3. Sınıf 1. Öğretim Ders Seçimi Göster 130223015 no'lu Özgür Mert Serbest ve 130223018 no'lu Volkan Gökmen sistemdeki mesajlarını inceleyip bana acilen dönüş yapmalılar. Yoksa ders kayıtlarını onaylayamayacağım.
140223081 Serdar Özer, 150223091 Mustafa Araz ve 160223003 Ahmet Mete Kavuş ders seçimlerini yapmamışlar. Şayet bana dönüş yapmazlarsa bu şekilde onaylamak zorundayım. 
mail: imkundakci@gmail.com

21 Eylül İşaret İşlemenin Temelleri Ders Notları Göster İşaret İşlemenin Temelleri dersinin notlarına http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak web sayfasındaki Dersler menüsünden ulaşabilirsiniz.
21 Eylül Görsel Programlama Ders Notları Göster Görsel Programlama dersinin notlarına http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/hocak web sayfasındaki Dersler menüsünden ulaşabilirsiniz.
20 Eylül MKT402 ve MKT 403 Projeleri Hk. Göster MKT 402 Bitirme Çalışması ve MKT 403 Mekatronik Müh. Tasarım Uygulamaları dersleri için uygulama esasları Lisans sekmesi altında yayınlanmıştır. İlgili tüm belge ve bilgiler bu dökümanlardadır.

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt403/KOU_MKT403_App_Mec_Eng_Uygulama_Esaslari.pdf

http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/mkt402/KOU_MKT402_Bit_Cal_Uygulama_Esaslari.pdf
20 Eylül ÖNEMLİ !! 4. Sınıf Öğrencileri Seçmeli Ders Sayısı Hk. Göster 4. Sınıf öğrencileri seçmeli derslerden 3 tanesini alabilirler. 4 adet seçmeli ders seçen öğrencilerin acil olarak danışmanları ile iletişime geçip silmek istedikleri ders bilgisini belirtmesi gerekmektedir. 
20 Eylül Sistem Dinamiği Ders Tanıtım  Göster Ekte Sistem Dinamiği dersinin 2016 Güz dönemi ders tanıtımı bulunmaktadır.
19 Eylül TEV Burs Başvuruları Göster 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için Fakültemiz öğrencilerine 4 (dört) kişilik TEV Burs Kontenjanı ayrılmıştır. Başvurmak isteyen öğrencilerin 30 Eylül 2016 tarihine kadar www.tev.org.tr internet adresinden başvuru formunu doldurması ve istenilen belgeleri hazırlayıp bana iletmesi gerekmektedir.

Ayrıca, TEV Vakfınca uygun görülen öğrenciler 20 Ekim 2016 Perşembe günü 09.00-14.00 saatleri arasında Fakültemiz Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda mülakata alınacaklardır.
Bilgilerinize.
19 Eylül İşletme Organizasyonu (seçmeli ders III) dersini alttan alan öğrencilerin dikkatine!
Göster 2010-2011 ve 2011-2012 öğretim yıllarına kayıtlı öğrencilerin dikkatine, , İşletme Organizasyonu (seçmeli ders III) dersi kaldırılmış olup, bu dersi alttan alan öğrenciler almadıkları yeni bir son sınıf teknik seçmeli dersi almaları gerekmektedir. Mezuniyetiniz için önemle duyurulur. ..................... Not: Bu durumdaki öğrencilerin 40 AKTSye kadar ders almalarına izin verilebilecektir...
19 Eylül Kayıt ve Ders Çakışmaları Göster Mezuniyet aşamasında olan lisans öğrencileri 160 AKTS lik (mezuniyeti için 80 AKTS'den az dersi olanlar) dersleri başarmış olmak koşuluyla ÖBS deki derslerin çakışmaması sağlanmıştır. Danışmanlarınızdan bilgi alabilirsiniz.
09 Eylül Almanca Hazırlık hakkında Göster İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olup, Almanca Hazırlık okumak isteyen öğrencilerimizin hazirlik@kocaeli.edu.tr  adresine e-posta atmaları, 19 Eylül 2016 tarihinde de dilekçe ile Yabancı Diller Yüksekokulu'na  şahsen başvurmaları gerekmektedir.  
08 Eylül Fen Bilimleri Enstitüsü Ders Kayıtları Hakkında Göster 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılı itibariyle “Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği” isimli ders ile “Uzmanlık Alan Dersi” zorunlu ders olup “Uzmanlık Alan Dersi”nin tüm öğrencilerin alması gerekmektedir.  “Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği” isimli dersin yeni kayıtlı öğrencilerin tamamı ders alma süresi içinde zorunlu, mevcut öğrenciler için ise isteğe bağlı olarak kayıt yaptırabilirler.

“Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği” isimli dersin ders programı ektedir.


06 Eylül Robotik ve Otomasyon Sistemleri Dersi Tek Ders Sınav Sonuçları
Göster Sınav sonuçları aşağıdaki gibidir:

Ramazan Halil KILIÇ - 65
Hüseyin ERKOÇ - 65
Mehmet DOĞAN - 75
05 Eylül Güz Dönemi Ders Danışmanları Göster Güz dönemi ders danışmanlarına üst menüdeki "Öğrenci" / Ders Danışmanları menüsünden ulaşabilirsiniz. Bağlı olduğunuz asistana ilk başta e-posta ile ulaşınız. Ekle-çıkar haftası 19-23 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. http://mekatronik.kocaeli.edu.tr/lisans/danismanlar.php
31 Ağustos Fizik II Dersi Final Mazeret Sınavı Göster Fizik II dersinin Final Mazeret Sınavı, 2 Eylül 2016 Cuma günü saat 10:30 da yapılacaktır.
30 Ağustos Robotik ve Otomasyon Sistemleri Tek Ders Sınavı (6 Eylül 2016) Göster Tek ders sınavı 6 Eylül 2016 saat 10.30'da 201 nolu derslikte yapılacaktır.
25 Ağustos Fizik I Dersi Final Mazeret Sınavı Göster Fizik I dersinin Final Mazeret Sınavı, 2 Eylül 2016 Cuma günü saat 13:00'da yapılacaktır.
18 Ağustos Fizik I Final Sınavı Göster 2015-2016 Yaz Dönemi Fizik I dersinin final sınavı 31 Ağustos Çarşamba günü saat 15:30'da Mekatronik 201-203-205 nolu sınıflarda yapılacaktır. 
18 Ağustos Güncel Yüzde 10 Listeleri Göster Merhaba arkadaşlar yüzde 10 listeleri su an 4. sınıfa geçenler için güncellenmiştir ekte yeni listeyi bulabilirsiniz. Muaf veya başarısız dersi bulunanlar o yarıyıl dönemi için yüzde 10 listesine alınmazlar. Bilgilerinize. iyi çalışmalar
17 Ağustos Mühendislik Malzemeleri Dersi Final Sınavı Göster Mühendislik Malzemeleri dersinin final sınavı,  31 Ağustos Çarşamba günü saat 10:00'da 203 nolu sınıfta yapılacaktır.
17 Ağustos Mühendislik Malzemeleri Dersi Mazeret Sınavı Göster Mühendislik Malzemeleri dersinin mazeret sınavı, 25 Ağustos Perşembe günü saat 10:00'da 203 nolu sınıfta yapılacaktır.
16 Ağustos 2015-2016 Yaz Dönemi Mazeret Sınavı Dilekçe Sonuçları Göster 2015-2016 Yaz Dönemi Mazeret Sınavı Dilekçe Sonuçlarını ekteki dosyada görebilirsiniz.
11 Ağustos 2016-2017 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI Göster 2016-2017 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI lisans sekmesi altında yayınlanmıştır....

10 Ağustos Akışkanlar Mek. ve Hidrolik/Pnömatik dersinden sorumlu öğrencilerin dikk. Göster 2016-2017 ders kayıtları kapsamında, 2010-2011 ve 2011-2012 ders planlarında yer alan Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik/Pnömatik dersinden sorumlu öğrenciler Akışkanlar Mekaniği dersinden sorumlu olup bu dersi alıp takip edeceklerdir...
Not: MKT305 Akışkanlar Mekaniği ve MKT310 Hidrolik/Pnömatik derslerinden sorumlu öğrenciler bu duyuru kapsamı dışındadır.
08 Ağustos Fizik II Dersi Final Sinavi Göster Fizik II dersi final sınavı 29 Ağustos 2016 Pazartesi gününde saat 14.30'da Çevre Mühendisliği 208 ve 209 nolu sınıflarda tüm gruplar için aynı anda yapılacaktır.
28 Temmuz Mühendislik Malzemeleri Yaz Okulu Vize Sınavı Göster Yaz okulu Mühendislik Malzemeleri dersi ara sınavı 3 Ağustos Çarşamba günü saat 14:00 'da bölüm 203 nolu dersliğinde yapılacaktır.
28 Temmuz Fizik Yaz Okulu Vize Sınavı Göster Fizik dersi için vize sınavı 4 Ağustos Perşembe günü saat 13.00'da bölümde yapılacaktır.
28 Temmuz Ders İçeriklerine Ulaşmak İsteyen Öğrencilerimiz Göster
25 Haziran Fakültemizin 35. Dönem Bitirme Törenine Davet Göster Fakültemizin 35. Dönem Bitirme Törenine tüm öğrencilerimizi  bekliyoruz.
16 Haziran Tek Ders Sınavı Göster Mezuniyetine tek dersi kalan öğrencilerimizden, 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak olan Tek Ders Sınavına girmek isteyenler 07 Temmuz 2015 günü saat 17:00 ye kadar dilekçelerini Öğrenci İşleri Bürosuna vermeleri gerekmektedir.